Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for listopad, 2016.

Archive for listopad, 2016

PostHeaderIcon relacja

Zabawa andrzejkowa

Zgodnie z tradycją w wigilię imienin św. Andrzeja wszystkie panny spotykały się, by wywróżyć sobie przyszłość (a przede wszystkim rychłe zamążpójście). Obecnie zabawa andrzejkowa ma charakter żartobliwy i dotyczy już nie tylko dziewcząt, ale także chłopców.
Taki andrzejkowy bal połączony z najbardziej znanymi wróżbami odbył się w naszej szkole właśnie w dzień poprzedzający imieniny św. Andrzeja Apostoła, czyli 29 listopada 2016r. W balu uczestniczyli uczniowie klas I-VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Wszyscy bawili się doskonale, co widać na poniższych zdjęciach.

img_2929img_2932  img_2943 img_2945 img_2949 img_2951

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk
Zdjęcia – p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon wycieczka

Wizyta w fabryce bombek

25 listopada 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy 2b udali się do fabryki bombek za Koźminem. Na miejscu przywitał ich pan przewodnik, który w sposób zrozumiały dla dzieci opowiadał o kolejnych etapach powstawania szklanych ozdób choinkowych. Dzieci zwiedziły halę, w której pracownicy fabryki nadawali kształt danej bombce. Widziały jak pani wydmuchała dla naszej szkoły na pamiątkową bombkę w kształcie łabędzia. Potem udały się do pomieszczenia, w którym bombki poddawano srebrzeniu i tzw. leżakowaniu. Największe wrażenie zrobił na zwiedzających etap malowania i dekorowania ozdób. Mogły przyjrzeć się jaki wielki talent mają osoby, które ręcznie ozdabiały przepiękne bombki. Były tam śliczne bałwanki, krasnoludki, miśki, kominiarczyki, postacie z bajek i wiele innych.
Na koniec zwiedzania dzieci mogły kupić w sklepiku fabrycznym świąteczne ozdoby, otrzymały także wcześniej zamówioną bombkę ze swoim imieniem jako pamiątkę pobytu w fabryce bombek.
Teraz już wiedzą, ile trudu należy włożyć do ręcznego wykonania jednej szklanej ozdoby choinkowej.

Przygotowała – p. Ewa Pisula

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

PostHeaderIcon biblioteka

Dzień Pluszowego Misia

W piątek przypadał Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów liczne atrakcje. W dniu święta uczniowie przyszli do szkoły w „misiowych strojach”. Tradycyjnie, bez względnie na wiek, w tym dniu każdy mógł przynieść do szkoły swojego ulubionego misia i przytulać się do niego bez ograniczeń.
Na Święto Misia dzieci ze szkolnej świetlicy przygotowały piękny plakat-tort. W piątek wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez bibliotekę szkolną. Na przerwach czekał na nich slalom z misiem, przysiady z książką, malowanie misiów z zawiązanymi oczami i in. W bibliotece odbywały się także spotkania z uczniami klas młodszych, podczas których miały miejsce pogadanki o bajkowych misiach.

dzien-misia-kl-1a konkursy-przygotowane-przez-biblioteke-szkolna pogadanki-o-bajkowych-misiach przysiady-z-ksiazka slalom-z-misiem tort-na-misiowe-swieto-od-dzieci-ze-swietlicy-szkolnej uczennica-ze-swoim-ulubiencem-misiem uczeń w stroju misia

Przygotowała – Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon konkurs

Dobre wychowanie

Dobre wychowanie, to nie tylko temat tygodnia w świetlicy, to proces, w którym szkoła w różnych formach wspiera rodziców na co dzień. W świetlicy wychowankowie mają okazję wyróżnić się wzorowym zachowaniem w całorocznym konkursie ?Wzorowy Świetlik?.

W listopadzie br. wychowawcy świetlicy zorganizowali konkurs na wiersz lub rymowankę na temat dobrego wychowania. Wielu uczniów z klas 1-3 próbowało swoich sił w tej kategorii. Nagrodzonych zostało 7 prac:

I miejsce      – Zoja Młynek (kl. 3d)

II miejsce     – Lena Mlącka (kl. 2c)

III miejsce   – Kacper Pazera (kl. 2a)

Wyróżnienia otrzymali:

– Oktavia Furmańczyk (kl. 2a)

– Martyna Grzesiak (kl.2a)

– Łukasz Wrzosek (kl.3d)

– Tomasz Wrzosek (kl.3d)

Zilustrowane rymowanki zostały zaprezentowane na wspólnym plakacie, a uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i  nagrody. Gratulujemy!

laureaci-konkursu-na-wiersz-lub-rymowanke-na-temat-dobrego-wychowania

Przygotowała – p. Alicja Kubiak

PostHeaderIcon zawody

Mistrzostwa miasta Kalisza na Ergometrze Wioślarskim

18 listopada 2016 r. piętnastu uczniów naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Kamińskiej wzięło udział w Mistrzostwach Miasta Kalisza na Ergonometrze Wioślarskim. Mistrzynią Kalisza rocznik 2005 dziewcząt została Emilia Krysztofowicz. Drużyna dziewcząt z rocznika 2005 w składzie: Oliwia Gózdek, Aleksandra Janicka, Julia Pływaczyk, Karolina Stasiak, Malwina Dziewanowska zajęła III miejsce.
Mistrzostwa poprzedził cykl lekcji na ergonometrach wioślarskich, w których wzięli udział chętni uczniowie.

dsc_0654 dsc_0679 dsc_0681 dsc_0684

 

 

 

Przygotowała – p. Małgorzata Kamińska

PostHeaderIcon lekcje zdrowia

Warzywne ludziki

Realizując tematykę z zakresu promowania zdrowia dzieci z klasy 1a wykonywały na zajęciach warzywne ludziki.

warzywne-ludziki-1 warzywne-ludziki-2 warzywne-ludziki-3 warzywne-ludziki-4

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

Wcześniej podobne ludziki z warzyw robiły Nikola Ochocka i Zuzanna Begert zepraca-swietlicow świetlicy szkolnej. Wykonane przez nie kukiełki wzięły udział w konkursie organizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 14 w Kaliszu. Za wykonane prace otrzymały pamiątkowy dyplom.


Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon relacja

Wizyta przedszkolaków

W ubiegłym tygodniu odwiedzili nas niezwykli goście. Wraz z opiekunami przybyła do naszej szkoły grupa dzieci z Przedszkola „Stokrotka” w Kaliszu.
Maluszki zwiedzały sale lekcyjne, w tym komputerową, odwiedziły dzieci w świetlicy szkolnej, obejrzały bibliotekę i czytelnię, a pani bibliotekarka opowiedziała im o pracy i zadaniach, jakie spełnia biblioteka w szkole. Dalej dzieci powędrowały na salę gimnastyczną, gdzie uczestniczyły w krótkich zajęciach, a w drodze powrotnej, w swoim gabinecie czekała na nich… pani stomatolog. Przedszkolaki odważnie siadały na fotelu dentystycznym, a na koniec zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z panią stomatolog.
Mamy nadzieję, że dzieci i opiekunowie byli zadowoleni z wizyty w naszej szle, więc mówimy doo..zoo..baa..czee..niaa!

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk
Zdjęcia – p. Ewa Pisula

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

PostHeaderIcon relacja

Życzliwość na co dzień!

Corocznie 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie klasy 3d przygotowali z tej okazji uroczysty apel. Zainscenizowali lekcję, na której omawiali sposoby zachowania w  różnych sytuacjach dnia codziennego. We współpracy z uczniami należącymi do kółka teatralnego  przedstawiono inscenizację wiersza J. Tuwima pt. „Kwoka”. Ten punkt programu zyskał największe oklaski widowni. Uczniowie zatańczyli do piosenki pt. „Szacunek i uznanie”. Najważniejsze przesłanie apelu brzmiało „Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta!
dzien-zyczliwosci1 dzien-zyczliwosci2 dzien-zyczliwosci3 dzien-zyczliwosci4 20161121_12055720161121_120521

Przygotowała – p. Anna Jarmuszczak

Podczas apelu wręczono także dyplomy za konkurs przyrodniczy „Ozdoby z tworzywa przyrodniczego”. Wyróżnienia otrzymały wszystkie klasy 1-3 oraz świetlica szkolna. Gratulujemy!

20161121_133118 20161121_133126 20161121_133158 20161121_133446

AG

***************

Z okazji Dnia Życzeń i Pozdrowień w bibliotece szkolnej uczniowie tworzyli „Drzewko życzliwości”. Na liściach koloru jesieni pisali życzenia i pozdrowienia dla swoich kolegów, koleżanek, nauczycieli, rodziców i najbliższych, a następnie przyklejali je na przygotowanym wcześniej drzewku.

drzewko-zyczliwosci dzien-zyczen-i-pozdrowien

AG

 

PostHeaderIcon relacja

Uczniowie na Dniach Bohatera Domu

W piątek 18.11.2016 r., dzięki uprzejmości pani Eweliny Bednarz, klasa 3c wzięła udział w organizowanych przez sklep Leroy Merlin, Dniach Bohatera Domu. Uczniowie tworzyli wymyślonych przez siebie bohaterów, a na koniec otrzymali dyplomy i drobne upominki.

dzien-bohatera-domu-kl-3c wymysleni-bohaterowie-uczennic-kl-3c zabawa-w-bohaterow zabawy-integracyjne

Przygotowała – p. Marta Purzyc

PostHeaderIcon informacja dla rodziców i opiekunów prawnych

Obiady dla dzieci a dodatek „500+”

Uprzejmie informujemy, że szkolna-stolowka-zaprasza-malepobieranie dodatku „500+” nie pozbawia Państwa dzieci możliwości korzystania z obiadów w szkole przyznawanych przez MOPS w Kaliszu.
Dodatek „500+” nie jest wliczany do dochodu w rodzinie.
Warunkiem przyznania obiadu dla dziecka jest nieprzekraczanie kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tj. kwoty 771 zł.

 

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility