Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for luty, 2022.

Archive for luty, 2022

PostHeaderIcon pomoc

Solidarni z Ukrainą

Droga Społeczności naszej szkoły,

w tym trudnym czasie chcemy jednoczyć się z naszymi sąsiadami z Ukrainy.
Do naszej szkolnej rodziny należą dzieci pochodzące
z tamtych rejonów. Zapewniamy naszych uczniów oraz ich rodziny o gorącym poparciu i solidarności z ich narodem oraz bliskimi, którzy zostali tam, w strefie wojny.

W obecnej sytuacji cała Polska jednoczy się w pomocy Ukrainie i my również możemy być uczestnikami tej akcji. Szkoła nawiązała współpracę i ma bezpośredni kontakt
z inicjatorami pomocy pod patronatem Caritas Polska oddział w Kaliszu. Wszyscy chętni, którzy chcą ofiarować pomoc materialną mogą zrobić to za pośrednictwem naszej szkoły.

Dary można przynosić do 4 marca w godzinach otwarcia szkoły (7.30-16.30), stąd trafią one do punktu zbiórki Caritasu.

Koordynatorem akcji na terenie szkoły jest Szkolne Koło Wolontariatu.

Listę potrzebnych rzeczy znaleźć można klikając
na flagę Ukrainy:

AG

PostHeaderIcon

Powrót do nauki w szkole

Przypominamy, że już w poniedziałek, tj. 21 lutego 2022, wszyscy uczniowie naszej szkoły zostaną przywitani radosnym brzmieniem dzwonka. Po 3 tygodniach nauki zdalnej, do szkolnych ław powracają uczniowie kl. 5-8.

– To definitywny koniec nauki zdalnej – mówił podczas konferencji prasowej minister Przemysław Czarnek. – Jestem przekonany, że do końca roku szkolnego będziemy mogli się uczyć właśnie w taki sposób.

Ważną dla funkcjonowania szkół decyzję podjęło Ministerstwo Zdrowia. Zniesione zostały tzw. kwarantanny z kontaktu. Dotychczas obowiązkowej kwarantannie musiały poddać się osoby, mające kontakt z osobą zarażoną. Znacząco utrudniało to organizację zajęć w pandemii. Od teraz kwarantanny z kontaktu nie mają już obowiązywać.

Źrodło: strefaedukacji.pl

PostHeaderIcon WAŻNE

Nauka zdalna dla klas 5-8
– szybciej do szkoły

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
podczas konferencji prasowej 09.02.2022 Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki, ogłosił szybszy powrót uczniów kl. 5-8 do nauki stacjonarnej. Od 21 lutego br. wszystkie szkoły będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

Okres nauki zdalnej został skrócony. Data powrotu do edukacji stacjonarnej uczniów klas 5-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych została zmieniona
z 27 lutego na 21 lutego br.

Uczniowie klas 1-4 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego kontynuują naukę w trybie stacjonarnym, natomiast uczniowie kl. 5-8 do18 lutego będą realizowali swój plan zajęć za pomocą platformy GSuite.

W przypadku braku możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania ucznia, istnieje możliwość realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.
Świetlica funkcjonuje zgodnie z planem.
Zajęcia pozalekcyjne odbywać się będą zdalnie.
Nauczanie indywidualne odbywać się będzie według dotychczasowych zasad z możliwością nauczania zdalnego na prośbę rodziców.

PostHeaderIcon akcja

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

Przygotowała: Anna Dobosz-Sadomska

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility