You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for grudzień, 2015.

Archive for grudzień, 2015

PostHeaderIcon apel

Przedstawienie jasełkowe

22 grudnia 2015 r. mieliśmy okazję obejrzeć dwa przedstawienia jasełkowe. Jedna inscenizacja historii narodzin Jezusa Chrystusa przygotowana została dla młodszych odbiorców przez wychowanków świetlicy pod kierunkiem pani Katarzyny Pawlak. Uczniowie kl. IV-VI mieliśmy okazję wziąć udział w Jasełkach przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Urszuli Kaczmarkiewicz i Krystyny Witasiak. Panowała świąteczna atmosfera, która wszystkim się udzieliła, a uczniowie opuszczali salę z kolędą na ustach.

Jasełka1 Jasełka2 Jasełka3 Jasełka4Jasełka5Jasełka6Jasełka7Jasełka8Jasełka9Jasełka10

PostHeaderIcon życzenia

Świąteczna wizyta u władz miasta Kalisza

W dniu 21.12.2015r. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 wraz z nauczycielką Anną Dobosz – Sadomską w imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, pracowników i uczniów złożyły najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym roku 2016 władzom miasta Kalisza.

u prezydenta Grzegorza Sapińskiego Artur Kijewski - wiceprezydent KaliszaMariusz Witczak - naczelnik edukacji Krzysztof Jurek - zastępca naczelnika wydziału edukacji

PostHeaderIcon biblioteka

Boże Narodzenie w bibliotece

Zbliżają się radosne Święta Bożego Narodzenia z tej okazji zmienił się wystrój w szkolnej bibliotece. Dla uczniów panie bibliotekarki przygotowały także quizy i inne zabawy o tematyce świątecznej, dzięki którym w bibliotece zabrzmiały kolędy, na gazetkach pojawiły się kolorowe szopki betlejemskie, a duża choinka – ozdobiona pokolorowanymi przez dzieci bombkami i łańcuchami. Podczas tych zabaw uczniowie przypomnieli sobie wiele informacji dotyczących historii narodzin Pana Jezusa, wspólnie śpiewali kolędy, dzięki czemu panowała miła, rodzinna atmosfera.

20151214_143857 20151214_143919 20151214_144001 20151214_144155

PostHeaderIcon konkurs

Przewodniki wybrane

Rozstrzygnięty został konkurs na zaprojektowanie przewodnika po Australii. I miejsce przyznano uczennicy kl. 6b – Patrycji Sowińskiej, II miejscePaulinie Bartczak z kl. 6a, a miejsce IIIAleksandrze Janickiej i Wiktorii Kasprzak z kl. 4a.
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I UCZESTNIKOM KONKURSU!

I miejsce  II miejsceIII miejsce