You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for kwiecień, 2015.

Archive for kwiecień, 2015

PostHeaderIcon zdrowie

Serki na zdrowie

W ramach akcji „Szkoła promująca zdrowie” uczniowie naszej szkoły oprócz owoców i warzyw otrzymują także mleko. Produkty te dostarczane są do nas naprzemiennie. 30 kwietnia Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu zasponsorowała uczniom oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych dodatkowe produkty nabiałowe – smakowe serki homogenizowane. Dzieci były bardzo zadowolone z dodatkowej porcji zdrowia, za którą sponsorowi serdecznie dziękujemy!

serki3 serki1 serki2

PostHeaderIcon świetlica

Kolejny sukces świetlików

Uczniowie chodzący do naszej świetlicy znaleźli się wśród laureatów międzyświetlicowego konkursu ekologicznego „Zrób coś nowego z odpadu starego”.

Więcej przeczytacie w zakładce – O szkole – Świetlica

PostHeaderIcon apel

Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi, który obchodzimy 22. kwietnia, uczniowie klasy 2b przygotowali inscenizację pt.: „Dbamy o Ziemię”. W swoim przedstawieniu dzieci starały się ukazać przyczyny i skutki jakie niesie zanieczyszczenie środowiska a szczególnie wody i rozwiązać problem – czym są śmieci i dlaczego mogą być groźne.
SAM_1796 SAM_1797 SAM_1798 SAM_1802

red. K. Kubiak

PostHeaderIcon Festiwal

Festiwal nauki i sztuki

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w minioną środę (15.04.) w warsztatach prowadzonych przez studentów WPA UAM w Kaliszu zorganizowanych w ramach „FESTIWALU NAUKI I SZTUKI”.

Read the rest of this entry »

PostHeaderIcon Warsztaty

?Jak kochać i wymagać??

Pedagog szkolny Izabela Jaśkiewicz serdecznie zaprasza na warsztaty wychowawcze dla rodziców ?Jak kochać i wymagać??, które odbędą się 18 i 25 maja 2015r. w godzinach 16:00 ? 18:00 w Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu. Zapisy na warsztaty przyjmuje pedagog.

Read the rest of this entry »

PostHeaderIcon Podwórka NIVEA

Pomóżmy zbudować plac zabaw

Od 3 kwietnia do 31 maja 2015 roku można głosować na podwórko przy ul. Dobrzeckiej 62c.  Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy mieć aktywny adres e-mail. Każdego dnia można oddać jeden głos!

Link do głosowania: http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko

podwórko nivea

PostHeaderIcon Wyszli zadowoleni

Szóstoklasiści po sprawdzianie

Dzisiaj (1 kwietnia) uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu podsumowującego ich wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie nauki w szkole podstawowej. Przed wejściem do sal egzaminacyjnych na twarzach niektórych uczniów widniał strach przed niewiadomą – z czym przyjdzie im się zmierzyć, czy w stresie nie zapomną wzoru na pole prostokąta, nie pomylą miejsca przecinka przy obliczeniach na ułamkach dziesiętnych, jaką trudność sprawi im zrozumienie tekstu i jakie wypracowanie będą musieli napisać itd.
Byli też uczniowie pewni swojej wiedzy, którym towarzyszył optymizm i uśmiech.
Otuchy przed przystąpieniem do sprawdzianu wszystkim uczniom dodali rodzice, wychowawcy oraz panie dyrektor, które przypomniały najważniejsze procedury i zachęciły do ambitnego podejścia do sprawdzianu, którego wynik może być przepustką do wymarzonego gimnazjum.

Przypominamy jednocześnie, że sprawdzianu szóstoklasisty nie można nie zdać. Wszyscy, którzy przystąpili dzisiaj do sprawdzianu, choćby uzyskali niewiarygodnie niską ilość punktów, już są pewni, że go zdali.

sprawdzian1 sprawdzian2sprawdzian3sprawdzian4