Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for październik, 2017.

Archive for październik, 2017

PostHeaderIcon nauka

Migająca szkoła

Uczniowie klasy 3a biorą udział w projekcie „Migające przedszkola, migające szkoły”. Są to nowatorskie zajęcia dodatkowe dla dzieci w wieku 6-12 lat z wykorzystaniem języka migowego, z udziałem tłumacza języka migowego oraz osób niesłyszących jako co-trenerów.


Projekt ten zakłada 20h zajęć dydaktycznych w okresie od września do listopada po 1 godzinie lekcyjnej w tygodniu.
W ramach projektu odbędzie się również spotkanie dla rodziców nt profilaktyki zdrowia słuchu oraz spotkanie z protetykiem słuchu, a także odbędą się przesiewowe badania słuchu dla dzieci i rodziców.


W trakcie zajęć uczniowie poznają 50 znaków pojęciowych języka migowego (piosenki, wierszyki).
Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzyma dyplom uczestnictwa i upominek.


Projekt dofinansowany jest w ramach konkursu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

PostHeaderIcon SzPZ

PROMUJEMY ZDROWE ODŻYWIANIE PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM ŚLIWKI

Tradycyjnie jak każdego roku promujemy polskie warzywa i owoce. Tegoroczny październik upłynął nam pod znakiem śliwki.
Dzieci zbierały wiadomości na temat właściwości odżywczych tych owoców. Wspólnie zjedliśmy 20 kg śliwek podarowanych przez sponsora, uczniowie również przynosili śliwki do szkoły.

Więcej o całej akcji w zakładce „SzPZ – Działania”

PostHeaderIcon informacja

Fluoryzacja

PONIEDZIAŁKI – kl. 3b, 4b, 5a, 5b, 6a, 6b
10. 2017
12.2017
01.2018
02.2018
04.2018
05.2018

ŚRODY – kl. 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 3c, 4a, 4c
10.2017
11.2017
01.2018
02.2018
04.2018
05.2018

PostHeaderIcon biblioteka

Październikowe promowanie czytania

23-27 października to tydzień, który w bibliotece szkolnej upłynął na licznych akcjach, konkursach i innych imprezach promujących czytelnictwo wśród uczniów naszej szkoły.
Przedstawiciele wszystkich klas uczestniczyli w zmaganiach konkursowych związanych z czytaniem i biblioteką. Ich wyniki poznamy niedługo.
Dodatkowo kl. 4 wzięły udział w zorganizowanym konkursie „Pięknie czytam”. Zadaniem uczestników jest przeczytanie wylosowanego testu w sposób bezbłędny, z odpowiednią intonacją i dykcją. W tym roku największe wrażenie na komisji zrobiła interpretacja tekstu w wykonaniu Małgorzaty Bednarz, miejsce drugie zajęła Nadia Kujawska, a trzecie ew aequo – Marta Błażejczyk i Agnieszka Woźniak. Na wyróżnienie zasłużył także Mikołaj Krzykacz, któremu do „podium” zabrakło 1 punktu.


25 października miała miejsce też inna ciekawa akcja – czytanie baśni dzieciom przez wychowawców kl. 1-3 i innych nauczycieli naszej szkoły, w tym panią dyrektor Małgorzatę Gałczyńską.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon konkurs

Jesienne kompozycje

Liście, kasztany, żołędzie – oznaki jesieni potrafią pięknie ozdobić nasze okna czy stoły. Uczniowie kl. 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym „Ozdoby jesienne z materiałów przyrodniczych” zorganizowanym przez p. Aleksandrę Golatowską.
Na konkurs wpłynęły prace indywidualne i zespołowe. Prace były oryginalne i dlatego jury zdecydowało wyróżnić wszystkie zgłoszone kompozycje. Gratulujemy.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon wycieczka

Wyprawa po wiedzę

16 października 2017r. uczniowie klasy 3a i 3b wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Bogną Foluszną i p. Ewą Pisulą oraz rodzicami i p. M. Hanys udali się do Lasu Winiarskiego.
Po przeprowadzeniu w szkole cyklu zajęć dotyczących lasu i zagadnień z nim związanych uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności w terenie.
W czasie zajęć praktycznych w lesie rozpoznawali i nazywali gatunki drzew i krzewów oraz roślin zielnych. Prowadzili obserwację warstw lasu, zapoznawali się z informacjami zamieszczonymi na tablicach znajdujących się na ścieżce przyrodniczej a dotyczących mieszkańców lasu. Uczniowie mieli również okazję do przeprowadzenia działań praktycznych. Na specjalnie przygotowanych kartach pracy sporządzali notatki i zapisywali wyniki obserwacji wybranych przez siebie drzew.
Tak przeprowadzone zajęcia bardzo spodobały się uczniom.

Wychowawczynie klas 3a i 3b  bardzo dziękują rodzicom za pomoc w opiece nad uczniami w czasie wycieczki.

Przygotowała – p. Bogna Foluszna

PostHeaderIcon akademia

Obyś cudze dzieci uczył,
czyli skąd się wzięli nauczyciele na świecie

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele naszej szkoły przygotowali niespodziankę dla uczniów kl. IV-VII. Tym razem to pedagodzy wystąpili w przedstawieniu, którego scenarzystką i reżyserką była p. Beata Galant.
Aktorzy pokazali krótką historię narodzin pierwszego pedagoga, jego trudną pracę, która nie wszystkich może zawsze zadowala, ale jak się okazało nawet piekło może zamienić się w rajską przyjemność, jeśli tylko uczeń chce się czegoś nauczyć i współpracuje z nauczycielem.
Podczas przedstawienia zarówno aktorzy, jak i widzowie świetnie się bawili.
Po występie opiekun Samorządu Uczniowskiego – p. Agnieszka Sip ogłosiła wyniki plebiscytu „Mój ulubiony nauczyciel”, którym został p. Robert Tomaszewski. Gratulujemy!

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon pasowanie kl. 1

Uroczyste przyjęcie uczniów kl. 1 w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu

Miesiąc po rozpoczęciu roku szkolnego, kiedy dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły naukę w kl. 1, nastąpił kolejny ważny dzień w ich życiu.

12 października 2017 r. w obecności wychowawczyń – pani Aleksandry Golatowskiej i pani Renaty Ossowskiej oraz zaproszonych gości: pani dyrektor Małgorzaty Gałczyńskiej, pani wicedyrektor Jadwigi Haraś, ks. prałata Adama Modlińskiego, „Przyjaciela szkoły” – pani Reginy Małeckiej oraz przedstawiciela Rady Rodziców – pani Róży Krawczyk-Wendland, a przede wszystkim swoich Rodziców uroczyście ślubowali na sztandar szkoły, że będą uczciwie wypełniali obowiązki uczniów, szanowali nauczycieli i rodziców oraz dbali o honor szkoły. Pani dyrektor każdego ucznia pasowała na ucznia kl. 1, co było niezwykłym przeżyciem zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodzica.


Zaproszeni goście byli pod ogromnym wrażeniem wiedzy, jaką pierwszoklasiści przyswoili i i pięknie zaprezentowali w formie wierszyków i piosenek.
Podczas uroczystości hymn szkoły zaśpiewał chór szkolny Duodecimus pod kierunkiem pani Krystyny Witasiak.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon konkurs

Konkurs  śliwkowy

W październiku przeprowadzony zostanie konkurs z wiedzy o śliwkach (właściwości zdrowotne, odmiany, przepisy kulinarne). Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. Małgorzaty Kamińskiej do 18 października. Zapraszamy!

Przygotowała – p. Małgorzata Kamińska

PostHeaderIcon rajd

XVIII RAJD „BARWY JESIENI”

W dniu 6 października nasza szkolna drużyna PTTK pod czujnym okiem pani Marty Purzyc wyruszyła na Rajd. Pogoda nie zachęcała do pieszej wędrówki, ale jak wiadomo rajdy odbywają się bez względu na aurę.

Wybraliśmy trasę D, która wiodła aż do Opatówka. Następnie uczestnicy wyprawy musieli przez Zmyślankę i Tłokinię dotrzeć do leśniczówki w Rożdżałach – Słonecznej.
Tam czekał na nas ciepły posiłek i konkursy, do których starannie się przygotowaliśmy.
W konkursie historycznym bezkonkurencyjni okazali się Igor Sobczak i Kacper Kramarz z klasy 7a!!! Zdobyli pierwsze miejsce!
W kolejnym konkursie, dendrologicznym, II miejsce zdobył Dawid Piechocki i Oliwia Ugorna z klasy 6a!!
Również w konkursie plastycznym na projekt znaczka na kolejny rajd I miejsce zdobył Mateusz Mielczarek z klasy 7b!!!
To wszystko DAŁO NAM PIERWSZE MIEJSCE W KLASYFIKACJI OGÓLNEJ, zatem ZDOBYLIŚMY PUCHAR XVIII RAJDU BARWY JESIENI!!! GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM RAJDU!!!

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek
zdjęcia – p. Marta Purzyc

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility