Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for grudzień, 2016.

Archive for grudzień, 2016

PostHeaderIcon życzenia

Życzenia bożonarodzeniowe i dyżury świetlicowe

zyczenia-bozonarodzeniowe

 

 

 

Przypominamy, że w dniach wolnych od zajęć edukacyjnych tj. 23.12., 27.12., 28.12., 29.12., 30.12. świetlica szkolna zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (w godz. 6.30-16.30).

PostHeaderIcon konkurs

Wyśpiewali II miejsce
w I Konkursie Piosenki Anglojęzycznej

21.12.2016 r. uczniowie: Nadia Mistrzak, Nicole Nowicka, Cyprian Kubiak oraz Izabela  Stasiak reprezentowali naszą szkołę w I Konkursie Piosenki Anglojęzycznej TEEN VOICES, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 w Kaliszu i odbył się w kinie Helios w Galerii Amber. Cyprian Kubiak i Izabela Stasiak zajęli II miejsce w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy.

Przygotował – p. Łukasz Strzelczyk

konkurs1konkurs2 konkurs3 konkurs4

 

 

 

PostHeaderIcon konkurs kolęd

VIII  MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS
POLSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
KALISZ 2017

26 stycznia 2017 r. zapraszamy na VIII już edycję Międzyszkolnego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek, który wpisał się w tradycję naszej szkoły. Konkurs skierowany jest do uczniów kl. 4-6 szkół podstawowych z Kalisza i powiatu, solistów oraz duetów śpiewających kolędy i pastorałki (nie piosenki świąteczne!). kolednicy
VIII Międzyszkolny Konkurs Polskich Kolęd i Pastorałek odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza. Zapraszamy!
Szczegóły – regulamin i karty zgłoszenia znajdziecie Państwo w zakładce „Wydarzenia – Konkursy”.

PostHeaderIcon kiermasz

Kiermasz świąteczny

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu zapraszają  Rodziców i uczniów naszej szkoły na Kiermasz świąteczny, który odbędzie się 21 grudnia i rozpocznie już o godz. 7.30 (na parterze budynku).

Na kiermaszu będzie można kupić własnoręcznie wykonane przez dzieci i nauczycieli ozdoby bożonarodzeniowe ? aniołki, choinki, bałwanki, pierniki, ale także upieczone przez uczniów i ich rodziców świąteczne ciasta i ciasteczka.

20161212_121255Zebrane w ten sposób fundusze Rada Rodziców przeznaczy na nagrody i inne potrzeby uczniów naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy
Rada Rodziców

PostHeaderIcon świetlica

Idą święta

Zbliża się Boże Narodzenie, czas przystrajania domów ozdobami świątecznymi. Z tej okazji świetlica przy Szkole Podstawowej nr 7 w Kaliszu zorganizowała konkurs na najpiękniejsze, a jednocześnie oryginalne ozdoby bożonarodzeniowe dla kl. I i kl. II-III.
Nasze świetliki chętnie wzięły się do pracy. Razem z opiekunami wykonały ozdoby, które wezmą udział w świątecznej rywalizacji. Zaznaczyć trzeba, że w tym samym czasie dzieci tworzyły także prace na konkurs ogłoszony przez Samorządzik Uczniowski kl. 0-III.
Świąteczną atmosferę podkreśliły też pierniczki, które dzieci ze świetlicy wypiekały z myślą o bożonarodzeniowym kiermaszu, który odbędzie się w naszej szkole 21 grudnia.

20161212_121318 20161212_121331 20161212_121824 20161213_111510

Przygotowała – Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon konkurs biblioteczny

Opowiadali bajki i baśnie

W bibliotece szkolnej odbył się kolejny konkurs mający na celu rozwój czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. Chętne osoby z klas II-VI, ale także zainteresowane konkursem dzieci z klas I oraz oddziału przedszkolnego, recytowały baśnie i bajki wylosowane spośród wybranych przez nauczyciela bibliotekarza.
Jury brało pod uwagę kilka elementów wystąpienia m. in. znajomość treści utworu, dykcję, ale także zwracało uwagę na strój, rekwizyt, czy grę aktorską.
Oceniający i publiczność nie mieli wątpliwości, że dwa wystąpienia znacząco wyróżniały się na tle pozostałych, dlatego jury przyznało dwa pierwsze miejsca. Jedna z laureatek – Weronika Perońska z oddziału przedszkolnego przedstawiła piękną grę aktorską w mini przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek”. Druga zwyciężczyni – Antosia Stachera z kl. 2c dokładnie i starannie opowiedziała „Legendę o Smoku Wawelskim”, a przy tym pamiętała o rekwizycie – towarzyszył jej mały, pluszowy smok.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. Liczymy na większy zaangażowanie ze strony uczniów klas starszych.

I miejsce Weronika Perońska kl. „0”
                   Antosia Stachera kl. 2c

II miejsce Zuzanna Twardowska kl. 1a

III miejsce Antek Jopek kl. 3a

20161209_105155 20161209_110300 20161209_110403 20161209_114229

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon czytelnictwo

Rodzice dzieciom

?Oto jest Kasia? Miry Jaworczakowej to interesująca książka, z którą mogli się zapoznać uczniowie klasy 3d. Poprosili oni o przeczytanie  fragmentów tej lektury mamę jednej z uczennic. Najważniejszym celem  naszej akcji, która odbywa się cyklicznie, jest zachęcenie do czytelnictwa. Słuchanie tekstu czytanego przez Panią Beatę Łuczak  dostarczyło naszym uczniom wielu pozytywnych emocji. Dziękujemy!

p-beata-luczak uczniowie-kl-3d

Przygotowała – p.  Anna Jarmuszczak

PostHeaderIcon mikołajki

Mikołajkowe losowanie

Podobnie jak wróżby andrzejkowe, tak loteria mikołajkowa wpisała się już kalendarz corocznych zabaw szkolnych. W tym roku taką loterię Samorząd Uczniowski przeprowadził 7 grudnia. Cieszyła się jak zwykle ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie przychodzili z kilkoma losami i wychodzili z torbami pełnymi maskotek, książek, puzzli i innych gadżetów. Jak widać na zdjęciach wszystkim dopisywał dobry humor i nikt i zapomniał o odpowiednim stroju, co wprowadziło w szkole miłą, świąteczną, atmosferę.

img_2969 img_2972 img_2974 img_2975

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk
Zdjęcia – p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon konkurs

Bezpieczne ferie

2 grudnia czworo uczniów z kl. 3a pod opieką p. Aleksandry Golatowskiej uczestniczyło w finałowej gali rozstrzygnięcia konkursu „Bezpieczne ferie” organizowanym przez Komendę Policji w Kaliszu. Dzieci otrzymały wyróżnienia i nagrody. Wśród nagrodzonych byli: Filip Lipke, Paulina Haładyn, Weronika Bijak i Natalia Mucharska. Gratulujemy!

laureaci-z-panem-pyrkiem prace-laureatow

Przygotowała – p. Aleksandra Golatowska

PostHeaderIcon relacja

Szczęśliwe zwierzaki

?Kochamy zwierzaki? to tytuł listopadowej  akcji przeprowadzonej w naszej szkole.  Uczniowie zebrali wiele kilogramów suchej karmy, konserw z jedzeniem, zabawek i kocyków dla zwierząt z kaliskiego schroniska. Wykazali się dużą empatią i wrażliwością na los pozbawionych domów, opuszczonych, często z traumatycznymi przeżyciami psów czy kotów. 
1 grudnia dary zostały przewiezione  do czworonożnych odbiorców. Dyrekcja schroniska  przekazała serdeczne podziękowania dla uczestników akcji, ale najbardziej  ucieszyli  się z podarunków mieszkańcy schroniska.  

Organizatorki akcji ? A. Dobosz-Stradomska i  A. Jarmuszczak serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym uczniom.

20161201_111751

przygotowała – p. Anna Jarmuszczak

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility