You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for wrzesień, 2024.

Archive for wrzesień, 2024

PostHeaderIcon informacja dla rodziców/prawnych opiekunów

Szkolne stypendium socjalne na rok szkolny 2024/2025

1.O szkolne stypendium socjalne mogą ubiegać się uczniowie, którzy zamieszkują na terenie miasta Kalisza.

2.Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2021 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, dochód uprawniający do ubiegania się o stypendium wynosi 600 zł. na osobę w rodzinie.

3.Przypominamy, że świadczenie wychowawcze z Programu Rodzina 800+ i świadczenie Dobry start (tzw. 300+) nie jest wliczane do dochodu (prosimy nie załączać tych decyzji do wniosku).
Wyłączeń z dochodu jest więcej i są zawarte art. 8. ustawy o pomocy społecznej, wg której obliczamy dochód  (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1283).

4.Dokładne informacje dotyczące obliczania dochodu oraz wydatków kwalifikowanych przy rozliczaniu szkolnego stypendium socjalnego zawarte są w załączniku – katalog i pouczenie 2024- 2025.

5.Wniosek o szkolne stypendium socjalne jest umieszczony w załączniku poniżej. Wnioski są również dostępne u pedagoga szkolnego i w sekretariacie szkoły.

6.Wnioski można składać u pedagoga szkolnego do dnia 16.09.2024r.

7.Do wniosku należy dołączyć oryginały dokumentów potwierdzających dochód lub ich kserokopie (zgodnie z wykazem w tabeli umieszczonej we wniosku).

8.Kolumna „Występowanie dochodu w rodzinie” powinna być cała uzupełniona słowem tak lub nie, by nie było pustych miejsc, gdyż utrudnia to weryfikację wniosku. Jeżeli nie jest znana dokładna
wysokość dochodu w momencie składania wniosku, wnioskodawca powinien zaznaczyć, że dokument potwierdzający dochód przekaże w terminie późniejszym do WE.

9.W pozycji: „Uzasadnienie przyznania pomocy” wnioskodawcy powinni zaznaczyć co najmniej 2 przesłanki.

10.Dokumenty potwierdzające wydatki (faktury, rachunki) należy składać do szkoły:
– w I okresie roku szkolnego – do 31 października 2024r.
– w II okresie roku szkolnego – do 30 kwietnia 2025r. (brakujące faktury wystawione po 30 kwietnia należy przedłożyć w Wydziale Edukacji)