Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for marzec, 2020.

Archive for marzec, 2020

PostHeaderIcon informacja dla Rodziców

Dzieci zakwalifikowane do oddziału przedszkolnego i kl. I

Lista kandydatów zakwalifikowanych do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej Nr 12  w Kaliszu w roku szkolnym 2020/2021

Lista dzieci zakwalifikowanych do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej Nr 12 w Kaliszu w roku szkolnym 2020/2021

Jednocześnie informujemy, że 8 kwietnia 2020 r. zostanie podana do wiadomości lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego oraz klasy I.

PostHeaderIcon ogłoszenie

Próbny egzamin ósmoklasisty

Udział w próbnym egzaminie ósmoklasisty jest dobrowolny.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowuje materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego – angielskiego.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji .
Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
– 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
– 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
– 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Uczniowie, którzy zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – będą rozwiązywać  zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w formie, np.

– w pliku w edytorze tekstów;
– na wydruku – jeżeli uczeń dysponuje w domu drukarką;
– korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
– na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Więcej informacji znajdziesz tutaj:

PostHeaderIcon KOMUNIKAT

ZAKAZ KORZYSTANIA Z BOISK,
PLACU ZABAW I SIŁOWNI
NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
przypominamy, że okres kwarantanny nie jest czasem towarzyskich spotkań. To nie jest także odpowiedni czas na rozrywkę na placach zabaw czy aktywność fizyczną na siłowniach pod chmurką. Każde gromadzenie się w miejscach publicznych niesie obecnie ryzyko zakażenia się koronawirusem, dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich boiska, plac zabaw i siłownia przy Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu zostają objęte zakazem korzystania do odwołania.

PostHeaderIcon ogłoszenie

OBIADY NA WYNOS W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 16

Szanowni Rodzice,
informujemy, że w zaistniałej sytuacji zagrożenia  epidemicznego, obiady dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu będą wydawane w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Fabrycznej 13-15 (wejście od ul. Czaszkowskiej) w godz. 11.00-14.00.
Posiłki będą wręczane w bezpłatnych jednorazowych pojemnikach, prosimy tylko o przynoszenie własnych toreb do zapakowania pojemników.
Istnieje możliwość kontaktu z właścicielem firmy obsługującej stołówkę szkolną w celu wcześniejszego poinformowania o odbiorze posiłku w danym dniu. W przypadku większej ilości zgłoszeń w konkretnym dniu – możliwość dowozu zestawów z posiłkami do SP12.
Kontakt do p. Roberta – 502-421-095  

PostHeaderIcon informacja

Materiały dla ósmoklasistów

Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 16marca 2020r. dotycząca materiałów dla ósmoklasistów.
Drogie Ósmoklasistki, Drodzy Ósmoklasiści,
od 16 do 25 marca, w dni powszednie, znajdziecie – na naszej stronie oraz na stronach internetowych wszystkich okręgowych komisji egzaminacyjnych –zestawy zadań, które możecie wykorzystać jako element powtórki przed egzaminem ósmoklasisty.
W każdym zestawie przygotowaliśmy dla Was zadania z: języka polskiego, zorganizowane według lektur obowiązkowych z klasy VII i VIII, matematyki, zorganizowane według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej z matematyki dla klasy VII i VIII, języka angielskiego, zorganizowane według kluczowych umiejętności.
Zadania będziemy publikować codziennie ok. godz. 9:00, natomiast rozwiązania do nich – ok. godz. 15:00.
Materiały znajdziesz na: https://cke.gov.pl/
Po prawej stronie – Zestawy zadań powtórkowych, po kliknięciu w link będzie można otworzyć arkusz do szybkiej powtórki (arkusze publikowane na każdy kolejny dzień).

PostHeaderIcon ogłoszenie Dyrektora Szkoły

Zawieszenie zajęć

Szanowni Państwo,
w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Wobec powyższego w naszej szkole zajęcia będą zawieszone na 2 tygodnie.

Szanowni Rodzice,
podjęte działania mają na celu zapobiec zarażeniu się koronawirusem, dlatego prosimy, by uczniowie pozostali w domach, ograniczyli wyjścia tylko do tych koniecznych. To nie jest czas dodatkowych ferii i spotkań towarzyskich w galeriach handlowych czy sieciach barów szybkiej obsługi. Prosimy zachować ostrożność i podejmować wszelkie działania prewencyjne, a najbliższe dwa tygodnie potraktować jako czas kwarantanny.

* 12 i 13 marca br. to dni w których nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. 

* Od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca włącznie, wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.

* Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.   

Dyrektor Szkoły

PostHeaderIcon informacja

UWAGA!!!
WAŻNA INFORMACJA

Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Kaliszu informuje, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju
nie odbędzie się zaplanowany na 27-28.03.20 Festiwal Profesjonalistów.

PostHeaderIcon informacja

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje dla uczniów naszej szkoły będą się odbywały w kościele pw. św. Mikołaja w Kaliszu w dniach 16, 17 i 18 marca 2020 r.  według następującego harmonogramu:

– klasy 7 i 8 – godz. 8.00
– klasy 4, 5, 6 – godz. 9.30
– klasy 0 – 3 – godz. 11.00

Czas rekolekcji nie jest czasem wolnym. Uczniowie spotykają się w kościele, by duchowo przygotować się do świąt Wielkiej Nocny.

PostHeaderIcon konkurs

KONKURS MITOLOGICZNY

9 marca 2020 w naszej szkole odbył się konkurs mitologiczny. Po napisaniu testu do II etapu dostało się 14 uczniów: Agnieszka Woźniak, Marta Błażejczyk, Julia Buczek, Mikołaj Krzykacz, Marcel Sztrajt, Iga Cichocka, Adrianna Świderska, Igor Stępień, Filip Nawrocki, Jakub Różański, Lena Mlącka, Sebastian Mańka, Agata Fijałkowska i Franciszek Majda. Organizatorem konkursu była pani Beata Galant, a w komisji zasiadły i pomogły go przeprowadzić uczennice klasy 8a:
– Natalia Nowak
– Justyna Majchrzak
– Zosia Bruś
Piątoklasiści musieli wykazać się szeroką wiedzą o mitologii Hellady, znać bogów, herosów, frazeologizmy z tej dziedziny wiedzy. W II etapie rozwiązywali różne zadania: krzyżówkę, diagram, łączenie w pary pojęć z ich znaczeniem, odnajdywanie wyrazów, pochodzących ze starożytnej greki.
Do finału przeszły: Igor Stępień, Adrianna Świderska, Iga Cichocka i Marcel Sztrajt. W finale uczniowie odgadywali imiona postaci, miejsca oraz związki frazeologiczne związane z grecką mitologią.

Wyniki konkursy były następujące:
I miejsce – Adrianna Świderska
II miejsce – Igor Stępień
III miejsce – Iga Cichocka

Gratulujemy zwycięzcom, a w przyszłym roku zapraszamy kolejnych piątoklasistów!!!

                                              Przygotowała: p. Beata Galant

PostHeaderIcon relacja

PIZZA PARTY W KLASIE 3A

W piątek 06.03.2020 r. z okazji Dnia Kobiet klasę spotkała bardzo miła niespodzianka. Tego dnia dzieci dostały nietypowy prezent.
W klasie czekała na nich mała „PIZZA PARTY”. A że nasza klasa to prawdziwi pożeracze pizzy, to można powiedzieć, że prezent był strzał w dziesiątkę. Dzieci z apetytem zjadły pizzę oraz przeróżne słodkości, które czekały na nich na stole. Jednak to nie był koniec niespodzianek.
Nasza Weronika przyniosła do klasy piękny i pyszny tort z okazji swoich urodzin. Cała klasa odśpiewała jej sto lat i wszyscy zajadali się wspaniałym tortem. Radość była wielka, a dzień z pewnością niezapomniany. 😊😊

Przygotowała – p. Elżbieta Pasik

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility