Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

W rocznicę uchwalenia
Konstytucji 3 Maja

W piątek, 28 kwietnia 2023 roku, świętowaliśmy w naszej szkole 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klas 4a, 8b i 8c pod kierunkiem pani Magdaleny Kaczkowskiej. Szkolny chór Duodecimus pod batutą pani Krystyny Witasiak przepięknie dopełnił występ. Na szczególne oklaski zasłużyła Alicia Kiszka z klasy 6b, która przepięknie zaśpiewała piosenkę Czerwone maki na Monte Cassino. Dekoracje wykonała pani Katarzyna Pawlak. Uczennice klasy 8c, Asia Banaszak i Julia Buczek, wcieliły się w rolę dziennikarek i sprawnie przeprowadziły sondę wśród kaliszan, sprawdzając ich wiedzę na temat świąt obchodzonych w maju. Okazało się, że mieszkańcy naszego miasta doskonale sobie poradzili i  przybliżyli nam historię majowych rocznic. Pokazali także,  dlaczego warto pielęgnować w sobie potrzebę niepodległości. Ta niezwykła lekcja historii uświadamia, że miłość do Ojczyzny jest bardzo ważna, a patriotą można być także w czasie pokoju.

Przygotowała – p. Magdalena Kaczkowska

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility