Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for październik, 2018.

Archive for październik, 2018

PostHeaderIcon informacja

Dni wolne od nauki
Szanowni Uczniowie i Rodzice, zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Uprzejmie informujemy, że dzień 1 listopada jest świętem i tego dnia uczniowie nie przychodzą do szkoły.
Natomiast 2 listopada (piątek) jest dniem wolnym od lekcji. Świetlica szkolna zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godz. od 6.30-16.30.

PostHeaderIcon plebiscyt

Nauczyciel na medal
Z radością i dumą informujemy, że nasza koleżanka – p. Beata Galant została, przez uczniów i ich rodziców, mianowana na „Nauczyciela na medal”. Plebiscyt organizowany jest przez „Głos Wielkopolski” i polega na głosowaniu SMS.
Nominacja do tytułu jest dowodem wielkiego uznania i sympatii. Pani Beata jest nauczycielką lubianą i cenioną, dlatego zachęcamy do głosowania. Jednocześnie informujemy, iż za każdy SMS pobierana jest opłata w wysokości 2,46 zł.

Chętni mogą głosować na numer 72355 wpisując w treści: PNA.514.

PostHeaderIcon relacja

Ślubowanie

W czwartek 11.10. 2018 r. odbyła się w szkole uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów. Co roku budzi ona wiele emocji wśród dzieci, nauczycieli i oczywiście samych rodziców. Na tą uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miasta Kalisza p. Andrzej Plichta, Ksiądz Prałat Adam Modliński, vice dyrektor szkoły p. Jadwiga Haraś, Rada Rodziców z tutejszej szkoły, rodzice. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Małgorzata Gałczyńska, która powitała gości i przybliżyła dzieciom istotę tego wyjątkowego ceremoniału. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w krótkim programie artystycznym. Pomyślnie zdali pierwszy egzamin z wiedzy o symbolach narodowych, patronie szkolnym oraz swoim rodzinnym mieście. Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowanie uczniów. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania dokonała Dyrektor Szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tego dnia dzieci otrzymały prezenty ufundowane przez Radę Rodziców, a w salach czekał na uczniów słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Spotkanie z prezydentem miasta

15 października 2018 uczniowie klas 1a i 1b zostali zaproszeni do auli UAM, gdzie odebrali z rąk Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego gratulacje z okazji rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej. Dzieci obejrzały przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu grupy teatralnej z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu. Każdy pierwszoklasista otrzymał okolicznościowy dyplom oraz upominki przygotowane przez Urząd Miasta Kalisza. Na zakończenie na dzieci czekała niespodzianka – świetlny występ w wykonaniu animatora Uciechowa. Spotkanie z prezydentem było dla dzieci wielkim przeżyciem.

B. Foluszna, E. Pisula


zdjęcia ze strony: www.kalisz.pl

PostHeaderIcon Powołanie Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Powołanie Inspektora Ochrony Danych Osobowych

  w Szkole Podstawowej w Kaliszu ul.Długosza 14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 r., Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”), w Szkole Podstawowej im.Księcia Bolesława Pobożnego w Kaliszu ul.Długosza 14 , został powołany 06 lipca 2018r Inspektor Ochrony Danych Osobowych pan Mariusz Bzderek, z którym można się kontaktować:

-za pośrednictwem poczty e – mail na adres:  iod.szkola@wp.pl

 

PostHeaderIcon ewakuacja

Próbna ewakuacja

W środę, 3 października 2018 roku, w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Celem tego ćwiczenia było przypomnienie procedur postępowania w czasie zagrożenia pożarem.
Tegoroczna akcja przebiegła bez żadnych zakłóceń, co oznacza, że uczniowie i pracownicy szkoły wiedzą, jak zachować się na wypadek zagrożenia pożarowego w szkole. Po zbiórce w wyznaczonym miejscu wszystkie klasy złożyły raport na ręce pani dyrektor.
Cieszymy się, że i tym razem próbna ewakuacja przebiegła bez komplikacji.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk
Zdjęcia – p. Łukasz Strzelczyk

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility