You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for październik, 2015.

Archive for październik, 2015

PostHeaderIcon promocja

Gimnastyka, plastyka i dźwięki muzyki

Kiermasz Edukacji już za nami. 28 października uczniowie i rodzice mogli przyjrzeć się bliżej ofercie zajęć poza lekcyjnych realizowanych w naszej szkole. W trakcie kiermaszu odbyły się: zajęcia gimnastyki akrobatycznej, koła teatralnego i plastycznego, koło Małego Europejczyka, zajęcia artystyczno-literackie, gry i zabawy matematyczne, gry i zabawy słowem, zajęcia chóru szkolnego, zajęcia koła muzyczno-instrumentalnego oraz zajęcia koła języka angielskiego. Kiermasz cieszył się zainteresowanie zwłaszcza dzieci z klas I-III, które zapisały się na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne.

zajęcia plastyczne akrobatyka chór szkolny gimnastyka kółko teatralne plastyka zabawa słowem zajęcia języka angielskiego

PostHeaderIcon biblioteka

Tydzień Bibliotek

W dniach 26-30 października nasza biblioteka poprzez różnorodne akcje i konkursy świętuje Tydzień Bibliotek.
Miłośnicy książek, chętni podzielenia się wiedzą, startują w konkursach indywidualnych np. Konkursie Pięknego Czytania czy Omnibusiku.
Mniej odważni połączyli siły i wspólnie stworzyli najpiękniejsze bajkowe drzwi do swojej sali lekcyjnej. Zadanie polegało na przyozdobieniu drzwi plakatem/obrazem przedstawiającym motyw z ulubionej bajki, lektury lub postać książkową.
Na zakończenie obchodów święta biblioteki razem z uczniami zbudujemy tort, który następnie zostanie pięknie ozdobiony.

kl. 1a i 2d kl. 2a kl. 2b kl. 3a

PostHeaderIcon konkurs

Konkurs prac z tworzywa przyrodniczego

W październiku odbył się konkurs dla kl. 1-3. Każda klasa przygotowała piękną pracę plastyczną z wykorzystaniem naturalnych jesiennych okazów przyrodniczych.

IMG_0018Celem konkursu było pobudzanie kreatywności i pomysłowości uczniów.
Wszystkie prace zostały wyróżnione i wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

PostHeaderIcon ślubowanie

Przyjęci do grona uczniów

22 października 2015 r. uroczyście wprowadzono następne pokolenie pierwszaków do grona uczniów naszej szkoły. Uczniowie i złożyli uroczyste zobowiązanie, że od tej chwili będą wzorowymi uczniami i godnie będą reprezentować naszą szkołę.
Kogo gościliśmy? Co zaprezentowaliśmy?
O tym przeczytacie w „Wydarzeniach – kl. 0-III”

PostHeaderIcon październik miesiącem śliwki

Promujemy zdrowe odżywianie

W tym miesiącu w ramach zdrowego odżywiania młodzież naszej szkoły odkrywała walory śliwek.

DSC_0096Więcej czytaj w „Szkole Promującej Zdrowie” w zakładce
„O szkole”

PostHeaderIcon uczestniczyliśmy w akcji ogólnopolskiej

?Ratujemy i uczymy ratować?

16 października 2015 r. włączyliśmy się, jak w poprzednich latach, w ogólnopolską akcję bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

serce

Więcej na temat tej akcji przeczytasz w zakładce „O szkole – Szkoła Promująca Zdrowie”.

PostHeaderIcon ewakuacja

Przygotowani do ewentualnej ewakuacji

W czwartek, 15 października, w kapryśny, jesienny dzień 2015 r., uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu wyrwały z ławek trzy krótkie dzwonki alarmujące o zagrożeniu. W szkole jednak nie zapanował chaos. Uczniowie oraz wszyscy pracownicy szkoły słuchali poleceń kierującego akcją, co pozwoliło na sprawny przebieg ewakuacji.
Choć akcja była tylko udaną próbą to nad jej przebiegiem i bezpieczeństwem czuwała policja i straż pożarna.

ewakuacja2 ewakuacja

PostHeaderIcon konkurs

„Wolność bez nałogów”

Pedagog szkolny zaprasza wszystkich chętnych uczniów

klas 1-6 do udziału w konkursie plastycznym ?Wolność bez nałogów?, organizowanym przez MDK w Kaliszu.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną.

Prace należy dostarczyć do 2 listopada 2015r.

Bliższe informacje można uzyskać u pedagoga szkolnego oraz na stronie internetowej www.mdk.kalisz.pl.

PostHeaderIcon Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela refleksyjnie

14 października pracownicy oraz uczniowie naszej szkoły zebrali się, aby wspólnie uczcić Święto Edukacji Narodowej.

Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy poświęconą pamięci nieodżałowanej nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – pani Kasi Kubiak. Następnie szkolny chór pod kierunkiem pani Krystyny Witasiak odśpiewał wzruszającą piosenkę pt.: ?Pięknie żyć?.

Uczniowie uhonorowali pana Roberta Tomaszewskiego – nauczyciela w-fu tytułem ?Najbardziej ulubionego nauczyciela?. Gratulujemy.

W części artystycznej, w tym dniu zadumy dla naszej społeczności szkolnej, zaplanowano projekcję filmu ?Makrokosmos?, który zapewnił wszystkim zainteresowanym miłe wrażenia.

ulubiony nauczyciel uczniów - p. Robert Tomaszewski uczniowie składają życzenia Paniom Dyrektor chór pod kierunkiem p. Krystyny Witasiak Dzień Edukacji Narodowej

PostHeaderIcon 14 października

?Wykształcenie to dobro,
którego nic nie jest w stanie nas pozbawić?.

J. Menander

14 października 2015 r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej odbędzie się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pragniemy zaprosić na tę uroczystość wszystkich obecnych pracowników naszej szkoły oraz pracowników emerytów. Będzie dla nas ogromną przyjemnością spotkać się z Państwem w tym wyjątkowym dniu.

14.10W Dniu Edukacji Narodowej uczniowie spotykają się z wychowawcami o godz. 9.00, a następnie o 10.00 wszyscy uczestniczą w akademii. W tym dniu nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.