Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for czerwiec, 2023.

Archive for czerwiec, 2023

PostHeaderIcon informacja

Przerwa urlopowa sekretariatu SP12

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
informujemy, że w okresie 03-07.07.2023 oraz 04-15.08.2023 sekretariat szkoły będzie nieczynny.
Prosimy o uwzględnienie powyższych terminów i zaplanowanie wizyty w innym okresie. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny: (62) 757 48 07.

PostHeaderIcon relacja

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS!

Zakończenie roku szkolnego to nie tylko czas radości, to również czas wspomnień i rozstań. Klasa III b ma już za sobą pierwszy etap edukacyjny. Przed uczniami wiele nowych wyzwań-zmiana nauczycieli, izb lekcyjnych. Czuć niepokój, ale również ciekawość i zainteresowanie. Co to będzie? Czy sobie poradzę? Takie pytania krążą po dziecięcych głowach. Ale ja, jako wychowawca wiem, że będzie na pewno dobrze. Z wielkim żalem żegnam moich uczniów, którzy tworzyli niepowtarzalną klasę i z całego serca życzę wielu sukcesów w klasie IV.
Rodzicom z całego serca bardzo dziękuję za współpracę.
Życzę wszystkim bezpiecznych wakacji!


Wychowawca – Elżbieta Pasik

PostHeaderIcon SU

APEL PODSUMOWUJĄCY ROK SZKOLNY

Tradycją naszej szkoły stały się uroczyste apele podsumowujące osiągnięcia uczniów w ciągu całego roku szkolnego. Tegoroczny apel odbył się 16 czerwca 2023 r. i zgromadził jak zwykle całą szkolną społeczność, która oklaskiwała i podziwiała wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych.
Uczennice z Samorządu Uczniowskiego przedstawiły wszystkim uczniom podsumowanie ich całorocznej pracy, wyczytując wszystkich uczniów że średnia 4, 75 i wyżej. Zostały również wręczone nagrody za osiągnięcia: sportowe, plastyczne  i przedmiotowe.

Podczas apelu nastąpiło uroczyste przekazanie Samorządu Uczniowskiego klas 4-8 nowo wybranym uczniom.

Na koniec apelu uczniowie przypomnieli zasady bezpiecznego wypoczynku letniego.

Wszystkim życzymy udanych, wspaniałych i bezpiecznych wakacji, opiekun SU p. J.Biernat 

PostHeaderIcon informacja

Teledysk z Mezo

20 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nagraniu teledysku z udziałem rapera Mezo do piosenki „Różni” w związku z działaniem w ramach realizacji projektu „Pilotażowe wdrożenie Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą SCWEW, który Szkoła Podstawowa nr 19 w Kaliszu realizowała jako jedyna w Wielkopolsce.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon informacja

Zakończenie roku szkolnego 2022/23

Może trudno w to uwierzyć, bo przecież wydaje się,
że niedawno rozpoczynaliśmy rok szkolny, ale tak, wielkimi krokami zbliża się czas pożegnania i zasłużonego odpoczynku.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego na dziedzińcu szkolnym odbędzie się w najbliższy piątek – 23 czerwca 2023 o godz. 9.00. W tym roku spotykamy się wszyscy razem (kl. 1-7). Po uroczystości uczniowie udadzą się z wychowawcami do klas, gdzie zostaną rozdane świadectwa.

UWAGA!

Jeżeli sprawdzą się prognozy pogody i w piątek rano będzie burza lub opady deszczu – zapraszamy uczniów z wychowawcami bezpośrednio do sal (nie będzie uroczystości na dziedzińcu).

Tradycyjne przed uroczystością zapraszamy wszystkich chętnych (uczniów, rodziców i nauczycieli) na mszę św., która odprawiona zostanie o godz. 8.00 w kościele pw. św. Matki Teresy z Kalkuty (os. Ogrody).

Uczniów i rodziców kl. 8 zapraszamy na uroczyste pożegnanie absolwentów w czwartek – 22.06.2023 o godz. 17.00 (sala gimnastyczna).

PostHeaderIcon relacja

Pożegnalny bal ósmoklasistów

16 czerwca 2023 roku będzie dniem, który na pewno zapamiętają ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 12
im. Księcia Bolesława Pobożnego w Kaliszu. Tego popołudnia uczniowie klas 8, elegancko ubrani, spotkali się na sali bankietowej sąsiedniego „Gastronomika”, by przeżyć swój pierwszy, tak ważny w życiu bal.


Jest on zwieńczeniem edukacji na tym poziomie szkoły podstawowej. Jest okazją do podsumowań, wspomnień i podziękowań, a także wielu wzruszeń. Za chwilę uczniowie, którzy wydawałoby się niedawno zaczynali naukę w naszej szkole, opuszczają ją jako nastolatki wkraczające w prawie dorosłe życie.

Uroczysty bal uczniowie rozpoczęli od zatańczenia pięknego poloneza. Później za wspólnie spędzone lata podziękowali Dyrekcji, wychowawczyniom, nauczycielom oraz paniom z obsługi. Młodzież bawiła się do wieczora przy muzyce serwowanej przez didżeja.

Nie zabrakło też wspólnych zdjęć, które będą miłą pamiątką tego wieczoru.

Bal był ostatnią wspólną imprezą szkolną dla uczniów, którzy 23 czerwca 2023 odbiorą świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i staną się jej absolwentami.

Kochani Ósmoklasiści, kończycie edukację w szkole podstawowej, przed Wami nowe wyzwania, dlatego życzymy Wam sukcesów, optymizmu, wiary w siebie i tak potrzebnego we wszystkim – szczęścia!

Przygotowała – Agnieszka Giernalczyk
Dziękuję rodzicom uczniów kl. 8 za udostępnione zdjęcia.

PostHeaderIcon relacja

WYCIECZKA KLASY 3B
DO ZAUROLANDII W ROGOWIE

14 czerwca uczniowie klasy 3b wybrali się na wycieczkę do Zaurolandii w Rogowie – to park, który spełnia marzenia o podróży w czasie. Spacer wśród prehistorycznych stworzeń rozbudził wyobraźnię. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądały i żyły te wielkie gady z przeszłości., czyli dinozaury. Z zainteresowaniem słuchały opowieści przewodnika.

Rozlokowane tu powiększone modele owadów i gadów zrobiły na dzieciach duże wrażenie.
Po spacerze ścieżką edukacyjno – przyrodniczą dzieci udały się do stoiska gastronomicznego, gdzie na dzieci czekał pyszny posiłek. Po obiedzie przyszedł czas na uczestnictwo w warsztatach plastycznych, polegających na tworzeniu dla siebie koszulki z dinozaurami.


Wszystkie dzieci pracowały w wielkim skupieniu a efekty były zachwycające. Następnym punktem i na to czekały dzieci były atrakcje i zabawy: kolejkę elektryczną, dmuchane zjeżdżalnie, plac zabaw, kolorowe łódeczki wodne, co dla uczniów było ogromną frajdą.
Wyprawa do krainy dinozaurów była bardzo udana o czym świadczą uśmiechnięte buzie dzieci na poniższych zdjęciach, śpiewy w autokarze i pogoda, która dopisała. W pełni można zgodzić się z powiedzeniem, że „podróże kształcą”, bo pobyt w tym miejscu był idealnym połączeniem zabawy z nauką.

Przygotowała – p. Elżbieta Pasik

PostHeaderIcon konkurs

Szkolny Turniej Sudoku

Dnia 13 czerwca 2023 r. odbyły się Pierwsze rozgrywki Szkolnego Turnieju Sudoku.
Dobra zabawa połączona z treningiem logicznego myślenia      zmotywowała aż 14 uczniów z klas 4-6.

Mistrzami Sudoku zostały:
I m – MISTRZ SUDOKU – 100 % poprawnych odpowiedzi – Emila Nezwal kl. 4B    (najlepszy czas) oraz Hanna Chwedkowska kl. 5A (ex aequo)
II m – WICEMISTRZ SUDOKU – 78 % poprawnych odpowiedzi – Zofia Spychałowicz kl. 5A

Serdecznie gratuluję zwyciężczyniom oraz wszystkim uczniom, którzy spróbowali sił w tej trudnej, matematycznej konkurencji.

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone dnia 16 czerwca podczas apelu podsumowującego.

Organizator konkursu – p.G. Dereń-Jamnicka

PostHeaderIcon ekologia

Odpowiedzialność za środowisko

Nasza szkoła włączyła się w projekt ReFlex, którego celem jest zwiększenie zbiórki i recykling odpadów pochodzących z: elastycznych opakowań wielomateriałowych oraz opakowań z tworzyw sztucznych. Program ukierunkowany był także na zwiększenie świadomości ekologicznej w zakresie właściwego postępowania z opakowaniami elastycznymi, takimi jak: folie po płatkach śniadaniowych, chrupkach, chipsach, batonach itp.

W ramach projektu w dniu 13 czerwca w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez edukatora z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych dotyczących edukacji ekologicznej, tzw. SKRZYNI EKOSKARBÓW. W trakcie zajęć uczniowie brali udział w konkursach ekologicznych, za które otrzymali ciekawe nagrody – niespodzianki.
Na zakończenie zajęć każdy uczestnik dostał ulotkę informacyjną oraz upominek. Bardzo serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon relacja

Wycieczka do ZOO

12 czerwca klasa 1b uczestniczyła w wycieczce do ZOO w Borysewie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. Zwiedzając ogród zoologiczny udało nam się zobaczyć białe tygrysy, wilki, żyrafy, oraz wiele, wiele innych.Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył nam wiele radości, był dla nas wspaniałą lekcją przyrody, przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Pełni nowych wrażeń, trochę zmęczeni ale w dobrych humorach, szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility