You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for marzec, 2022.

Archive for marzec, 2022

PostHeaderIcon konkurs

„Mądra głowa tabliczkowa”

Pod takim tytułem odbył się konkurs matematyczny, w którym zmierzyli się najlepsi z najlepszych w tabliczce mnożenia.
15 matematycznych umysłów z kl. 4-5, wyłonionych w eliminacjach, rywalizowały w zmaganiach rachunkowych podczas I Szkolnego konkursu matematycznego „Mądra głowa tabliczkowa” , który odbył się 22 marca 2022 w Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu. Uczniowie przygotowali się doskonale, a na podium zamiast 3 liderów znalazło się ich aż… siedmioro!

Wyniki konkursu:

Wszystkim serdecznie gratulujemy, jesteśmy z Was dumni! Rozwijajcie swoje umiejętności rachunkowe, a my czekamy na Wasze dalsze sukcesy w konkursach matematycznych.

Przygotowała: p. Grażyna Dereń-Jamnicka
p. Ewa Zegler

PostHeaderIcon ogłoszenie

1 kwietnia – Dzień bez plecaka

Drodzy Uczniowie,
1 kwietnia zachęcamy Was do odrobiny „szaleństwa”. W tym dniu zapakujcie swoje zeszyty, podręczniki i inne potrzebne przybory szkolne do „opakowań” innych niż plecak.
Dzień bez plecaka nie zwalnia uczniów z obowiązku przygotowania się do zajęć, ale ma za zadanie pobudzić Waszą wyobraźnię i kreatywność.
Co zamiast plecaka? Wiaderko? Walizka? A może garnek? Liczymy na Wasze pomysły, ale niech to będą „opakowania” bezpieczne, w granicach rozsądku.
UWAGA! Wózki marketowe/sklepowe oraz taczki są zabronione.

AG

Skarpetkowe wyzwanie

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. To nie tylko Dzień Wagarowicza, ale też Światowy Dzień Zespołu Downa.
Z tej okazji uczniowie i pracownicy naszej szkoły przyłączyli się do „skarpetkowego wyzwania”.  Samorząd Uczniowski dziękuje za udział w akcji symbolizujący akceptację i wsparcie dla osób z  chorobą Downa.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje wielkopostne 21-23 marca 2022
w Katedrze kaliskiej pw. św. Mikołaja ul. Kanonicka 5
Harmonogram:
21 i 22 marca – poniedziałek i wtorek:
8.30 – 9.30 – kl. 7 – 8
10.00 – 11.00 – kl. 4 – 6
11.30 – 12.30 – kl. 0 – 3
23 marca – środa:
8.30 – 9.30 – kl. 5 – 8
10.00 – 11.00 – kl. 0 – 4

UWAGA! ÓSMOKLASIŚCI!
W dniach 21-23.03. (pon.-śr.) o godz. 10.00

w szkole przeprowadzony zostanie próbny egzamin klas ósmych.

Grafika z tekstem: "Marzec miesiącem egzaminów próbnych w szkołach"