PostHeaderIcon wycieczka

Wizyta w fabryce bombek

25 listopada 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy 2b udali się do fabryki bombek za Koźminem. Na miejscu przywitał ich pan przewodnik, który w sposób zrozumiały dla dzieci opowiadał o kolejnych etapach powstawania szklanych ozdób choinkowych. Dzieci zwiedziły halę, w której pracownicy fabryki nadawali kształt danej bombce. Widziały jak pani wydmuchała dla naszej szkoły na pamiątkową bombkę w kształcie łabędzia. Potem udały się do pomieszczenia, w którym bombki poddawano srebrzeniu i tzw. leżakowaniu. Największe wrażenie zrobił na zwiedzających etap malowania i dekorowania ozdób. Mogły przyjrzeć się jaki wielki talent mają osoby, które ręcznie ozdabiały przepiękne bombki. Były tam śliczne bałwanki, krasnoludki, miśki, kominiarczyki, postacie z bajek i wiele innych.
Na koniec zwiedzania dzieci mogły kupić w sklepiku fabrycznym świąteczne ozdoby, otrzymały także wcześniej zamówioną bombkę ze swoim imieniem jako pamiątkę pobytu w fabryce bombek.
Teraz już wiedzą, ile trudu należy włożyć do ręcznego wykonania jednej szklanej ozdoby choinkowej.

Przygotowała – p. Ewa Pisula

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

USER COMMENTS

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony