You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for wrzesień, 2020.

Archive for wrzesień, 2020

PostHeaderIcon sport

Lekkoatleci z dwunastki na „pudle”

23 i 24 września na Stadionie Miejskim w Kaliszu przy
ul. Łódzkiej odbyły się igrzyska dzieci organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Uczniowie naszej szkoły zbierali cenne doświadczenia podczas wielu konkurencji jednocześnie odnosząc sukcesy zakończone miejscami na podium.
Tatiana Wojciechowska 2 miejsce bieg na 60 m przez płotki oraz 2 miejsce w skoku w dal
Kłębowski Paweł 2 miejsce bieg na 60 m przez płotki
Andrzejczak Julia 3 miejsce w chodzie
Sobczak Kacper 2 miejsce  w chodzie
Pytlińska Wiktoria 1 miejsce w rzucie piłeczką palantową

Przygotował – p. Patryk Tomaszewski

Uwaga Rodzice uczniów kl. VIII!!!

Nastąpiła zmiana terminu spotkania z wychowawcą.
Zebrania dla Rodziców klas 8. odbędą się 28 września (poniedziałek) o godz. 17.00 w salach podanych przez wychowawców (kl. 8a – s. 28, kl. 8b – czytelnia).

Spotkania z rodzicami

Szanowni Rodzice, poniżej publikujemy harmonogram spotkań z wychowawcami kl. 2-3 i 5-8.

Narodowe Czytanie „Balladyny”

Nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, objętej patronatem Pary Prezydenckiej. Celem akcji społecznej jest propagowanie znajomości literatury narodowej, poprzez publiczne odczytywanie obszernych  fragmentów dzieł polskich twórców. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.
Impreza, w  której wzięli udział uczniowie klas VI – VIII, odbyła się 4 września 2020 roku. Wspólne czytanie miało miejsce w salach lekcyjnych. Tegoroczna edycja narodowego czytania poświęcona została „Balladynie” Juliusza Słowackiego.

Przygotowała – p. Magdalena Kaczkowska

Stypendium socjalne

Wnioski o przyznanie szkolnego stypendium socjalnego oraz informacje dotyczące tego stypendium dostępne są u pedagoga szkolnego.

Dochód uprawniający do ubiegania się o stypendium wynosi 528 zł. netto na osobę w rodzinie.

Wypełnione wnioski należy składać u pedagoga w terminie do 15 września 2020r.

Przypominamy, że szkoła nie weryfikuje wniosków, a jedynie je przyjmuje. Dokumenty (faktury) potwierdzające wydatki w I semestrze należy składać do 31 października 2020r. do szkoły.