Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Ferie w mieście,
ferie w szkole

W pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole chętni uczniowie mogli w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Nauczycielki – Magdalena Kaczkowska, Dagmara Tyl i Krystyna Witasiak,
w ramach programu Ferii Zimowych w Mieście, każdego dnia przez pięć godzin oferowały podopiecznym nowe zabawy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry ruchowe, takie jak: zbijak, berek, tory przeszkód czy wyścigi. Dzieci chętnie brały udział także w zabawach integracyjnych, których nie brakowało. Wszystkim bardzo przypadły do gustu gry z kolorową chustą animacyjną i piłeczkami. Podopieczni nie tylko doskonale się bawili, ale też poznawali nowe wiadomości. Wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez ratowników medycznych. Teraz już każdy potrafi udzielić pierwszej pomocy. Gościliśmy także panie z sanepidu oraz panią policjantkę.
Dzieci przypomniały sobie zasady higieny oraz poznały sposoby walki z zagrożeniami w cyberprzestrzeni. Dowiedziały się także o odpowiedzialności karnej nieletnich. Atrakcji nie brakowało. Był nawet dzień eksperymentów. Dzieci przygotowały w grupach makiety wulkanów i z pomocą nauczycielek najpierw doprowadziły do ich erupcji, a później ugasiły pożar. Sporym zaskoczeniem było jajko, które po długiej kąpieli w occie zmieniło się w piłeczkę. Był czas na relaks i na prace artystyczne. Dzieci wykonały piękne wieże Eiffla, walentynki dla rodziców lub sympatii oraz kogutki wielkanocne.


Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki za uczestnictwo w półkoloniach. Różnorodność i atrakcyjność zajęć sprawiła, że dzieci każdego dnia z zadowoleniem aktywnie uczestniczyły we wszystkich zaplanowanych zadaniach.

Przygotowała:
p. Magdalena Kaczkowska

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility