Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for czerwiec, 2024.

Archive for czerwiec, 2024

PostHeaderIcon informacja

Najważniejsze terminy w czerwcu

Dzień Dziecka i Dzień Sportu – 6 czerwca 2024
W tym dniu uczniowie nie przynoszą książek i zeszytów, będą (w duchu fair play) rywalizowali
w dyscyplinach sportowych. Pamiętajcie o odpowiednim stroju!

Apel podsumowujący projekt Gwieździstym Szlakiem Kaliskich Legend – 7 czerwca 2024
OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY!

07.06.2024 – wystawienie ocen rocznych

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 1-3 oraz 4-8 – 10 czerwca 2024

Rajd w ramach projektu Gwieździstym Szlakiem Kaliskich Legend – 11 czerwca 2024

13.06.2024 – RADA KLASYFIKACYJNA

Apel podsumowujący rok szkolny 2023/2024 dla klas 4-8 – 14 czerwca 2024
OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY!

Pożegnanie klas ósmych – 20 czerwca 2024
OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY!

Apel „Żegnaj szkoło, witajcie wakacje” dla uczniów kl. I-III – 20 czerwca 2024
OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY!

21.06.2024 – Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY!

AG

PostHeaderIcon warsztaty

PIJĘ WODĘ, DBAM O ZDROWIE!

10.06.2024 r uczniowie klas 7-8 oraz klasy 4 uczestniczyły
w warsztatach z zakresu promocji i profilaktyki zdrowia. Organizatorem projektu edukacji zdrowotnej PIJĘ WODĘ, DBAM O ZDROWIE! była Szkoła Jagiellończyk spółka z o.o. organizacji pożytku publicznego w Kaliszu.
Akcja „Piję wodę, dbam o zdrowe” ma na celu uświadomienie uczniom odpowiedzialności za własne zdrowie i dobre samopoczucie. Głównym celem jest zwrócenie uwagi uczniów na fakt, że mają wpływ na to, co jedzą i piją, a spożywana żywność ma bardzo duży wpływ na to kim są, jak się zachowują oraz jak się czują.

Eksperci dietetyki z programu Zdrowa Klasa swoje działania podzielili na dwie części:
– prezentacja na temat zdrowych nawyków żywieniowych,
– przeprowadzenie wśród uczniów anonimowej ankiety dotyczącej nawyków żywieniowych.

W części warsztatowej uczniowie mieli okazję samodzielnie przygotować napój izotoniczny, który jest zdrową, tanią i smaczną alternatywą dla wysoce przetworzonych napojów kupowanych w sklepie. Uczniowie otrzymali bidon oraz potrzebne produkty do przygotowania napoju. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zaproszenie dla rodziców na bezpłatną konsultację dietetyczną organizowaną w programie Zdrowa Klasa.

Przygotowała – p. Grażyna Dereń-Jamnicka

PostHeaderIcon relacja

Wycieczka do Torunia

W piątek 7 czerwca 2024r. uczniowie z klasy 4a i 4b wraz z opiekunami, p. Joanną Biernat oraz p. Magdaleną Kaczkowską, wybrali się na wycieczkę do Torunia. 
Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoo botanicznym, który posiada ponad 225-letnią historię. Spacerując po Ogrodzie i obserwując ponad 100 gatunków zwierząt, między innymi pandki rude, leniuchowce dwupalczaste i taraje, spędziliśmy niezapomniane chwile. 
Następnie udaliśmy się na seans w Planetarium. Z zapartym tchem oglądaliśmy filmy pt. „Kolorowy kosmos” oraz „Zostać astonomem”. Dostarczyły one wielu  wrażeń, a także pogłębiły wiedzę o gwiazdach i planetach. 
Wraz z przewodniczą ubraną w średniowieczne szaty wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku.  Zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP,  „Fontannę  ze złotymi żabkami „ , kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w. , Dom Kopernika – przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma i Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich. Zwiedzanie połączone z grą miejską było bardzo ciekawym doświadczeniem dla całej grupy

Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia  toruńskich pierników i pamiątek. 
Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Przygotowała – p. Joanna Biernat

PostHeaderIcon relacja

Zabawa w Zbierskiej Żartowni

10 czerwca uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się na warsztaty
w Zbierskiej Żartowni. Na dzieci czekało wiele atrakcji.  
Uczniowie wykonywali barwne papugi z drewna, które samodzielnie musieli wyszlifować, a następnie ozdobić. Wiele radości sprawiły zabawy w letniej, błotnej kuchni, spacer po lesie z przeciąganiem liny oraz gra w piłkę nożną.


Na koniec każde dziecko uczestniczyło w zorganizowanym ognisku z samodzielnym pieczeniem kiełbasek.


Bardzo dziękujemy za cudownie spędzony czas.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon apel

Ręce Anny w uczniowskim ujęciu

7.06.2024 r. odbył się w naszej szkole apel, w trakcie którego rozdane zostały nagrody za udział w konkursach w ramach szkolnego projektu Gwieździstym szlakiem kaliskich legend.
Na początku uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie oparte na kaliskiej legendzie Ręce Anny. Przedstawienie przygotowane zostało przez uczniów klas 5a i 5b pod kierunkiem pana Łukasza Strzelczyka i pani Małgorzaty Kupaj. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny pod batutą pani Krystyny Witasiak.


Następnie wręczone zostały nagrody za zajęcie miejsc w takich konkursach jak: Konkurs kaligraficzny dla uczniów klas 1, Quiz o legendzie Dorotka dla uczniów klas 2, Opis pomnika dla uczniów klas 3.
W klasach 4-8 w trakcie trwania roku szkolnego przeprowadzone zostały liczne konkursy polonistyczne. Uczniowie klas 4 tworzyli zaproszenie na podsumowanie projektu, uczniowie klas 5 napisali list prywatny zachęcający do zwiedzania Kalisza, uczniowie klas 6 pisali list oficjalny do władz miasta z prośbą o odbudowanie domku szwajcarskiego w parku, uczniowie klas 7 tworzyli wiersze o Kaliszu,
a uczniowie klas 8 stworzyli własną legendę o Kaliszu.
Ponadto uczniowie klas 7-8 mieli możliwość wzięcia udziału
w konkursie językowych, w którym to pisali list do kolegi
z zagranicy opisujący swoje rodzinne miasto. Oprócz wyżej wymienionych konkursów uczniowie mieli okazję wzięcia udziału w konkursach plastycznych oraz konkursie wiedzy
o Kaliszu.

Do zobaczenia na rajdzie, który odbędzie się 11.06.2024 r.

Przygotował – p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon relacja

Dziecięcy Dzień Sportu

6 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klas, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.
Dzieci z klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń miały szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach, przygotowywały pyszne, owocowe potrawy oraz przygotowały plakaty promujące aktywny i zdrowy styl życia.
Na zakończenie wszystkie dzieci klas 1-3 razem z wychowawcami uczestniczyli w uroczystym zakończeniu, na którym na ręce przewodniczących klas wręczono dyplomy oraz odbył się pokaz grupy akrobatycznej pod opieką pani Małgorzaty Kamińskiej. Dużo pozytywnych emocji wzbudził występ Świetlików pod opieką pani Katarzyny Pawlak.

Cała fotorelacja oraz filmiki z pokazu akrobatycznego
do zobaczenia na naszym Fb https://www.facebook.com/sp12.kalisz?locale=pl_PL

PostHeaderIcon relacja

Niezapomniana podróż w czasie

29 maja klasy 3a i 3b wybrały się na całodniową wycieczkę
do Wenecji i Biskupina.
Pierwszym naszym przystankiem było Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji, największego skansenu w Europie, na którego terenie zgromadzono unikatowe parowozy, wagony towarowe i osobowe, drezyny. Następnie zwiedziliśmy ruiny XIV-wiecznego zamku zbudowanego przez kasztelana nakielskiego Mikołaja Nałęcza zwanego „Krwawym Diabłem Weneckim”, a pani przewodnik opowiedziała nam ciekawą legendę związaną z tym miejscem.
Z Wenecji udaliśmy się kolejką wąskotorową do Biskupina.
Była to niezapomniana podróż, gdyż niejeden uczeń pierwszy raz podróżował takim środkiem lokomocji. W Biskupinie obejrzeliśmy pozostałości po osadzie łużyckiej sprzed 2700 lat, jedno z nielicznych stanowisk archeologicznych w Polsce zawierające pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych.
Ta żywa lekcja historii dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, a to, co zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

PostHeaderIcon relacja

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH
DO WESTERNLANDU

We wtorek 21 maja uczniowie klasy 1a i 1b pojechali na wycieczkę do Józefowa koło Chocza. Celem wycieczki było zwiedzenie wioski indiańskiej, zapoznanie się z kulturą Indian.
Uczniowie na kilka godzin przenieśli się w świat Dzikiego Zachodu minionej epoki. Dzieci oglądały oryginalne tipi, stroje, narzędzia codziennego użytku, osadę traperów oraz wysłuchały opowieści trapera o poszukiwaniu złota. Ponadto byli z wizytą u szeryfa, pokonywali indiański tor przeszkód, zdobywali sprawności indiańskie, ujeżdżali dzikiego byka i doili dzikie krowy. Następnie zjeżdżali na ogromnej, dmuchanej zjeżdżalni. Między tymi zajęciami odpoczywali i posilali się przy grillu.
Na koniec dnia zrobili zakupy indiańskich pamiątek. Po całym dniu przygód, radośni i pełni wrażeń wrócili do domu.

Przygotowała – p. Elżbieta Pasik

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility