Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon MIKOŁAJKI W KLASIE 1B

Jak co roku 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Nauczanie zdalne nie przeszkodziło uczniom klasy 1b w podtrzymywaniu mikołajkowej tradycji. 4 grudnia dzieci ubrane w mikołajkowe stroje uczestniczyły w zajęciach online. Na początku obejrzeliśmy prezentację pt: „ Jak to było z Mikołajem”. Dzieci poznały legendę o św. Mikołaju. Dowiedziały się również jak wygląda to święto w innych krajach m.in. we Włoszech, Niemczech, Rosji, Holandii czy Islandii , rozwiązywały quizy , zagadki .Dzieci podzieliły się także swoimi rodzinnymi tradycjami związanymi z tym świętem. Przy okazji tego święta, które kojarzy nam się z dobrocią, miłością, szczęściem i radością rozmawialiśmy o Międzynarodowym Dniu Wolontariatu, który obchodzony jest 5 grudnia. Na koniec uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenkę „A Mikołaj pędzi” oraz wykonali prace plastyczną pt: Mikołaj.

Czy wiesz, jak zostać św. Mikołajem? - Infor.pl

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility