Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for luty, 2015.

Archive for luty, 2015

PostHeaderIcon Tłusty czwartek

Święto pączka w naszej szkole

W czwartek 12 lutego 2015r., jak Polska długa i szeroka, wszyscy świętowali „dzień pączka”. W naszej szkole także uczczono tę smaczną tradycję.

Tradycja mówi, że w tłusty czwartek każdy powinien zjeść przynajmniej jednego pączka, by mu się szczęściło do końca roku. Życząc pomyślności naszym uczniom Rada Rodziców oraz pan Henryk Walczak (prowadzący szkolny sklepik) zakupili pyszne pączki, którymi poczęstowali każde dziecko. Tradycji stało się zadość, więc jesteśmy przekonani, że teraz szczęścić się będzie wszystkim i wszędzie! Serdecznie dziękujemy naszych hojnym sponsorom.

SAM_1649 SAM_1650 SAM_1651 SAM_1654 SAM_1656 SAM_1657 SAM_1658 SAM_1660 SAM_1661

PostHeaderIcon Informacja

UWAGA RODZICE!!!

Informujemy, że w czasie FERII ZIMOWYCH stołówka szkolna będzie czynna od poniedziałku do piątku (16.02.-20.02. oraz 23.02.-27.02.) w godz. 11.00-13.00. W tych godzinach obiad będzie można zjeść na miejscu lub zabrać na wynos.

ZAPRASZAMY!

PostHeaderIcon Konkurs

Konkurs matematyczny

Dzisiaj (12.02.2015r.) cztery uczennice z klasy 6a i 6b wzięły udział w I etapie Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego Szkół Podstawowych w Kaliszu. Trzeba przyznać, że zadania wymagały od uczestniczek zastosowania szerokiej wiedzy matematycznej oraz kreatywnego myślenia. Zestaw konkursowy zawierał 15 zadań zamkniętych oraz 3 zadania tekstowe. po oddaniu prac uczennice – Julia Jaworska, Marika Bigosińska, Nina Pawlak oraz Julita Maciejewska,  przyznały, że zadania nie należały do najłatwiejszych. Z nieoficjalnych źródeł wiemy jednak, że trzy z nich zakwalifikowały się do II etapu.  Kto należy do tego grona? dowiecie się niebawem, a tymczasem wszystkim dziewczynom serdecznie gratulujemy!

SAM_1646 SAM_1648

PostHeaderIcon Rajd

Szlakami Powstania Wielkopolskiego

31 stycznia 2015r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Jolanty Majewskiej brali udział w XXII Rajdzie ?Szlakami Powstania Wielkopolskiego?. Relację i zdjęcia z wędrówki znajdziecie w zakładce „Wydarzenia – Klasy IV-VI”

kolejna próba podziwiamy koszulki naszych szczypiorniaków to warto zapamiętać

PostHeaderIcon Konkurs dla klas III

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych rozstrzygnięty

W środę w konkursowych szrankach stanęli uczniowie klas III. Mieli wykazać się wiedzą na temat krajów anglojęzycznych. Komu ta sztuka udała się najlepiej? O tym przeczytacie w zakładce „Wydarzenia – Konkursy”.

Uczestnicy konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych (2)

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility