X RAJD ?OD SASA DO LASA?

22 października 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie ?od Sasa do Lasa? upamiętniając w ten sposób 310. rocznicę ?BITWY NARODÓW?, która odbyła się pod Kaliszem w 1706 roku.

rajd2

Wybraliśmy trasę B, do przemierzenia mieliśmy 9 kilometrów. Dotarliśmy na  kampus PWSZ, tutaj znajduje się obelisk, który o tym wydarzeniu przypomina. W tym miejscu spotkaliśmy się z innymi drużynami oraz Strażą Miejską, pod eskortą której przemierzaliśmy kolejne etapy trasy rajdu.

rajd4 rajd1

Ulicą Poligonową doszliśmy do szwedzkiego kurhanu, dalej do szkoły w Kościelnej Wsi. Tu czekał na nas ciepły posiłek i zadania do wykonania.

• KONKURS KRAJOZNAWCZY ?Poznaj swój kraj?

• REGIONALNY

• HISTORYCZNY

Po konkursach przyszedł czas na zadania w terenie. Zwiedziliśmy kościół, Dworek Krzeczunowiczów, cmentarz, wypełniając karty pracy zdobytymi wiadomościami.

Po podsumowaniu punktów ze wszystkich zadań okazało się, że zdobyrajd5liśmy w klasyfikacji wszystkich drużyn 4 miejsce. Mieliśmy farta również w przygotowanej dla uczestników loterii, pięcioro zawodników z naszej drużyny otrzymało nagrody!!!

To się nazywa szczęście… do tego piękna pogoda, dobra zabawa i satysfakcja z pokonanych kilometrów.

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek