KONKURS  MATEMATYCZNY

W dniu 9 grudnia 2011r. ośmiu uczniów naszej szkoły przystąpiło do etapu szkolnego WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO. Spośród nich dwóch uczniów klasy 6b Adam Benedyczak i Arkadiusz Żeglicki zakwalifikowało się do etapu rejonowego tego konkursu. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani mgr Ewy Kacprzak i w dniu 3 lutego 2012r. rywalizowali w etapie rejonowym z powodzeniem rozwiązując szereg trudnych zadań.

Adam Benedyczak i Arkadiusz Żeglicki zakwalifikowali się do etapu wojewodzkiego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, który odbędzie się 10 marca 2012r. o godz. 11.00.
Życzymy powodzenia

*********************

KONKURS RELIGIJNY 

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie ?Czas wolny w mojej rodzinie?. Organizatorem był Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Kaliszu w ramach obchodów Dnia Świętości Życia. Prace uczennic Aleksandry Paprzyckiej z kl V c oraz Martyny Inglik z kl. IV b zostały wyróżnione. Wręczenie nagród odbyło się 3.12.11r. w Bazylice Świętego Józefa.

***************

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DZIENNIKARSKI

Ola laureatką!


      W piątek 2 grudnia 2011 r. został rozstrzygnięty II Międzyszkolny Konkurs Dziennikarski. W tym roku tematem przewodnim była rzeka Prosna.

     Podobnie jak w roku ubiegłym młodzi redaktorze z naszej szkoły postanowili wziąć udział w tych dziennikarskich zmaganiach. Na konkurs wysłana została najlepsza praca autorstwa Aleksandry Figiel z kl. 6c, reporterki „Szkolnych nowinek”.

     W ubiegłym roku Ola została wyróżniona za materiał promocyjny dotyczący Zawodzia. Tym razem pokusiła się o piękny felieton proekologiczny o naszej rzece, tytuł pracy – „Była i będzie czysta”.

     Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 13 w Kaliszu we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli oraz Radą Osiedla „Rypinek”, która ufundowała nagrody dla wszystkich laureatów.

Miejsca na podium zajęły:

I – Justyna Szczepaniak i Weronika Kubińska

II – Aleksandra Figiel

III – Sandra Gołembiewska

Oli gratulujemy i czekamy na kolejne jej publikacje!


 ****************************

 Nasze omnibusy

         29 listopada 2011r. w Szkole Podstawowej nr 13 w Kaliszu odbyła się IV edycja konkursu wiedzy ogólnej dla uczniów szkół podstawowych z Kalisza i okolic.

     W konkursie wzięło udział 16 uczestników, którzy rywalizowali ze sobą w trzech rundach. Zasady turnieju opierały się na znanym wszystkim widzom programie „Jeden z dziesięciu”.

     Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy 6b – Magdalena Kalinowska i Adam Widełko. Ten drugi próbował już swoich sił w „Omnibusie” w ubiegłym roku, ale bez sukcesu. Jednak tym razem nie miał sobie równych i… wygrał! Radość dla szkoły jest podwójna, bo na zaszczytnym drugim miejscu znalazła się Madzia.

Zwycięzcom i ich opiekunowi – p. Beacie Galant serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

– red.

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy

Dnia 26 listopada 2010r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego, celem którego było popularyzowanie wiedzy matematycznej i przyrodniczej wśród uczniów szkół podstawowych, rozwijanie zainteresowań tymi dziedzinami oraz podnoszenie poziomu stosowania wiedzy matematycznej i przyrodniczej. W tych trudnych zmaganiach interdyscyplinarnych wzięło udział 14 uczniów z naszej szkoły.
Do kolejnego ? rejonowego ? etapu zakwalifikował się uczeń klasy 6a ? Bartosz Laskowski.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.