Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the archives for the Klasy 0-III category.

Archive for the ‘Klasy 0-III’ Category

PostHeaderIcon MIKOŁAJKI W KLASIE 1B

Jak co roku 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Nauczanie zdalne nie przeszkodziło uczniom klasy 1b w podtrzymywaniu mikołajkowej tradycji. 4 grudnia dzieci ubrane w mikołajkowe stroje uczestniczyły w zajęciach online. Na początku obejrzeliśmy prezentację pt: „ Jak to było z Mikołajem”. Dzieci poznały legendę o św. Mikołaju. Dowiedziały się również jak wygląda to święto w innych krajach m.in. we Włoszech, Niemczech, Rosji, Holandii czy Islandii , rozwiązywały quizy , zagadki .Dzieci podzieliły się także swoimi rodzinnymi tradycjami związanymi z tym świętem. Przy okazji tego święta, które kojarzy nam się z dobrocią, miłością, szczęściem i radością rozmawialiśmy o Międzynarodowym Dniu Wolontariatu, który obchodzony jest 5 grudnia. Na koniec uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenkę „A Mikołaj pędzi” oraz wykonali prace plastyczną pt: Mikołaj.

Czy wiesz, jak zostać św. Mikołajem? - Infor.pl

PostHeaderIcon Mikołajki

4 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Mikołajki. Imieniny świętego Mikołaja, to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono, śpiewały kolędy oraz wykonywały prace plastyczne. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka. Było dużo radości i uśmiechu.

PostHeaderIcon Andrzejki

W poniedziałek 30 listopada odbyły się w oddziale przedszkolnym „Andrzejki”, podczas których dzieci poznały tradycje związane z tym dniem, przekazane w formie zabaw, wróżb i konkursów andrzejkowych.

PostHeaderIcon Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W obecnej sytuacji, kiedy nie można przynosić do szkoły zabawek, a zwłaszcza pluszaków, dzieci przedstawiły swoich puchatych ulubieńców na zdjęciach. Uroczysty dzień rozpoczął się od wspólnej zabawy w Misiowej Krainie. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach. W tym dniu  przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, śpiewanie piosenek o misiach. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia koleżankom i kolegom z grupy na zdjęciach.

PostHeaderIcon 2C i O2 W ZOO SAFARI

Dnia 27.05.2014 r tj. wtorek dzieci z klasy 2C i 02 z wychowawczyniami p. Elżbietą Pasik i p. Ewą Szymczak odbyły wycieczkę do ogrodu zoologicznego Zoo Safari w Borysewie. To wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce , gdzie dzieci podziwiały najgroźniejsze drapieżniki z całego świata. Zwiedzając pieszo pod okiem przewodnika uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych i najważniejszych informacji nt. zwierząt tam będących. W Mini Zoo dzieci mogły w sposób naturalny , poprzez bliskość mieć możliwość zabawy z łagodnymi zwierzątkami np. kózkami , owieczkami , alpakami , osiołkami i królikami. Ponadto mogły przejechać się na kucykach oraz karmić zwierzątka. Kolejną atrakcją szczególnie upodobaną przez najmłodszych była Figlarnia-znajdująca się w Kompleksie Namiotów Sferycznych .Dzieci mogły skakaćna trampolinie , zmierzyć się z kosmicznym torem przeszkód  czy dmuchaną dziewięciometrową zjeżdżalnią , a także zanurkować w basenie z piłeczkami, przejść przez dmuchaną gąsiennicę . W Zoo Safari dzieci skorzystały także z zajęć edukacyjnych , gdzie największe wrażenie wywołały jednak żywe zwierzęta towarzyszące na zajęciach. Oto kilka zdjęć ze wspólnych i niezapomnianych wrażeń z pobytu w Zoo:J red. Elżbieta Pasik

Klasa 2c w Safari ZOO w Borysewie  Klasa 2c  Bawiliśmy się świetnieKarmienie zwierząt  Wspólne karmienie zwierząt    Aż smutno odjeżdzać!!!

PostHeaderIcon Dzień Sportu w klasach młodszych

29 maja 2014 r tj. czwartek odbył się Dzień Sportu połączony z Tygodniem Europejczyka. Uczniowie klas 1-3 brali aktywny udział w zmaganiach sportowych , a konkretnie w zabawach i grach ruchowych charakterystycznych dla poszczególnych krajów z Unii Europejskiej: Portugalia ?Połowy ryb? , Holandia ?Sadzenie tulipanów? , Dania ?Przenoszenie klocków i budowanie wieży? , Włochy ? Rejs gondolą? , Niemcy ?Wyścig taczek? , Hiszpania ?Przeciąganie liny? , Irlandia ?Stonoga? , Czechy ?Kret-czołganie w tunelu?. Po ćwiczeniach wszystkie dzieci w swoich klasach pod kierunkiem wychowawców robiły owocowe przysmaki: szaszłyki , sałatki , koktajle , soki , które wspólnie degustowały po ciężkich fizycznych wysiłkach. red. Ewa Pisula i Elżbieta Pasik

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE DNIA SPORTU UROCZYSTE ROZPOCZĘCIEWYSTĘPY UCZNIÓW KLAS 2 ZMAGANIA KLAS I-IIIZMAGANIA KLASZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY

KLASA 3B PRZYGOTOWUJE SMACZNĄ SAŁATKĘPRZYGOTOWUJEMY POSIŁEK SPORTOWCÓWKLASA 2C

PostHeaderIcon Dzień Krawata i Muszki

Już po raz drugi obchodziliśmy Dzień Krawata i Muszki.

W związku z tym, Samorządzik zaprosił społeczność uczniowską do wspólnej zabawy. W ubiegły piątek ? 7 marca sekcja porządkowa Samorządziku dokonała kontroli ?obowiązkowych? w tym dniu krawatów i muszek.

Z tej okazji dzieci pojawiły się w szkole w krawatach lub muszkach.

Ogłoszony wcześniej Dzień Krawata i Muszki był wydarzeniem, polegającym na tym, że każdy uczeń  powinien pojawić się w szkole ubrany w krawat lub muszkę. Widok szkoły pełnej dzieci poubieranych w krawaty i muszki robiły niezapomniane wrażenie. Wielu uczniów  szkoły przyłączyło się do wspólnej zabawy z klas młodszych. Na zdjęciach staraliśmy się utrwalić najciekawsze krawaty oraz pokazać, jak pięknie wyglądają uczniowie w takim ?odświętnym wydaniu?. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim tym, którzy włączyli się do wspólnej zabawy!

red. Elżbieta Pasik

Muszki -krawaty wystąp  Na korytarzu jest wesoło    Patrzymy i podziwiamy....                           To my 2c - Kopia

PostHeaderIcon Obchody „Dnia Matki” w klasie 3b

29 maja uczniowie klasy 3b przygotowali uroczystość „Dnia Matki”. Były konkursy, wiersze, piosenki dla mam. Mamy uczniów klasy 3b były bardzo wzruszone.

 

DZIEŃ MATKI 1DZIEŃ MATKI 2DZIEŃ MATKI 3

PostHeaderIcon wycieczka kl. 1c

Pierwszaki u Prezydenta

Uczniowie kl. 1c wraz z wychowawcą – p. Elżbietą Pasik wędrowali ulicami Kalisza. Mieli okazję zobaczyć wiele zabytków i …

kl. 1c u boku Asnyka

Więcej w zakładce „Wydarzenia – kl. 0-III”

 

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility