You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for sierpień, 2021.

Archive for sierpień, 2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

czas letniego wypoczynku i regeneracji, po jakże trudnym roku szkolnym 2020/2021, dobiega końca.

W imieniu Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa we Mszy Świętej, która odprawiona zostanie o godz. 8.00 w kościele pw. św. Matki Teresy z Kalkuty (osiedle Ogrody).

Harmonogram uroczystości
rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022:

WARIANT  I – realizowany przy bezdeszczowej pogodzie:

Spotkanie na dziedzińcu szkolnym wg porządku:

– godz. 9.00 –  klasy 1-4 oraz oddział przedszkolny
– godz. 10.00 – kl. 5-8

WARIANT  II – realizowany w przypadku deszczowej aury:

–  kl. 1 i kl. 4 – spotkanie w sali gimnastycznej
– oddział przedszkolny – spotkanie z wychowawcą
w sali

(UWAGA! Z uczniem kl. 1 i oddziału przedszkolnego może wejść 1 rodzic/opiekun)

– kl. 2 i 3 – spotkanie z wychowawcą w sali

kl. 2a – p. Renata Ossowska – s. 19
kl. 2b – p. Elżbieta Pasik – s. 18
kl. 3a – p. Marta Purzyc – s. 23
kl. 3b – p. Marta Kaczmarek – s. 17

godz. 10.00 – spotkanie uczniów kl. 5-8
z wychowawcami wg harmonogramu.

WEJŚCIE A:

kl. 5a – p. Beata Galant – s. 26

kl. 5b – p. Daria Gorzkiewicz – stołówka szkolna

kl. 6a – p. Ewa Zegler – s. 34

kl. 6b – p. Robert Kapitaniak – s. 29

WEJŚCIE B:

kl. 7a – p. Agnieszka Giernalczyk – s. 25

kl. 7b – p. Joanna Biernat – s. 2

kl. 7c – p. Magdalena Kaczkowska – s. 24

WEJŚCIE C:

kl. 8a – p. Katarzyna Lasek – s. 33

kl. 8b – p. Marcin Urbaniak – s. 30

kl. 8c – p. Robert Tomaszewski – s. 28

WAŻNE!

– z uwagi na zachowanie reżimu sanitarnego, spotkania uczniów kl. 2-8 odbywają się bez udziału rodziców/opiekunów;
– wszyscy wchodzący na teren szkoły zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa wg zasady DDM (dystans, dezynfencja, maseczka). Maseczkę można zdjąć dopiero po zajęciu miejsca w sali.

Przypominamy, że od 2 września uczniowie
będą korzystali z wejść wg ustalonego porządku:

WEJŚCIE A – KLASY 7-8
WEJŚCIE B – KLASY 4-6; ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
WEJŚCIE C – KLASY 1-3

PostHeaderIcon informacja dla rodziców

Szkolne stypendium socjalne
na rok szkolny 2021/2022

Kryterium dochodowe uprawniające do stypendium socjalnego wynoszące na osobę w rodzinie 528zł obowiązuje do 31 grudnia 2021r.

Od 1 stycznia 2022r.  kryterium to na podstawie ROZPORZĄ-DZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 14 lipca 2021 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej wynosić będzie dla osoby
w rodzinie 600 zł.

Zgodnie z powyższym przy zbieraniu wniosków w roku bieżącym obowiązuje dochód na osobę w rodzinie 528 zł.

Przypominamy, że świadczenie wychowawcze  z Programu Rodzina 500+ i świadczenie Dobry Start (tzw. 300+) nie jest wliczane do dochodu, a dochód obliczamy zgodnie z  art. 8. ustawy o pomocy społecznej (Dz.U.2020.1876 t.j)

– Wniosek na szkolne stypendium socjalne jest umieszczony
w załączniku poniżej. Wnioski są również dostępne u peda-goga szkolnego i w sekretariacie szkoły.

– Wnioski można składać u pedagoga szkolnego do dnia 15.09.2021 r.

– Do wniosku należy dołączyć oryginały dokumentów potwierdzających dochód lub ich kserokopie (zgodnie
z wykazem w tabeli umieszczonej we wniosku).

– Kolumna „Występowanie dochodu w rodzinie” powinna być cała uzupełniona słowem tak lub nie, by nie było pustych miejsc, gdyż utrudnia to weryfikację wniosku. Jeżeli nie jest znana dokładna wysokość dochodu w momencie składania wniosku, wnioskodawca powinien zaznaczyć, że dokument potwier-dzający dochód przekaże w terminie późniejszym do WE.

Dokumenty potwierdzające wydatki (faktury, rachunki) należy składać do szkoły:
* w  I okresie roku szkolnego – do 31 października
* w II okresie roku szkolnego – do 30 kwietnia (brakujące faktury wystawione po 30 kwietnia należy przedłożyć
w Wydziale Edukacji)