You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for styczeń, 2022.

Archive for styczeń, 2022

Ferie zimowe

PostHeaderIcon Dumni z Agaty!

Uczennica naszej szkoły
oddała włosy na rzecz Fundacji Rak’n’Roll

Uczennica naszej szkoły zdecydowała się na szlachetny
i piękny gest. Agata Fijałkowska z klasy 7b oddała swoje włosy na rzecz działań fundacji Fundacji Rak’nRoll Wygraj Życie w ramach akcji „Daj Włos!”

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich działań naszych uczniów świadczących o ich wrażliwości i wielkich sercach. Gratulujemy pięknej postawy .

Peruki z naturalnych włosów są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia do wysokości niewielkiego limitu (250 zł),
a ich cena jest wysoka. Dlatego od 9 lat fundacja pomaga kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze –
w Programie Daj Włos! otrzymują one peruki bezpłatnie. Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla. Dalej powędrują do perukarni Rokoko, która zrobi dla Pań wygodne i piękne peruki.

Wiadomość od Fundacji: ”Cześć! Twoje warkocze do nas dotarły! Bardzo Ci za nie dziękujemy 🙂 Przekazujemy je do perukarni,
aby powstały z nich piękne peruki z naturalnych włosów dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego. W załączniku przesyłamy podziękowanie przygotowane specjalnie dla Ciebie. Chociaż w ten symboliczny sposób chcemy wyrazić naszą wielką wdzięczność
i podziw dla Twojego wielkiego serca! Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na : www.raknroll.pl lub stronę facebook.com/FundacjaRaknRoll. Love, Peace & Rak’n’Roll”

PostHeaderIcon konkurs

XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
KOLĘD I PASTORAŁEK
ROZSTRZYGNIĘTY

12 stycznia 2022 w Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu ogłoszono wyniki i rozdano nagrody w XII Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Jest on organizowany przez nauczycielki muzyki i języka polskiego, p. Krystynę Witasiak i p. Beatę Galant,  już od 14 lat i niezmiennie cieszy się on popularnością wśród uczniów szkół powiatu kaliskiego. W ubiegłym roku nie odbył się
w ogóle, w związku z pełnym zamknięciem szkół i instytucji.
W tym roku organizatorki postanowiły, że pandemia nie może powstrzymać ich przed jego zorganizowaniem. Stąd nietypowa formuła – uczestnicy przysłali swoje nagrania, a jurorzy wybrali laureatów, którzy zostali zaproszeni na ogłoszenie werdyktu 12 stycznia 2022.

Na galę przybyli również:
– przedstawicielka Starostwa Powiatu Kaliskiego, który sprawował honorowy patronat nad konkursem – pani Jolanta Galicka, kierownik Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury
w Starostwie Powiatowym,
– przedstawicielka głównego sponsora, PUK S.A. – pani Elwira Idziak,
– prałat z parafii pw. św. Mikołaja, ksiądz Adam Modliński,
– naczelnik Wydziału Edukacji, pani Ewelina Dudek,
– wicedyrektor Delegatury Kuratorium  Oświaty w Kaliszu,
pani Anna Piotrowska.

Read the rest of this entry »

Dbajmy o siebie!

10 stycznia 2022 r. wracamy do stacjonarnego nauczania.
Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, nośmy maseczki w przestrzeniach wspólnych (na korytarzach) i jak najczęściej myjmy ręce.
Pamiętajmy, że za tydzień rozpoczynają się ferie i wszystkim milej będzie spędzić je z rodziną na wyjeździe, czy choćby na wspólnych spacerach, niż na kwarantannie.

zdjęcie: www.freepik.com

PostHeaderIcon konkurs

KONKURS KOLĘD ROZSTRZYGNIĘTY

Informujemy, że w dn. 28 grudnia 2021 Jury XII Międzyszkol-nego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu rozstrzygnęło konkurs, który w bieżącym roku szkolnym odbył się drogą internetową. Uczestnicy nadesłali swoje nagrania, którym przyjrzało się Jury w składzie:

dr Beata Michalak-Konieczna – muzykolog, muzykotera-peuta, wykładowca Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu

dr Krzysztof  Niegowski – kompozytor, dyrygent, dyrektor Studium Organistowskiego w Kaliszu

mgr Patrycja Kliber – wokalistka i organistka jednego
z kaliskich kościołów,  wykładowca Studium Organistowskiego w Kaliszu

Jurorzy wybrali 15 najlepszych wykonań. Poniżej przedsta-wiamy listę osób nagrodzonych i wyróżnionych, ale  szczegóły zostaną ujawnione dopiero na uroczystości wręczenia nagród.

Wszystkim uczestnikom serdeczne gratulujemy, gdyż jak podkreśliła przewodnicząca Jury, p. Beata Michalak-Konieczna, poziom był bardzo wysoki, a wybór laureatów niezwykle trudny!

Nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Kaliskiego
oraz PUK S.A. w Kaliszu (bony o wartości 200zł dla zdobywcy Grand Prix,  150 zł – I miejsce, 100 zł – II miejsce i 50 zł – miejsce III oraz drobne upominki za wyróżnienie) zostaną przyznane i rozdane w dn. 12 stycznia 2022 w Szkole Podstawowej nr 12  w Kaliszu, przy ul. Długosza 14
o godz. 14.30.

Każdego laureata zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród z jednym opiekunem. Ze swojej strony zapewniamy, że odbędzie się ona w pełnym reżimie sanitarnym, zgodnym z obowiązującymi wymaganiami sanitarnymi.

Listę laureatów publikujemy poniżej:

Przygotowała – p. Beata Galant

Nauka zdalna

Na mocy Rozporządzenia MEiN od 20 grudnia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych zostaną zawieszone zajęcia stacjonarne. W okresie 20.12.-22.12.2021 oraz 03.01.-05.01.2022. uczniowie uczyć się będą w sys-temie zdalnym.
UWAGA! Nie dotyczy to dzieci z oddziału przedszkolnego, które realizują zajęcia w trybie stacjonarnym.
Przypominamy, że od 23.12.2021 do 31.12.2021 trwać będzie zimowa przerwa świąteczna. W tym czasie uczniowie nie łączą się na zajęcia.
06.01. – Święto Trzech Króli (wolne)
07.01. – dzień wolny od zajęć dydaktycznych (nie ma lekcji).
Po 9 stycznia 2022 r. planowany jest powrót do stacjonarnego nauczania.