Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for listopad, 2021.

Archive for listopad, 2021

PostHeaderIcon relacja

Wizyta w fabryce bombek
w Koźminie Wielkopolskim

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami odwiedzili fabrykę bombek, by zgłębić tajemnicę ich powstawania.

Na miejscu, na wyjątkowych gości ze Szkoły Podstawowej
nr 12 w Kaliszu, czekał pan przewodnik, który oprowadził dzieci po fabryce i opowiedział o kolejnych etapach powstawania szklanych ozdób choinkowych.

Produkcja bombek wcale nie jest taka prosta. Najpierw uczniowie zobaczyli, jak rozgrzewa się szkło do momentu, kiedy staje się plastyczną masą, a następnie wydmuchuje się
z niego określony kształt. Później następuje etap srebrzenia, jednak największe wrażenie zrobił na zwiedzających etap malowania i dekorowania ozdób.

Dzieci miały okazję  przyjrzeć się jaki wielki talent mają osoby, które ręcznie ozdabiały przepiękne bombki. Z podziwem przeglądały się, jak precyzyjnie odtwarzają ten sam wzór na niezliczonej ilości choinkowych ozdób.

Na koniec zwiedzania pierwszoklasiści mogli kupić w sklepiku fabrycznym świąteczne ozdoby, otrzymały także wcześniej zamówioną bombkę ze swoim imieniem jako pamiątkę pobytu w fabryce.

Teraz uczniowie już wiedzą, ile trudu należy włożyć w ręczne wykonanie jednej szklanej ozdoby choinkowej.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

PostHeaderIcon oddział przedszkolny

Zabawy andrzejkowe

30 listopada  oddział przedszkolny przeniósł się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty,
aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż, za pomocą przygo-towanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. 

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon świetlica

Konkurs na ozdobę choinkową

Wychowawczynie świetlicy ogłaszają konkurs plastyczny dla uczniów klas I- III „Ozdoba choinkowa”. Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności oraz zdolności plastycznych dzieci. Technika oraz materiały, z którego będą wykonane ozdoby jest dowolna. Oceniana będzie pomysłowość oraz estetyka wykonanej pracy. Wszystkie chętne dzieci prosimy o dostarczenie swoich prac do świetlicy szkolnej w terminie od 29 listopada do 15 grudnia 2021r. Na zwycięzców czekają dyplomy oraz upominki.

Przygotowała – p. Joanna Przygodzka

PostHeaderIcon podziękowania

Nowe stroje dla tancerek

Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu wzbogaciła się o kilka kolejnych strojów średniowiecznych, w których nasze uczennice klasy trzeciej mogły zaprezentować się podczas miejskich obchodów Dni Księstwa Kaliskiego. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie sponsor – pani Jadwiga Michalak oraz Rada Rodziców, którym dziękujemy za pokrycie kosztów związanych z tą inwestycją.

PostHeaderIcon relacja

Lekcja pokazowa gimnastyki akrobatycznej

17.11.2021 r. odbyła się lekcja pokazowa gimnastyki akrobatycznej dla rodziców klas I-III. Uczniowie pokazali umiejętności, jakie opanowali od września. Zaprezentowali min: przewroty łączone w przód z przysiadu podpartego, przewrót w tył z przysiadu podpartego, przerzut w przód z rozbiegu, stanie na rękach z uniku podpartego, stanie na głowie z przysiadu podpartego, przerzut bokiem z postawy zasadniczej, mostek z leżenia tyłem, mostek z postawy rozkrocznej. Uczniowie prezentowali również ćwiczenia dwójkowe: zwis tyłem na podudziach na barkach dolnego, stanie na rękach z wypadem, wejście na barki z boku do postawy na partnerze; piramidy trójkowe: stanie na rękach górnej i średniej z chwytem dolnej, wejście na barki do siadu ze staniem na rękach średniej. Dziewczynki pokazały również ćwiczenia na kółkach gimnastycznych.

Rodzice z podziwem oklaskiwali występ.

Przygotowała – p. Małgorzata Kamińska

PostHeaderIcon lekcje

DREWNIANA LEKCJA TECHNIKI

23 listopada w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja.
Dzięki uprzejmości pana Pawła Kiszki uczniowie klas piątych doświadczyli lekcji techniki z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu do obróbki drewna.
Pan Paweł dostarczył na lekcje niezbędny materiał – drewno, odpowiednio zwymiarowany i przygotowany tak, aby w  ciągu jednej godziny lekcyjnej dzieci mogły przebyć etapy budowy budki dla ptaków.
Zatem, przecierali drewno papierem ściernym, wymiarowali, nawiercali otwory drewniane oraz skręcali elementy.
Wszystkie dzieci były chętne i aktywne.
Bardzo dziękujemy za wsparcie.

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek

PostHeaderIcon akcje

Akcja ekologiczna
„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

Nasza szkoła bierze udział w akcji ekologicznej Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci. Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.

Dzięki niej rodzice oraz lokalna społeczność mogą pozbyć się niepotrzebnego sprzętu.

Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego – wszystko co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.)

Niepotrzebny sprzęt do zutylizowania można dostarczyć do szkoły do pana KONSERWATORA, który go odbierze.
Sprzęt można przynosić do 6 grudnia 2021 r.

Jaki sprzęt można przynosić?
Wyświetl plik „Elektrośmieci”, a zobaczysz listę sprzętu, który można przynieść do szkoły:


PostHeaderIcon informacja

DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

12 listopada (piątek po Święcie Niepodległości), będzie dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
W tych dniach opiekę na dziećmi zapewnia świetlica szkolna. Godziny pracy świetlicy 6.30-16.30.

PostHeaderIcon uroczystości

Uczniowie na miejskich obchodach
Święta Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w oficjalnych obchodach Święta Niepodległości, które miały miejsce na Głównym Rynku. Podczas uroczystości podsumowany został Marsz Wolności organizowany przez kaliski PTTK, a przedstawiciele władz Miasta Kalisza złożyli kwiaty przed tablicą, umieszczoną na ścianie ratusza, upamiętniającą ofiary I i II wojny światowej.

PostHeaderIcon akademia

Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający przypadające w czwartek, 11 listopada, Święto Odzyskania Niepodległości. Społeczność naszej szkoły miała okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat wydarzeń sprzed 103 lat. Apel przygotowany przez uczniów przeplatany był pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego chóru.

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility