Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for luty, 2024.

Archive for luty, 2024

PostHeaderIcon ogłoszenie

REKRUTACJA 2024/2025

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI  Z OBWODU SZKOŁY

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 23 stycznia 2024 roku w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025, informujemy, że rodzice uczniów z obwodu szkoły mogą składać wnioski już od 26 lutego 2024 r. za pośrednictwem strony https://sp-kalisz.nabory.pl/ (zgłoszenie internetowe).

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI SPOZA OBWODU SZKOŁY

6 maja zostanie uruchomiona rekrutacja dla dzieci spoza obwodu. Rodzice, którzy chcą wybrać szkołę inną niż szkoła obwodowa ich dzieci, powinni w terminie od 6 do 10 maja 2024 r. złożyć wniosek o przyjęcie do tej szkoły.
Wniosek należy złożyć za pośrednictwem strony https://sp-kalisz.nabory.pl/

Harmonogram rekrutacji:

22 maja 2024 r. zostaną wywieszone w placówkach listy wszystkich dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych,
23-27 maja 2024 r. należy potwierdzić wolę nauki w placówce,
29 maja 2024 r. zostaną wywieszone w placówkach listy wszystkich dzieci przyjętych i nieprzyjętych,
3-4 czerwca 2024 r. będzie można złożyć wniosek w ramach rekrutacji uzupełniającej,
11 czerwca 2024 r. zostaną wywieszone w placówkach listy wszystkich dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych,
12-13 czerwca 2024 r. należy potwierdzić wolę nauki w placówce,
17 czerwca 2024 r. zostaną wywieszone w placówkach listy wszystkich dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

PostHeaderIcon ogłoszenie

Głos Ulicy – Festiwal Dobra

Koncert odbędzie się 15 marca 2024 roku w Hali Arena Kalisz
i ma charakter charytatywny – obowiązuje zakup biletów na koncert. Bilet stanowi cegiełkę na cele fundacji.

Na scenie wystąpią niekwestionowane gwiazdy polskiego hip-hopu: Liroy, Iceman, Sigma NGWM, Śliwa i Vin Vinci czy Bartas Szymoniak. Zapewnią one publiczności niesamowite emocje
i energetyczne występy. Na scenie zobaczyć będzie można show taneczne Vanessy Power.
www.festiwaldobra.com

Głos Ulicy plakat – 1

PostHeaderIcon informacja

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny – zgłoszenia

Zapraszamy chętnych uczniów do zapisu na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny.

Poniżej publikujemy link do przewodnika po rejestracji:
https://dolinawiedzy.pl/dut-wielkopolska/wp-content/uploads/sites/11/2024/02/Kalisz-Przewodnik-rekrutacja-ogolna-letni-24.pdf

PostHeaderIcon relacja

Ferie w mieście,
ferie w szkole

W pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole chętni uczniowie mogli w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Nauczycielki – Magdalena Kaczkowska, Dagmara Tyl i Krystyna Witasiak,
w ramach programu Ferii Zimowych w Mieście, każdego dnia przez pięć godzin oferowały podopiecznym nowe zabawy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry ruchowe, takie jak: zbijak, berek, tory przeszkód czy wyścigi. Dzieci chętnie brały udział także w zabawach integracyjnych, których nie brakowało. Wszystkim bardzo przypadły do gustu gry z kolorową chustą animacyjną i piłeczkami. Podopieczni nie tylko doskonale się bawili, ale też poznawali nowe wiadomości. Wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez ratowników medycznych. Teraz już każdy potrafi udzielić pierwszej pomocy. Gościliśmy także panie z sanepidu oraz panią policjantkę.
Dzieci przypomniały sobie zasady higieny oraz poznały sposoby walki z zagrożeniami w cyberprzestrzeni. Dowiedziały się także o odpowiedzialności karnej nieletnich. Atrakcji nie brakowało. Był nawet dzień eksperymentów. Dzieci przygotowały w grupach makiety wulkanów i z pomocą nauczycielek najpierw doprowadziły do ich erupcji, a później ugasiły pożar. Sporym zaskoczeniem było jajko, które po długiej kąpieli w occie zmieniło się w piłeczkę. Był czas na relaks i na prace artystyczne. Dzieci wykonały piękne wieże Eiffla, walentynki dla rodziców lub sympatii oraz kogutki wielkanocne.


Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki za uczestnictwo w półkoloniach. Różnorodność i atrakcyjność zajęć sprawiła, że dzieci każdego dnia z zadowoleniem aktywnie uczestniczyły we wszystkich zaplanowanych zadaniach.

Przygotowała:
p. Magdalena Kaczkowska

PostHeaderIcon SU

Apel podsumowujący

Pierwszy okres roku szkolnego 2023/2024 był pełen sukcesów zarówno pod względem edukacyjnym, jak i sportowym.
37 uczniów klas 4-8 osiągnęło średnią 4.75 i wyżej, 3 uczniów miało 100% frekwencję na zajęciach, a Weronika Perońska
z kl. 7a wygrała ogólnopolski konkurs z j. polskiego. Uczniowie odebrali z rąk pani dyrektor Małgorzaty Gałczyńskiej dyplomy
i nagrody za różne konkursy, w których brali udział.
Osiągnięcia naszych uczniów przynoszą dumę naszej szkole.
Jesteśmy pełni nadziei, że kolejny okres przyniesie jeszcze więcej sukcesów i radości dla uczniów oraz całej społeczności szkolnej.


Podczas apelu uczniowie mieli szansę zobaczyć pokaz gimnastyki akrobatycznej w wykonaniu naszych zdolnych uczennic, a przygotowany przez p. Małgorzatę Kamińską. 
Zasady spędzania ferii w bezpieczny sposób przybliżyła nam grupa teatralna „Kameleon”, której opiekunem jest
p. Magdalena Kaczkowska. Uczennice z kl. 5b wspaniale odegrały swoje role w przedstawieniu.

Dziękujemy!
Życzymy bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

❄️
❄️
❄️

Opiekunowie SU
p. J. Biernat
p. M. Kaczkowska 
p. E. Pasik

PostHeaderIcon SU

Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa

Karnawał to niewątpliwie czas zabawy i radości. Dodatkowo po ciężkiej pracy w I okresie nauki uczniowie zdecydowanie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci dyskoteki karnawałowo-walentynkowej, która odbyła się 8 lutego 2024r. Szkolna stołówka zmieniła się nie do poznania, udekorowana balonami i mieniąca się światłami. DJ Amelia i DJ Igor zadbali o muzykę.
Uczniowie chętnie brali udział w zabawach, gdyż samorząd przygotował słodkie nagrody. Atmosfera była fantastyczna! Dziękujemy wszystkim za  wspaniałą zabawę.


Opiekunowie SU   
p. Magdalena Kaczkowska
p. Joanna Biernat

PostHeaderIcon SU

Walentynki

Dziś święty Walenty może sprawić cuda –
dzięki niemu miłość znaleźć Ci się uda.
Słońce znów zaświeci, w sercach żar roznieci,
a my w środku zimy śnieg i lód stopimy.

Walentynki to dobra okazja do świętowania, dlatego 7 lutego 2024 r. w naszej szkole  od samego rana na uczniów czekały miłe niespodzianki. A jakie? Pierwsza z nich to poczta walentynkowa. Jest ona doskonałą okazją, aby wyznać miłość swojej sympatii. Co ważne, można zrobić to anonimowo (tylko najodważniejsi podpisują się imieniem, nazwiskiem, informują z której są klasy). Jak działa poczta walentynkowa?  Samorząd Uczniowski już tydzień wcześniej przygotował specjalną skrzynkę. Uczniowie przez kilka dni mogli do niej wrzucać kartki z życzeniami dla swoich sympatii czy przyjaciół. Sprawiły one wiele radości. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też zabawa polegająca na znalezieniu swojej drugiej połowy. Uczniowie losowali numery i szukali osoby z tą samą liczbą. Pierwsze 10 par otrzymało słodkie upominki. Dodatkową atrakcją była tzw. fotobudka.  Uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej ramce. Obowiązywał strój w czerwonym lub różowym kolorze.
Opiekunowie samorządu wyłonili także zwycięzców w konkursie na napisanie wiersza o miłości. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Mikołajewska z klasy 8b, a drugie Zuzanna Twardowska z klasy 8a. Gratulujemy.
Walentynki to już kolejna okazja, która pokazała, że jesteśmy niezwykle zgraną społecznością szkolną.
Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu za zaangażowanie!

Opiekunowie SU   
p. Magdalena Kaczkowska
p. Joanna Biernat
p. Elżbieta Pasik

PostHeaderIcon relacja

Pomoc dla schroniska

Jak co roku w styczniu w naszej szkole organizowana była zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt z kaliskiego schroniska. Organizatorem był Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim. Celem przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie uczniów do aktywnego udziału w zbiórce.
W tegorocznej zbiórce zebrana została karma dla piesków i kotków, kocyki, oraz miseczki. Po odbiór zebranych darów przyjechali pracownicy schroniska wraz z jedną z podopiecznych – suczką Szanti.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w akcji. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon SU

„Wszelkie diety dziś na boku,
Tłusty Czwartek jest raz w roku!”

8 lutego 2024r. w naszej szkole, jak co roku w Tłusty Czwartek minął na słodko z pysznymi, posypanymi pudrem pączkami
z konfiturą. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili ten dzień zgodnie z tradycją, zajadając się smakołykami. 


Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup pączków oraz uczniom z Samorządu Uczniowskiego za pomoc przy częstowaniu tymi słodkościami.

Opiekunowie SU
p. Joanna Biernat 
p. Magdalena Kaczkowska

PostHeaderIcon ogłoszenie

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny
w Kaliszu

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza otworzyła swój oddział na terenie Wielkopolski we wrześniu 2022 roku. Wytwórnia Kreatywności i Odlotowa Edukacja to projekty, którymi zaczęła działalność, a to dopiero początek. 

Miło mi poinformować, że z początkiem kwietnia tego roku otwieramy pierwszy i zarazem jedyny Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Wielkopolsce. Celem Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego jest pokazanie dzieciom w wieku 7-12 lat, że nauka może mieć różne formy, nie musi kojarzyć się z nudą czy szkolnym przymusem, lecz wręcz przeciwnie – odpowiednie przygotowanie zajęć sprawia, że staje się ona świetną zabawą i wyjątkowym spędzeniem czasu wolnego. Partnerami wspierającymi projekt są lokalne firmy branży lotniczej: Pratt&Whitney Kalisz, Meyer Tool Poland, Collins Aerospace, Barnes Aerospace oraz ZAP Mechanika. Projekt jest realizowany dzięki współpracy z Miastem Kalisz oraz Uniwersytetem Kaliskim. W załączeniu przesyłam materiały wraz z grafiką informującą o rekrutacji na Dziecięcy Uniwersytet Dziecięcy w Kaliszu.
Projekt jest całkowicie darmowy dla uczestników.

Kinga Balcerzyk
Fundacja Wspierania Edukacji
przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility