Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for czerwiec, 2018.

Archive for czerwiec, 2018

PostHeaderIcon relacja

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Nadeszła chwila długo wyczekiwana przez uczniów – zakończenie roku szkolnego, odebranie świadectwa i… wakacje.
Społeczność naszej szkoły spotkała się 22 czerwca, by pożegnać kolegów, koleżanki, Dyrekcję, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Jak co roku najpierw wszyscy chętni przybyli do Kościoła pw. bł. Matki Teresy z Kalkuty, by podziękować za miniony rok szkolny, wszystkie sukcesy i radości oraz okazaną pomoc, wsparcie w trudnych chwilach nie tylko na lekcjach.
Oficjalna część uroczystości miała miejsce na dziedzińcu szkolnym, gdzie panie Dyrektor wręczyły nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorową postawę uczniowską. Dzieci i młodzież zostały odznaczone tarczami „Wzorowego ucznia” i „Ambasadora kultury”, otrzymały wyróżnienia za zaangażowanie w życie szkoły, udziały w konkursach, czy reprezentowanie szkoły poprzez udział w licznych zawodach sportowych.
Pani Dyrektor w imieniu swoim i innych nauczycieli podziękowała również rodzicom szczególnie zaangażowanym w przedsięwzięcia szkoły.
Wzruszeń i radości nie brakowało. Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy radosnych, słonecznych wakacji i zapraszamy wypoczętych we wrześniu!

Do zobaczenia!

Read the rest of this entry »

PostHeaderIcon apel

Bezpieczne wakacje

W ostatnim dniu przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas młodszych spotkali się w sali gimnastycznej, by obejrzeć wakacyjną inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy 3c. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki wakacyjne, przypominając wszystkim o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu, by bez przeszkód i w pełni zdrowym wrócić we wrześniu do szkoły. Na szczególną uwagę zasługiwały także stroje występujących, maski specjalnie do tego występu przygotowały panie ze świetlicy szkolnej. Uczniom kl. 3c i nauczycielom pomagającym przy tworzeniu inscenizacji serdecznie gratulujemy udanego występu, a wszystkim życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!

A już po wakacjach nastąpi zmiana w składzie Samorządu Uczniowskiego kl. I-III. Po przeprowadzonych wyborach najwięcej głosów zdobyli uczniowie – Maja Szereda, Maja Klinke, Lebioda, Dawid Bieliński. To właśnie oni zostaną nowymi przedstawicielami uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

PostHeaderIcon relacja

Bezpieczne wakacje – lekcja w parku

19 czerwca 2018 roku uczniowie klas 2a, 2b i 3c wzięli udział w plenerowej lekcji profilaktyki w Parku Przyjaźni. Tematem głównym były „Bezpieczne wakacje”. Policjanci, strażacy, przedstawiciele służby leśnej oraz ratownik wodny tłumaczyli uczniom z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w czasie letniego wypoczynku.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon SzPZ

Promujemy polskie owoce sezonowe

Czerwiec w naszej szkole upływa pod znakiem truskawki. Na korytarzu szkolnym wywieszone są informacje o właściwościach zdrowotnych tych owoców.

Na lekcjach wychowania fizycznego jest przerwa w ćwiczeniach na przekąski w formie truskawek. Na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki na temat właściwości zdrowotnych owoców.

Truskawki powoli się kończą, przypominamy o następnych owocach sezonowych jak: czereśnie, maliny, jagody……

truskawki 1.  truskawki

  Życzymy smacznego

                                                                                                                Opracowała M. Kamińska

 

PostHeaderIcon sport

Złoty Miting miasta Kalisza

W dniu 13.06.2018 r. odbyły się zawody kończące całoroczną rywalizację w lekkiej atletyce na terenie miasta.

Uczniowie naszej szkoły systematycznie brali udział we wszystkich zawodach lekkoatletycznych organizowanych przez Kaliski Szkolny Związek Sportowy. Zajmowaliśmy bardzo wysokie wyniki. W rezultacie mamy mistrzów i wicemistrzów Kalisza w różnych dyscyplinach:

–  I miejsce w Kaliszu w skoku wzwyż rocznik 2004 – Eryk Korko

–  I miejsce w Kaliszu w chodzie sportowym rocznik 2004 – Jan Rosiewicz

–  I miejsce w Kaliszu w rzucie kulą rocznik 2004 – Fabian Łuczak

–  I miejsce w Kaliszu w biegu przez płotki na dystansie 100m – Klaudia Bartczak

–  I miejsce w Kaliszu w skoku w dal rocznik 2004 – Natalia Weszka

– II miejsce w Kaliszu w biegu przez płotki rocznik 2004 – Eryk Korko

– II miejsce w Kaliszu w rzucie kulą rocznik 2004 – Igor Rybka- Zieliński

– II miejsce w Kaliszu w biegu przez płotki rocznik 2004 – Natalia Weszka

– III miejsce w Kaliszu w biegu na 600 m. rocznik 2005 – Nikola Rada jak

– III miejsce w Kaliszu w biegu na 600 m. rocznik 2007 – Nikola Ochocka

– III miejsce w Kaliszu w chodzie sportowym – Michalina Andrzejczak

 Jesteśmy z Was dumni!

                                                                                                                                       Opracowała – p. M. Kamińska

 

PostHeaderIcon relacja

Wycieczka z historią i gwiazdami w tle

12 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 4b oraz klas 6a i 7a wzięli udział w wycieczce do Gołuchowa oraz Potarzycy k/Jarocina. W Gołuchowie zwiedzili  zamek z cenną kolekcją zabytkowych eksponatów gromadzonych latami  przez jego właścicielkę księżnę Izabelę z  Czartoryskich Działyńską. Następnie udali się do jedynego na świecie planetarium astronomicznego powstałego na wsi – w Gimnazjum w Potarzycy. Najpierw mogli podziwiać model  Układu Słonecznego na boisku. Tam też uczeń kl. 4 B Jakub Wojtczak zaskoczył wszystkich swoimi wiadomościami na temat planet. Potem w Planetarium im. Twórcy Andrzeja Owczarka obejrzeli gwiazdozbiory nieba zimowego i letniego, komety, meteory, drogę mleczną oraz pojawiające się na niebie znaki zodiaku, jasne planety i Księżyc. Podczas wycieczki towarzyszyła im słoneczna pogoda i dobry humor. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Przygotowała – p. Grażyna Dereń-Jamnicka

PostHeaderIcon informacje

Wakacje w mieście

Wakacje w mieście będą odbywać się w pięciu kaliskich szkołach. Na zajęcia o charakterze profilaktyczno-opiekuńczo-rekreacyjnym organizator (Miasto Kalisz) zaprasza w lipcu i sierpniu do:
– Szkoły Podstawowej nr 16, Szkoły Podstawowej nr 17 i Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19, od 2 do 27 lipca od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 13.00,
– Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 18 od 30 lipca do 24 sierpnia, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 13.00.

Ponadto przez całe wakacje, w każdy czwartek (od 5 lipca do 30 sierpnia), w godz. od 16.00 do 19.00 organizowane będą przed kaliskim ratuszem „Dziecięce Czwartki w Mieście”. W programie zajęć przewidziano edukacyjne spektakle, chodzącego dinozaura, zabawy integracyjne, duże bańki mydlane, malowanie wielkoformatowe, tworzenie morskiej krainy, eko-zabawki, mobilne planetarium, projektowanie statków pirackich, rodzinne warsztaty kuglarskie.

Kolejnym elementem „Wakacji w Mieście” jest program „Trener Osiedlowy – Kalisz 2018”. W bieżącym roku program ten będzie realizowany w lipcu i sierpniu na 13 obiektach: SP 3; SP 4; SP 7; SP 12 – V LO; SP 14 – IV LO; SP 16; SP 18; SP 24 – ZS 9 – od poniedziałku do piątku, w godzinach od 15.00 do 18.00 oraz SP 6; SP 9; SP 10; SP 15; SP 17 – od poniedziałku do piątku, w godzinach od 15.30 do 18.00. Realizatorem tego zadania jest Kaliski Szkolny Związek Sportowy. Wszystkie dzieci uczestniczące w programie będą dodatkowo ubezpieczone.

REGULAMIN wakacji 2018

wakacje2018-plakat

PostHeaderIcon Stypendium Jana Pawła II

Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II na I okres roku szkolnego 2018/2019

Informujemy, że do 22.06.2018 roku można składać wnioski o przyznanie Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II na I okres roku szkolnego 2018/2019.

O stypendium może ubiegać się osoba spełniająca następujące warunki:

– jest uczniem szkoły mającej siedzibę i prowadzącej działalność na terenie Kalisza, zamieszkałym i zameldowanym na pobyt stały w Kaliszu,

– jest uczniem klasy 4-8 lub klasy gimnazjalnej,

– osiąga dobre lub bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen dla ucznia klas 4-6 wynosi minimum 5.2, średnia ocen dla ucznia klas 7-8 oraz klas gimnazjalnych wynosi minimum 4.8,

– dochód na członka jej rodziny nie przekracza 1000 zł netto,

– posiada wyjątkowe osiągnięcia i odznacza się wzorową postawą społeczno-patriotyczną.

Wnioski należy składać w szkole, do której uczeń uczęszcza. W związku z uchwałą Rady Miejskiej Kalisza, zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II, funduszu stypendialnego oraz zasad, warunków i trybu przyznawania stypendiów, zamieszczamy jej treść oraz jednolity tekst zmienionego Regulaminu, prosząc o szczególne zwrócenie uwagi na deklarację dochodów, składaną zgodnie z ustawą o pomocy społecznej.
Szkoła dokonuje weryfikacji i opiniuje wnioski, które później trafiają do Kapituły ds. przyznawania stypendiów im. Świętego Jana Pawła II dla uczniów miasta Kalisza. Stypendium przyznaje Prezydent Miasta Kalisza na podstawie oceny i analizy wniosków dokonanej przez Kapitułę.
W związku z przepisami RODO do każdego wniosku należy załączyć klauzulę informacyjną, która na dzień dzisiejszy będzie stanowiła odrębną część wniosku (załącznik „Klauzula informacyjna”). Brak podpisania i załączenia do wniosku tego dokumentu skutkować będzie, pozostawieniem wniosku bez rozpatrzenia.
Dodatkowych informacji udziela pedagog szkolny p. Izabela Jaśkiewicz.

Pliki do pobrania

wniosek

 klauzula_informacyjna

PostHeaderIcon apel

Teleexpress Dwunastki

Wielkimi krokami zbliżmy się do zakończenia roku szkolnego, dlatego też nadszedł czas podsumowań osiągnięć naszych uczniów w roku szkolnym 2017/2018.
W miniony piątek, tj. 15 czerwca 2018 r., spotkali się wszyscy uczniowie kl. IV-VII wraz z wychowawcami i innymi nauczycielami, i w obecności pani wicedyrektor Jadwigi Haraś obejrzeli „Teleexpress Dwunastki”.

Podczas apelu przygotowanego przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Marty Purzyc, poznaliśmy uczniów z najwyższymi średnimi ocen, 100% frekwencją oraz laureatów poszczególnych konkursów. Członkowie SU przypomnieli kilka ważnych porad na temat bezpiecznego spędzania wakacji, by po letniej przerwie cało i zdrowo rozpocząć nowy rok szkolny.

PostHeaderIcon MOJA MAŁA OJCZYZNA

I FESTIWAL „KALISZ MOJA MAŁA OJCZYZNA”

Dwa dni trwały w Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu uroczyste podsumowania 10-letniego dorobku innowacji pedagogicznej „Gwieździstym szlakiem kaliskich legend”. Z tej okazji zorganizowany został I Festiwal „Kalisz Moja Mała Ojczyzna”, który oprócz treści związanych stricte z legendami Eligiusza Kor-Walczaka, nawiązywał do treści dotyczących powstania Kalisza oraz patrona naszej szkoły.

Historia naszego  rodzinnego miasta jest najbogatszą w Polsce. Każdy kaliszanin powinien i chyba jest dumny z historii swojego miasta. Zastanowić by się trzeba na jakim poziomie ją zna. I tu rodzi się kolejne zapytanie, kto powinien o to zadbać, czy przede wszystkim dom czy odpowiedzialna za proces nauczania szkoła. Można stwierdzić, że każda z tych instytucji powinna o to zadbać na jak najwyższym  poziomie – powiedziała we wstępie pani Małgorzata Gałczyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu. – Przestrzenią  edukacyjną  w procesie kształcenia i wychowania nie musi być klasa szkolna, ale  może nią być,  a na pewno powinno być najbliższe środowisko małego dziecka jakim jest  dom rodzinny, a w nim kryjący wiele tajemnic strych czy  piwnica następnie środowisko naturalne czyli park, las, łąka. 

Read the rest of this entry »

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility