Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for marzec, 2017.

Archive for marzec, 2017

PostHeaderIcon konkurs

Polskie kwiaty chronione pędzlem malowane

29 marca 2017 r. odbył się II Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla kl. 1-3. Hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmiało: „Szanuj naturę – polskie kwiaty chronione”.
W konkursie wzięli udział uczniowie z 9 kaliskich szkół podstawowych. Uczestnicy wykazali się znajomością tematu, kreatywnością oraz doskonałym warsztatem plastycznym. Wszystkie kompozycje malarskie były przemyślane i barwne.


W czasie twórczej pracy dzieci, ich opiekunowie też nie próżnowali. Organizatorka konkursu zorganizowała dla nich warsztaty, na których przy ciasteczku i herbatce uczyli się robić piękne kwiaty.
Po burzliwej naradzie jury wybrało trzy zwycięskie prace. Twórczy zapał wszystkich uczestników został doceniony i nikt nie wyszedł z konkursu z pustymi rękami.

Decyzją jury:
I miejsce – Krzysztof Karczyk -kl. II – Szkoła Podstawowa nr 6
II miejsce – Hanna Guzielak kl. II – Szkoła Podstawowa nr 2
III miejsce – Marianna Mała kl. III – Szkoła Podstawowa nr 14

Dzięki współpracy z firmą Kaufland i podarowanym przez nią bonom, mogliśmy zakupić dla uczestników konkursu i ich opiekunów  słodki poczęstunek, który z pewnością umilił moment oczekiwania na werdykt jurorów.

Przygotowała – p. Aleksandra Golatowska
zdj. p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon konkurs

Konkurs wiedzy o Kaliszu

Zakończyliśmy II etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Kaliszu dla kl. 1-3. Konkurs odbywa się w ramach realizowanego od kilku lat projektu pn. „Gwieździstym szlakiem kaliskich legend”.
Najlepsi uczestnicy pierwszego etapu zmierzyli się teraz z pytaniami dotyczącymi najpopularniejszych zabytków, postaci czy pomników Kalisza. Już podczas wypełniania kart pracy, widać było przygotowanie uczniów do konkursu – brak zbędnych pytań, szybkie, poprawne odpowiedzi.
Wiedza o Kaliszu
i jego historia – wiadomości przygotowane przez uczniów do konkursu, być może przydałyby się „odświeżyć” nam wszystkim.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon relacja

Mikołajek na Święto Teatru

27 marca obchodzimy Światowy Dzień Teatru. Właśnie tego dnia bieżącego roku klasy piąte i szóste z wychowawcami wybrały się do Centrum Kultury i Sztuki w naszym mieście na spektakl ?Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu?, oparty na opowiadaniach Sempe i Goscinnego, a zaprezentowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Bardzo podobały się wszystkim barwne i ciekawe przygody Mikołajka i jego przyjaciół, którzy postanowili wygrać szkolny konkurs i wybrać się do Paryża na Wystawę Lotnictwa. Oczywiście udało im się to i spełnili swoje marzenie.

Na scenie widzieliśmy nie zawsze mądre żarty i wygłupy Mikołajka, Gotfryda, Alcesta i Jadwini. Uczniowie cieszyli się z sukcesów bohaterów i smucili się, kiedy im się coś nie udawało. Mamy nadzieję, że sięgną teraz po inne przygody Mikołajka, który uczy nas, że trzeba dbać o przyjaźń, bowiem jest ona trwałą wartością w życiu człowieka. Pokazuje, że należy marzyć i bardzo czegoś pragnąć, a na pewno się to dostanie.

Przygotowała: p. Beata Galant
Zdj. Z galerii Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu

PostHeaderIcon ogłoszenie

Drodzy rodzice!

 W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie zwracamy się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na podejmowane przez dzieci działania w tym obszarze.
W ostatnim czasie zagrożenia te związane są w  szczególności z graniem w gry internetowe, które zagrażają bezpieczeństwu, zdrowiu i życiu dzieci i młodzieży.

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas korzystania z gier komputerowych.

? Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.

? Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.

? Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.

? Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.

? Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.

? Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.

? Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.

? Pamiętaj, że istnieją minigry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.

? Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami. Jeśli tak ? sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów).

 

PostHeaderIcon relacja

Powitanie wiosny w szkole

Z okazji nadejścia wiosny nauczyciele przygotowali dla uczniów kl. IV-VI gry, zabawy i warsztaty z różnych dziedzin. Zajęcia dobywały się na dwóch godzinach, więc klasy miały szansę wzięcia udziału w różnych zabawach. Wśród przygotowanych przez nauczycieli atrakcji znalazły się warsztaty z origami, zajęciach językowych, warsztaty kulinarne – pieczenie muffinek, zabawa w koło fortuny, warsztaty filmowe, czy zabawy w bibliotece szkolnej. Wszyscy uczniowie przywitali wiosnę z uśmiechem na twarzy!

red. AG
Zdjęcia: p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon konkurs

KONKURS MITOLOGICZNY

21 marca 2017 w naszej szkole odbył się konkurs mitologiczny dla uczniów klas piątych. Po napisaniu testu do II etapu przeszli: Kacper Jopek (5b), Adrian Marucha (5b), Oliwia Gózdek (5a), Wiktoria Kasprzak (5a) i Aleksandra Janicka (5a).

Organizatorem konkursu była pani Beata Galant, w komisji zasiadły:

– Pani Jadwiga Haraś
– Pani Wada Bartosik
– Pani Izabela Jaśkiewicz

Piątoklasiści musieli wykazać się szeroką wiedzą o mitologii Hellady, znać bogów, herosów, frazeologizmy z tej dziedziny wiedzy. W II etapie rozwiązywali różne zadania: krzyżówkę, diagram, łączenie w pary pojęć z ich znaczeniem, odnajdywanie wyrazów, pochodzących ze starożytnej greki.

Do finału przeszły: Oliwia Gózdek (5a), Wiktoria Kasprzak (5a) i Aleksandra Janicka (5a). W finale dziewczęta odgadywały imiona postaci, miejsca oraz związki frazeologiczne związane z grecką mitologią.

Wyniki konkursy były następujące:

I miejsce ? Oliwia Gózdek
II miejsce ? Aleksandra Janicka
III miejsce ? Wiktoria Kasprzak

Gratulujemy zwyciężczyniom, a w przyszłym roku zapraszamy kolejnych piątoklasistów!!!

Przygotowała: Beata Galant
zdj. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon konkurs

EkoKonkurs

16 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji EkoKonkursu, który odbył się w Gimnazjum nr 2 w Kaliszu. Klasy 5 reprezentowali: Jakub Gorzkowski, Adrian Marucha i Piotr Kubiak –  wszyscy z uczniowie z kl. 5b, a kl. 6 – Marcelina Osetek (6b), Filip Ochocki i Kacper Kramarz z kl. 6a.

Przygotowała – p. Ewa Jasińska

PostHeaderIcon informacja

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 20-22 marca 2017 r. uczniowie uczestniczyć będą w rekolekcjach wielkopostnych wg następującego harmonogramu:

PONIEDZIAŁEK I WTOREK

8.30 – kl. 6 i kl. 5
10.00 – kl. 4 i kl. 3
11.30 – kl. 2. kl. 1 i oddział przedszkolny

ŚRODA (msza św.)

8.30 – kl. 4-6
10.00 – kl. 1-3 i oddział przedszkolny

PostHeaderIcon zaproszenie do naszej szkoły

Nasza szkoła jest najlepsza!

Wkrótce rodzice przedszkolaków będą wybierali szkołę dla swoich dzieci. Reforma oświaty likwiduje gimnazja, a wydłuża czas nauki w szkołach podstawowych, w których nauka będzie trwała do klasy ósmej.

ZMIANY W OŚWIACIE PO REFORMIE

Podczas spotkania w Dniu Otwartym Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu rodzice mogli zapoznać się z najważniejszymi atutami tej placówki.

W ostatnich latach wiele zmieniło się w oświacie. Każda szkoła kładzie ogromny nacisk na doskonalenie pracy, podnoszenie jej jakości i indywidualne podejście do każdego ucznia. Wysiłek nauczycieli ukierunkowany na potrzeby ucznia, jego środowiska rodzinnego i lokalnego ma tworzyć uczniom coraz lepsze warunki do zdobywania rzetelnej wiedzy oraz wszechstronnego rozwijania swojej osobowości.

Nasza szkoła posiada bezpieczny i monitorowany plac zabaw, kompleks boisk szkolnych pod stałym nadzorem, halę sportową i salę gimnastyczną. Mamy dwie pracownie komputerowe i laboratorium językowe, bibliotekę i czytelnię szkolną z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej oraz świetlicę czynną w godzinach dostosowanych do potrzeb rodziców. Szatnia wyposażona jest w indywidualne szafki dla uczniów, a stołówka wydaje posiłki dwudaniowe dla wszystkich zainteresowanych. Uczniowie klas najmłodszych mają możliwość pozostawienia w szkole pomocy dydaktycznych. Monitoringiem objęte są pomieszczenia wewnątrz szkoły i wokół budynków  wraz z boiskami. Domofon i dyżury pozwalają na stały nadzór nad bezpieczeństwem uczniów.  W bieżącym roku szkolnym nastąpi rewitalizacja terenów zielonych i rekreacyjnych przy naszej szkole.

W naszej szkole odbywa się wiele konkursów, realizowane są zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci rozwijają swoje umiejętności, czy nawet talenty, a niektóre z nich obejrzeć mogliśmy w krótkiej części artystycznej podczas Dnia Otwartego naszej szkoły.

Wszystkich chętnych do nauki w naszej szkole serdecznie zapraszamy we wrześniu!

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon SZPZ

Konkurs na ?Mistrz kulturalnego zachowania?

W marcu spośród uczniów klas IV-VI zostaną wyłonieni ?Mistrzowie kulturalnego zachowania?. Wyniki zostaną ogłoszone w kwietniu.

Więcej  w zakładce InformacjeSzkoła Promująca Zdrowie

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility