You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for październik, 2012.

Archive for październik, 2012

PostHeaderIcon To cieszy

Zachowanie godne pochwały

Ostatnia akademia (z okazji Narodowego Święta Niepodległości) pozwoliła wszystkim zebranym zauważyć pozytywną zmianę zachowania uczniów kl. IV-VI podczas szkolnej uroczystości. Zdecydowana większość naszych podopiecznych uszanowała to narodowe święto przychodząc w nienagannym stroju galowym oraz zachowując skupienie podczas występu, czym dała wyraz uznania dla występujących. Wierzymy, że taka wzorowa postawa uczniowska będzie prezentowana już na każdej akademii. To nas cieszy!

PostHeaderIcon Biblioteka

Biblioteka pełna dzieci

Podsumowaliśmy ?Tydzień Czytania?!
   Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za aktywne włączenie się w obchody Święta Bibliotek Szkolnych. Przez cały tydzień gościliśmy Was w naszej szkolnej bibliotece.
   Cieszymy się, że przygotowane dla Was konkursy sprawiły Wam tyle radości,  zmobilizowały do współpracy wszystkich uczniów w obrębie klas,
a także rozbudziły chęć zdrowej rywalizacji międzyklasowej.

Jesteście ciekawi wyników? Zajrzyjcie do zakładki „O szkole – Biblioteka”

PostHeaderIcon LOGO

ZAPROJEKTUJ LOGO BIBLIOTEKI

Lubisz komputery? Nie są Ci obce komputerowe programy? Odłóż w kąt gry i zrób coś, przez co zostaniesz zapamiętany!

Zaprojektuj logo naszej szkolnej biblioteki i przynieś nam swój pomysł na płycie CD lub pendrive. Wszystkie propozycje z przyjemnością obejrzymy, a najciekawszą wybierzemy i nagrodzimy.

Możecie wzorować się na przykładach innych szkół (opublikowanych w Internecie), ale nie wolno Wam ich kopiować! Nasze logo ma być oryginalne i niepowtarzalne!

Czekam na Wasze propozycje do końca listopada – Agnieszka Giernalczyk.

PostHeaderIcon TYDZIEŃ CZYTANIA

Biblioteka nie gryzie

Zbliża się Tydzień Czytania! Odbędzie się on w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w dniach od 22 do 26 października tj. [od poniedziałku do piątku]. Celem tego tygodnia jest przekonanie Was, że w bibliotece szkolnej można ciekawie spędzić przerwę lub czas między lekcjami, zajęciami.

Jakie atrakcje na Was czekają? O tym w zakładce „O szkole – Biblioteka”

PostHeaderIcon Ślubowanie pierwszoklasistów

Mali rycerze księcia Bolesława

8 października 2012 r. uroczyście wprowadzono następne pokolenie pierwszaków do grona uczniów naszej szkoły. Na uroczystości gościliśmy: Prezydenta Miasta Kalisza ? pana Janusza Pęcherza, wiceprezydenta ? pana Dariusza Grodzińskiego, przewodniczącego Rady Miasta ? pana Grzegorza Sapińskiego, przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury i  Sportu ? panią Adelę Przybył, naczelnika Wydziału Edukacji ? pana Mariusza Witczaka oraz dyrekcję  naszej szkoły panią Małgorzatę Gałczyńską i panią Jadwigę Haraś. Przybyli również rodzice i oczywiście pierwszoklasiści ze swoimi wychowawczyniami  –  paniami Bogną Foluszną, Ewą Pisulą i Agnieszką Cepińską.

Ciąg dalszy relacji z uroczystości czytaj w zakładce
„Wydarzenia kl. 0-III”

PostHeaderIcon 14 października 2012r

PostHeaderIcon Dzień Chłopca w naszej szkole

Trzech… Misterów

27 września w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Była to pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka. Cieszyła się ona dużym powodzeniem wśród uczniów klas czwartych i piątych. Kto został Misterem w tym roku?

Więcej czytaj w zakładce Wydarzenia kl. IV-VI