Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon relacja

Lekcja pokazowa gimnastyki akrobatycznej

17.11.2021 r. odbyła się lekcja pokazowa gimnastyki akrobatycznej dla rodziców klas I-III. Uczniowie pokazali umiejętności, jakie opanowali od września. Zaprezentowali min: przewroty łączone w przód z przysiadu podpartego, przewrót w tył z przysiadu podpartego, przerzut w przód z rozbiegu, stanie na rękach z uniku podpartego, stanie na głowie z przysiadu podpartego, przerzut bokiem z postawy zasadniczej, mostek z leżenia tyłem, mostek z postawy rozkrocznej. Uczniowie prezentowali również ćwiczenia dwójkowe: zwis tyłem na podudziach na barkach dolnego, stanie na rękach z wypadem, wejście na barki z boku do postawy na partnerze; piramidy trójkowe: stanie na rękach górnej i średniej z chwytem dolnej, wejście na barki do siadu ze staniem na rękach średniej. Dziewczynki pokazały również ćwiczenia na kółkach gimnastycznych.

Rodzice z podziwem oklaskiwali występ.

Przygotowała – p. Małgorzata Kamińska

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility