Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for maj, 2023.

Archive for maj, 2023

PostHeaderIcon relacja

Dzień Kadeta

Dnia 21 maja klasy 7A i 7B wraz z opiekunami p. Ewą Zegler i p. Grażyną Dereń-Jamnicką uczestniczyły w uroczystości z okazji Dnia Kadeta, który odbył się V Liceum Ogólnokształcącym.
W 1930 roku marszałek Józef Piłsudski ustanowił Dzień Kadeta. Święto
obchodzone jest ku pamięci kadeta Karola Chodkiewicza i innych poległych kadetów w walkach o Górę Świętej Anny podczas III Powstania Śląskiego.

Nasza młodzież miała okazję towarzyszyć starszym kolegom z zaprzyjaźnionej szkoły podczas uroczystego apelu. Najstarsze roczniki z LO przedstawiły rys historyczny święta. Potem zorganizowali pokazy dla zaproszonych gości, m.in.: pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, składnia broni. Na koniec odbył się pokaz taktyczny odbicia zakładnika przez wojskowych.

Relację przygotowała – p. Grażyna Dereń-Jamnicka

PostHeaderIcon relacja

Wycieczka po wiedzę

25.05.2023r. uczniowie klas 4a i 4b wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Uczestnicy wycieczki zwiedzili historyczną Elektrociepłownię nr 1 w Łodzi, gdzie poznali fakty na temat przetwarzania i wytwarzania prądu. Następnie uczniowie wzięli udział w pokazie planetaryjnym w kinie sferycznym oraz zajęciach edukacyjnych Arytmetyczna orkiestra.
Wszyscy wrócili zmęczeni, lecz zadowoleni z ciekawych zajęć 🙂

Przygotował – p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon ważne

Egzamin ósmoklasistów

PRZYPOMINAMY!
Dni egzaminu, tj. 23-25.05.2023 (wtorek, środa, czwartek), są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Egzaminy ósmoklasisty, zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, muszą się odbywać w całkowitej ciszy i skupieniu, dlatego w tych dniach nie będą odbywały się ŻADNE zajęcia edukacyjne.

Kochani Ósmoklasiści,

Przed Wami trzy dni niezwykle ważnych egzaminów, czas sprawdzenia wiedzy merytorycznej, którą zdobywaliście przez osiem lat szkoły podstawowej.
Życzymy Wam łatwych tematów, prostych równań i zrozumiałych rozmówek, ale przede wszystkim POŁAMANIA PIÓRA!

PROSIMY
Prosimy nie przynosić książek, telefonów, czy maskotek – i tak będą musiały zostać zdeponowane przed wejściem na salę egzaminacyjną. Pamiętajcie natomiast o stroju galowym oraz przyborach do pisania.  Potrzebny będzie także dokument potwierdzający Waszą tożsamość – legitymacja szkolna
Warto także wziąć ze sobą butelkę wody.

NIE ZAŚPIJCIE!

23 maja 2022, godz. 9:00 – język polski
24 maja 2022, godz. 9:00 – matematyka
25 maja 2022, godz. 9:00 – język angielski

PostHeaderIcon wycieczka

Skąd się bierze woda w kranie?

„Skąd się bierze woda w kranie ?” – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu już wiedzą. Na zaproszenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kaliszu, odwiedzili Stację Uzdatniania Wody Lis. Uczniowie zapoznali się z procesem uzdatniania wody, z opiekunami „przebyli” drogę, jaką pokonuje woda z głębi ziemi aż do kranu.
Dziękujemy organizatorom za spotkanie. W czasie wycieczki uczniami opiekowali się: p. Monika Drac, p. Małgorzata Nowicka, p. Robert Kapitaniak.

Relację przygotowała – p. Monika Drac

PostHeaderIcon relacja

Warsztaty artystyczne

8 maja 2023 r. uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w warsz-tatach „Artystą się bywa”. Zajęcia dotyczyły samodzielnego malowania naszkliwnego na porcelanie użytkowej (kubki i filiżanki) za pomocą narzędzi malarskich tj. pędzelków, stempelków i szablonów.  Warsztaty oprócz rozwijania zdolności manualnych, wyobraźni, poczucia estetyki i uwagi na piękno sztuki miały pokazać prosty sposób na przywrócenie do użytku rzeczy, nadając im drugie „życie”. Dzieci miały okazję wykazać się kreatywnością podczas dekorowania kubeczków, które podarują swoim najbliższym z okazji Dnia Matki i Ojca. 

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

PostHeaderIcon ogłoszenie

Zmiana terminu konsultacji
psychologicznych

W związku z realizacją zajęć profilaktycznych na godzinach wychowawczych, konsultacje psychologiczne z dr. Robertem Poklekiem z 17-05-2023 (środa) zostają przeniesione wyjątkowo na 19-02-2023 (piątek) w godz. 8.00-13.15.

PostHeaderIcon ogłoszenie

Konkurs z okazji Dnia Mamy

PostHeaderIcon relacja

W rocznicę uchwalenia
Konstytucji 3 Maja

W piątek, 28 kwietnia 2023 roku, świętowaliśmy w naszej szkole 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klas 4a, 8b i 8c pod kierunkiem pani Magdaleny Kaczkowskiej. Szkolny chór Duodecimus pod batutą pani Krystyny Witasiak przepięknie dopełnił występ. Na szczególne oklaski zasłużyła Alicia Kiszka z klasy 6b, która przepięknie zaśpiewała piosenkę Czerwone maki na Monte Cassino. Dekoracje wykonała pani Katarzyna Pawlak. Uczennice klasy 8c, Asia Banaszak i Julia Buczek, wcieliły się w rolę dziennikarek i sprawnie przeprowadziły sondę wśród kaliszan, sprawdzając ich wiedzę na temat świąt obchodzonych w maju. Okazało się, że mieszkańcy naszego miasta doskonale sobie poradzili i  przybliżyli nam historię majowych rocznic. Pokazali także,  dlaczego warto pielęgnować w sobie potrzebę niepodległości. Ta niezwykła lekcja historii uświadamia, że miłość do Ojczyzny jest bardzo ważna, a patriotą można być także w czasie pokoju.

Przygotowała – p. Magdalena Kaczkowska

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility