PostHeaderIcon informacja dla rodziców

Szkolne stypendium socjalne
na rok szkolny 2021/2022

Kryterium dochodowe uprawniające do stypendium socjalnego wynoszące na osobę w rodzinie 528zł obowiązuje do 31 grudnia 2021r.

Od 1 stycznia 2022r.  kryterium to na podstawie ROZPORZĄ-DZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 14 lipca 2021 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej wynosić będzie dla osoby
w rodzinie 600 zł.

Zgodnie z powyższym przy zbieraniu wniosków w roku bieżącym obowiązuje dochód na osobę w rodzinie 528 zł.

Przypominamy, że świadczenie wychowawcze  z Programu Rodzina 500+ i świadczenie Dobry Start (tzw. 300+) nie jest wliczane do dochodu, a dochód obliczamy zgodnie z  art. 8. ustawy o pomocy społecznej (Dz.U.2020.1876 t.j)

– Wniosek na szkolne stypendium socjalne jest umieszczony
w załączniku poniżej. Wnioski są również dostępne u peda-goga szkolnego i w sekretariacie szkoły.

– Wnioski można składać u pedagoga szkolnego do dnia 15.09.2021 r.

– Do wniosku należy dołączyć oryginały dokumentów potwierdzających dochód lub ich kserokopie (zgodnie
z wykazem w tabeli umieszczonej we wniosku).

– Kolumna „Występowanie dochodu w rodzinie” powinna być cała uzupełniona słowem tak lub nie, by nie było pustych miejsc, gdyż utrudnia to weryfikację wniosku. Jeżeli nie jest znana dokładna wysokość dochodu w momencie składania wniosku, wnioskodawca powinien zaznaczyć, że dokument potwier-dzający dochód przekaże w terminie późniejszym do WE.

Dokumenty potwierdzające wydatki (faktury, rachunki) należy składać do szkoły:
* w  I okresie roku szkolnego – do 31 października
* w II okresie roku szkolnego – do 30 kwietnia (brakujące faktury wystawione po 30 kwietnia należy przedłożyć
w Wydziale Edukacji)

Comments are closed.