Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for październik, 2013.

Archive for październik, 2013

PostHeaderIcon FINAŁ KONKURSU RECYTATORSKIEGO

W piątek 25 października 2013 odbył się w szkolnej bibliotece finał konkursu recytatorskiego Poetycka Kraina Juliana Tuwima.

Szczegóły w zakładce O SZKOLE – BIBLIOTEKA

PostHeaderIcon SADZIMY ŻONKILE

?16 października 2013 w Parafii p. w. Bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu miała miejsce akcja sadzenia żonkili. Akcja zorganizowana została przez Fundację Mocni Miłością.

W  spotkanie zaangażowała się społeczność Szkoły Podstawowej nr 12, która reprezentowana była przez Panią Dyrektor Małgorzatę Gałczyńską, nauczycieli ? s. Stefanię i
p. Krystynę Witasiaki oraz dzieci ze wszystkich klas. Spotkaniu przewodniczył Ks. Proboszcz Włodzimierz Guzik.? ? tak o naszej pomocy w tym wspaniałym przedsięwzięciu informuje Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.

           Dzieci, nauczyciele i Pani Dyrektor przy wtórze śpiewu i modlitwy sadzili żonkile, dobrze się przy tym bawiąc. Mamy nadzieję cieszyć się widokiem tych pięknych kwiatów już na wiosnę!

PostHeaderIcon TYDZIEŃ CZYTANIA

Przez cały bieżący tydzień (21 – 25 października 2013)
w bibliotece odbywa się TYDZIEŃ CZYTANIA w związku
z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

W ramach naszej akcji zapraszamy na wiele atrakcyjnych „imprez” – konkursów, quizów, zabaw.

Szczegóły w zakładce O SZKOLE – BIBLIOTEKA.

PostHeaderIcon KONKURS „ŁADNIE CZYTAM”

18 października 2013r. w bibliotece szkolnej miał miejsce finał konkursu dla klas IV „Ładnie czytam”.

Szczegóły w zakładce O SZKOLE – BIBLIOTEKA.

PostHeaderIcon REKORD Z WOŚP

16 października 2013r. WOŚP zorganizowała akcję związaną
z Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. Wzięli w niej udział uczniowie klas 2 i 3 naszej szkoły.

Koordynatorem akcji była nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pani Bogna Foluszna, pełniąca jednocześnie funkcję szkolnego inspektora BHP.

Więcej w zakładce WYDARZENIA KLASY 0 – III.

PostHeaderIcon ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2013 r. obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji  nauczyciele i uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie dzieci z klasy IIIb pod opieką p. Aleksandry Golatowskiej oraz chór szkolny z p. Krystyną Witasiak pokazali piękne przedstawienie związane tematycznie ze szkołą.

Wszyscy dobrze się bawili, a na koniec złożyli sobie życzenia. Pani dyrektor M. Gałczyńska wszystkim uczniom życzyła samych dobrych stopni i jak najlepszych ocen zachowania. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazali kwiaty nauczycielom na ręce pani dyr. Małgorzaty Gałczyńskiej i p. wicedyrektor Jadwigi Haraś.

 

W tym samym dniu uczniowie klas 4-6 wybierali swojego ulubionego nauczyciela. Po raz kolejny ten zaszczytny tytuł przypadł nauczycielowi wychowania fizycznego, panu Robertowi Tomaszewskiemu.

PostHeaderIcon ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W dniu 10 października 2013 odbędzie się uroczystość ślubowania  uczniów z pierwszych klas. Pasowanie będzie miało miejsce na szkolnej sali gimnastycznej o godz. 16.30. Dzieciom towarzyszyć będą nie tylko ich Rodzice i wychowawczynie, p. Katarzyna Kubiak i p. Joanna Przygodzka, ale również Dyrekcja Szkoły oraz zaproszeni goście. Szczegółową relację z wydarzenia umieścimy na naszej stronie w zakładce WYDARZENIA – KLASY O-III.

 

PostHeaderIcon Pierwsza pomoc z WOŚP

 BIJEMY REKORD

Z okazji zbliżającego się Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, ogłoszonego przez Europejską Radę Resuscytacji uczniowie klas 2 i 3 naszej szkoły włączają się w akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą ilość osób. Rekord będziemy bić razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz uczniami innym szkół w Polsce, które tak jak nasz szkoła przystąpiły w ubiegłym roku do programu WOŚP ?Ratujemy i uczymy ratować?. Wszyscy uczniowie klas 2 i 3 dnia 16 października dokładnie o godz.12.00 przystąpią do uciskania i prowadzenia wdechów na fantomach, które otrzymaliśmy od WOŚP. Będziemy to robić nieprzerwalnie przez 30 minut. W tym samym czasie w całej Polsce odbędą się takie same zajęcia. Transmisja na żywo z Warszawy dostępna będzie na kanale internetowym Youtube: http://www.youtube.com/orkiestra

PostHeaderIcon UWAGA!

Dyrektor Szkoły informuje, że w dniu 3 października 2013r.
o godz. 10.00 w naszej placówce zostanie przeprowadzona PRÓBNA EWAKUACJA.

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility