PostHeaderIcon Konkurs

Konkurs matematyczny

Dzisiaj (12.02.2015r.) cztery uczennice z klasy 6a i 6b wzięły udział w I etapie Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego Szkół Podstawowych w Kaliszu. Trzeba przyznać, że zadania wymagały od uczestniczek zastosowania szerokiej wiedzy matematycznej oraz kreatywnego myślenia. Zestaw konkursowy zawierał 15 zadań zamkniętych oraz 3 zadania tekstowe. po oddaniu prac uczennice – Julia Jaworska, Marika Bigosińska, Nina Pawlak oraz Julita Maciejewska,  przyznały, że zadania nie należały do najłatwiejszych. Z nieoficjalnych źródeł wiemy jednak, że trzy z nich zakwalifikowały się do II etapu.  Kto należy do tego grona? dowiecie się niebawem, a tymczasem wszystkim dziewczynom serdecznie gratulujemy!

SAM_1646 SAM_1648

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony