Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for czerwiec, 2013.

Archive for czerwiec, 2013

PostHeaderIcon Dzień Muzyki

I wszystko gra!

20 czerwca 2013 r. – Dzień Muzyki w naszej szkole! Odbyły się konkursy, karaoke oraz  koncerty  – naszych uczniów i ? niespodzianka był big band studentów WPA UAM Kalisz  pod kierownictwem doktora Mirosława Kordowskiego.

uczestnicy quizu muzycznego band

Więcej czytaj w zakładce „Wydarzenia – Klasy IV-VI”

PostHeaderIcon Dzień Patrona

Historia i zabawa

     Upalna środa 19 czerwca 2013 r. dla Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu miała charakter szczególny. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się przez cały rok. Od lat tradycją jest rajd ?Gwieździstym szlakiem kaliskich legend?. Od roku szkoła ma nowego patrona ? Księcia Bolesława Pobożnego i w sposób naturalny to właśnie tej, legendarnej postaci, poświęcono tegoroczną imprezę. Pomimo skwaru, który dokuczał od wczesnych godzin rannych, wychowankowie ?12-tki? z entuzjazmem wyruszyli na miasto.

mapa - Powstanie Kalisza mapa - Księżna Ludgarda pije piwo

     Na krótkiej zbiórce wręczono klasom mapy z trasami i zadaniami do rozwiązania. Zadaniem najmłodszych było poznanie historii powstania naszego grodu, ale ze zrozumiałych względów ich trasę ograniczono do najbliższego otoczenia szkoły i spacer ulicami z najbliższego sąsiedztwa. Drugoklasiści dotarli do Baszty Dorotki i tam, po wcześniejszym poznaniu legendy, odpowiadali na pytania dotyczące zabytku. Trzecia klasa musiała zmierzyć się z legendą o Królu i Maciusiu, czwarta poznała historię dwórki Anny, bohaterki legendy pod tytułem ?Ręce Anny?, Eligiusza Kor-Walczaka. Klasa piąta musiała skonfrontować prawdę i legendę o Księżnej Ludgardzie, a najdalszą drogę pokonali szóstoklasiści, bowiem doszli aż do Zawodzia i tam, przy Kościele św. Wojciecha, czekał na nich ?biskup Wojciech?. Uczeń Liceum Plastycznego w Kaliszu ubrany w habit i tiarę został zaproszony do szkoły, podobnie jak inne postaci z wymienionych legend, na uroczyste podsumowanie zmagań. Trzeba zaznaczyć, że całoroczna praca podzielona była na etapy (test wiedzy o Kaliszu, prace plastyczne i literackie), z których każdy były punktowany, podobnie jak rozwiązywanie zadań na trasach. Wśród najmłodszych za całokształt Puchar Przechodni Dyrektora SP12 otrzymała klasa II b, najlepsi spośród starszych uczestników okazali się z kolei uczniowie kl. IV a.

klasa 4a klasa 2b

     Oprócz dużej wartości edukacyjnej, a także integracyjnej, była to doskonała zabawa, podczas której zrealizowano zawsze pożądaną ideę, żeby bawiąc jednocześnie uczyć, w tym przypadku historii naszego miasta.

Puchar Dyrektora SP12 Książę Pobożny wręcz pamiątkowe medale

PostHeaderIcon podręczniki

Wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014

książki

Tu znajdziesz wykaz podręczników dla wszystkich klas: podręczniki 2013-2014

PostHeaderIcon wycieczka kl. 1c

Pierwszaki u Prezydenta

Uczniowie kl. 1c wraz z wychowawcą – p. Elżbietą Pasik wędrowali ulicami Kalisza. Mieli okazję zobaczyć wiele zabytków i …

kl. 1c u boku Asnyka

Więcej w zakładce „Wydarzenia – kl. 0-III”

 

PostHeaderIcon dzień sportu

Zdrowo żyć

4 czerwca 2013r. odbył się Dzień Sportu dla uczniów klas 1-3.

Motto tego dnia to zdanie opisujące olimpiadę: ?Najważniejszą rzeczą w Igrzyskach Olimpijskich jest nie zwyciężać, ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale zmagać się?.

rozpoczęcie olimpiady

Więcej w zakładce „Wydarzenia – Kl. 0-III”

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility