PostHeaderIcon konkurs

KONKURS MITOLOGICZNY

21 marca 2017 w naszej szkole odbył się konkurs mitologiczny dla uczniów klas piątych. Po napisaniu testu do II etapu przeszli: Kacper Jopek (5b), Adrian Marucha (5b), Oliwia Gózdek (5a), Wiktoria Kasprzak (5a) i Aleksandra Janicka (5a).

Organizatorem konkursu była pani Beata Galant, w komisji zasiadły:

– Pani Jadwiga Haraś
– Pani Wada Bartosik
– Pani Izabela Jaśkiewicz

Piątoklasiści musieli wykazać się szeroką wiedzą o mitologii Hellady, znać bogów, herosów, frazeologizmy z tej dziedziny wiedzy. W II etapie rozwiązywali różne zadania: krzyżówkę, diagram, łączenie w pary pojęć z ich znaczeniem, odnajdywanie wyrazów, pochodzących ze starożytnej greki.

Do finału przeszły: Oliwia Gózdek (5a), Wiktoria Kasprzak (5a) i Aleksandra Janicka (5a). W finale dziewczęta odgadywały imiona postaci, miejsca oraz związki frazeologiczne związane z grecką mitologią.

Wyniki konkursy były następujące:

I miejsce ? Oliwia Gózdek
II miejsce ? Aleksandra Janicka
III miejsce ? Wiktoria Kasprzak

Gratulujemy zwyciężczyniom, a w przyszłym roku zapraszamy kolejnych piątoklasistów!!!

Przygotowała: Beata Galant
zdj. Agnieszka Giernalczyk

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony