PostHeaderIcon SU

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa The Dot. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci.
Szkolne obchody Dnia Kropki, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy w poszukiwanie ukrytych w szkole kropek. Każdy znalazca otrzymał słodki upominek. Na chętnych uczniów czekały różne łamigłówki. Można było zmierzyć się także z kolorowymi kropkami Twistera. Klasy młodsze nie tylko otrzymały ciekawe kolorowanki, ale też karty pracy rozwijające wyobraźnię dziecka. Mogły przeczytać krótką historię o kropce, a  nawet poćwiczyć  z kropką.

Dziękujemy uczniom, którzy napisali opowiadania o kropce. Poniżej wyniki konkursu:
I miejsce ex aequo:
Lena Wawrzyniak kl. 4b i Olaf Głębowski kl. 5b
wyróżnienia: Hektor Banasiak kl. 1b i Norbert Lewandowski 4b
Gratulujemy! Nagrody i dyplomy zostaną rozdane podczas apelu szkolnego.