Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for październik, 2016.

Archive for październik, 2016

PostHeaderIcon informacja

Dni wolne od zajęć dydaktycznych

31 października (poniedziałek) i 2 listopada (środa) br. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
W tych dniach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne.
Świetlica szkolna zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godz. 6.45-16.30.

1 listopada Święto Wszystkich Świętych.

zaduszki znicz

PostHeaderIcon relacja

Hej, szczoteczko!

Pierwsza fluoryzacja za nami. Udało nam się podejrzeć jedną z klas podczas zabiegu. Dzieci grzecznie szczotkowały zęby. Mamy nadzieję, że regularne mycie zębów plus zabiegi fluoryzacji pozwolą zapobiec powstaniu próchnicy w jamie ustnej naszych uczniów.

20161026_101644 20161026_101702

AG

PostHeaderIcon relacja

X RAJD ?OD SASA DO LASA?

22 października 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie ?od Sasa do Lasa? upamiętniając w ten sposób 310. rocznicę ?BITWY NARODÓW?, która odbyła się pod Kaliszem w 1706 roku.

rajd2

Wybraliśmy trasę B, do przemierzenia mieliśmy 9 kilometrów. Dotarliśmy na  kampus PWSZ, tutaj znajduje się obelisk, który o tym wydarzeniu przypomina. W tym miejscu spotkaliśmy się z innymi drużynami oraz Strażą Miejską, pod eskortą której przemierzaliśmy kolejne etapy trasy rajdu.

rajd4 rajd1

Ulicą Poligonową doszliśmy do szwedzkiego kurhanu, dalej do szkoły w Kościelnej Wsi. Tu czekał na nas ciepły posiłek i zadania do wykonania.

  • KONKURS KRAJOZNAWCZY ?Poznaj swój kraj?

  • REGIONALNY

  • HISTORYCZNY

Po konkursach przyszedł czas na zadania w terenie. Zwiedziliśmy kościół, Dworek Krzeczunowiczów, cmentarz, wypełniając karty pracy zdobytymi wiadomościami.

Po podsumowaniu punktów ze wszystkich zadań okazało się, że zdobyrajd5liśmy w klasyfikacji wszystkich drużyn 4 miejsce. Mieliśmy farta również w przygotowanej dla uczestników loterii, pięcioro zawodników z naszej drużyny otrzymało nagrody!!!

To się nazywa szczęście… do tego piękna pogoda, dobra zabawa i satysfakcja z pokonanych kilometrów.

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek

PostHeaderIcon ślubowanie

Prezydent u pierwszoklasistów

20 października w Szkole Podstawowej nr 12 im. Bolesława Pobożnego  odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

dav

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Księcia Bolesława Pobożnego w Kaliszu są  już są pełnoprawnymi uczniami. To był wyjątkowy dzień.
Pani dyrektor Małgorzata Gałczyńska powitała gości przybyłych na tę uroczystość: Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Kalisza Andrzeja Plichtę, Naczelnika Wydziału Edukacji Mariusza Witczaka, Wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 Jadwigę Haraś, a także Przewodniczącą Rady Rodziców Różę Krawczyk-Wendland oraz uczniów i rodziców uczniów klas pierwszych.

Powitania dokonała również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Wskazała na to, że od 1 września uczniowie klas pierwszych stanowią wspólną szkolną rodzinę, a w rodzinie każdy obok swoich praw, ma również i obowiązki, które powinien solidnie wykonywać. Obowiązkiem ucznia jest pilna nauka, do której prowadzą nauczyciele.

Podczas uroczystości uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli  w pierwszym miesiącu nauki. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem prezentowali to, co już potrafią: recytowali wiersze, śpiewali piosenki związane z Ojczyzną i rodzinnym miastem Kaliszem oraz jego historią. Występom dzieci towarzyszył chór szkolny „Duodecimus” pod kierunkiem p. Krystyny Witasiak.

dav

Po programie artystycznym pani dyrektor i Prezydent Miasta Kalisza uroczyście pasowali uczniów. W trakcie ślubowania pierwszoklasiści zobowiązali się do: pilnej nauki, dbania o dobre imię szkoły, szacunku dla nauczycieli i miłości do Ojczyzny. W dawnych czasach dokonywano ceremonii pasowania, czyli przyjęcia do stanu rycerskiego, poprzez trzykrotne uderzenie mieczem po ramieniu. Na tę pamiątkę każde z dzieci zostało pasowane ołówkiem. Ale nie tylko uczniowie byli pasowani, panie wychowawczynie również.

slubowanie-kl-1bslubowanie-i-gratulacje1przejecipasowanieslubowanie-wychowawcy-kl-1aslubowanie-wychowawcy-kl-1b

Na koniec pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.
To wyjątkowe święto na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej.

Przygotowała: p. Anna Dobosz-Sadomska
Zdjęcia: p. Krystyna Witasiak
p. Róża Krawczyk-Wendland

PostHeaderIcon informacja

Terminy fluoryzacji

Klasy: 1a, 1b, 2a, 3c, 3d, 4a, 4b, 5a, 5b
w poniedziałki:
– 24.10.2016r.
– 5.12.2016r.
– 16.01.2017r.
– 27.02.2017r.
– 10.04.2017r.
– 22.05.2017r.fluoryzacja

Klasy: 2b, 2c, 3a, 3b, 6a, 6b
w środy
– 26.10.2016r.
– 7.12.2016r.
– 18.01.2017r.
– 1.03.2017r.
– 12.04.2017r.
– 24.05.2017r.

 

 

PostHeaderIcon podziękowania

Siłownia na powietrzu

W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na naszą propozycję do Budżetu Obywatelskiego na 2017 r. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się uzbierać wystarczającą ilość głosów (160), aby nasz cel – Budowa siłowni zewnętrznej – na świeżym powietrzy przy kompleksie boisk przy ul. Długosza 14 został zrealizowany, z czego bardzo się cieszymy. Wierzymy, że siłownia ta będzie przez długi czas służyła naszym uczniom oraz dzieciom z odwiedzającym nasz kompleks po godzinach pracy naszej szkoły.

PostHeaderIcon informacja

Konsultacje dla rodziców

Przypominamy, że dzisiaj tj. 18.10.2016 r. w naszej szkole odbędą się konsultację dla rodziców. Nauczyciele uczący w klasach IV-VI będą pełnili dyżur w pokoju nauczycielskim w godz. 16.00-17.00. rozmowa-z-nauczycielem

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na rozmowę z wychowawcą i/lub innym nauczycielem uczącym Państwa dzieci.

 

PostHeaderIcon relacja

Oskary na Święto Edukacji

Z okazji Święta Edukacji Narodowej dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawczynią – p. Katarzyną Pawlak przygotowały dla wszystkich pracowników naszej szkoły niespodziankę. Nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni zostali zaproszeni na… SZKOLNĄ GALĘ OSKAROWĄ. Podczas tej uroczystości wręczone zostały jabłkowe Oskary, wystąpił zespół „ALE BABKI”, a klasy starsze miały także okazję usłyszeć rozstrzygnięcie w plebiscycie na ulubionego nauczyciela. W tym roku gratulacje i pamiątkowy dyplom powędrował do p. Agnieszki Sip.

20161013_10531720161013_10522520161013_11065820161013_11521420161013_11485120161013_115403

Kategorie nominacji i ciąg dalszy fotorelacji w zakładce „O szkole – Świetlica”.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon informacja

Fluoryzacja

W trosce o zdrowie jamy ustnej dzieci w szkole prowadzone będą zabiegi, których celem jest przeciwdziałanie próchnicy zębów.
Państwa dziecko w ramach programu profilaktycznego 6 razy w ciągu roku,  co 6 tygodni uczestniczyć będzie w tzw. fluoryzacji zębów. Przy tej okazji każde dziecko będzie miało możliwość uczenia się prawidłowego sposobu szczotkowania i wyrobienia właściwych nawyków higienicznych.
Szkoła zapewnia rzetelną i fachową opiekę oraz nieodpłatne preparaty fluorkowe.

fluoryacjaPierwsze szczotkowanie odbędzie się 24.10.2016 r. Prosimy o dopilnowanie, aby w tym dniu dzieci przyszły do szkoły z własną szczoteczką, najlepiej nową, zakupioną specjalnie do tego celu, odpowiednio zapakowaną (pudełko, osłonka), podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.

O kolejnych terminach zabiegów będą informowali wychowawcy klas.

PostHeaderIcon informacja

14 października – dzień wolny
od zajęć dydaktycznych

14 października 2016 r. 243. rocznica powołania przez króla Stanisława Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej. Warto przypomnieć, że jej członkami zostali uczeni i artyści skupieni wokół Hugona Kołłątaja. Zasługi i dokonania Komisji są nie do przecenienia. Ogromną zasługą Komisji było wprowadzenie do szkół nauczania w języku polskim. Kadra nauczycielska (licząca kilkadziesiąt tysięcy osób) wykształcona i wychowana w oparciu o ideały i zasady opracowane przez Komisję, kontynuowała swą działalność jeszcze długo po utracie przez Polskę niepodległości.
Dzień 14 października jest we współczesnej Polsce obchodzony jako dzień upamiętniający dokonania Komisji Edukacji Narodowej, ale też dzień, w którym tradycyjnie dziękujemy nauczycielom za ich pracę.

dzien_edukacji

W tym roku dzień Edukacji Narodowej (14.10.) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, opiekę nad uczniami będzie sprawowała świetlica szkolna w godzinach swoich godzin pracy (6.30-16.30).
Akademie z okazji Dnia Nauczyciela odbędą się w czwartek  – 13.10.2016 r. o godz. 10.45 dla kl. 0-III, o godz. 11.45 dla kl. IV-VI.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility