Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for listopad, 2020.

Archive for listopad, 2020

PostHeaderIcon Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W obecnej sytuacji, kiedy nie można przynosić do szkoły zabawek, a zwłaszcza pluszaków, dzieci przedstawiły swoich puchatych ulubieńców na zdjęciach. Uroczysty dzień rozpoczął się od wspólnej zabawy w Misiowej Krainie. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach. W tym dniu  przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, śpiewanie piosenek o misiach. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia koleżankom i kolegom z grupy na zdjęciach.

PostHeaderIcon Regulamin funkcjonowania gabinetu dentystycznego w Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu w czasie pandemii.

Gabinet Stomatologiczny

w Szkole Podstawowej nr 12

ul. Długosza 14, 62-800 Kalisz

lek. stom. Barbara Fijałkowska

tel.608 495 055

            Regulamin wewnętrzny dotyczący udzielania świadczeń stomatologicznych w  Gabinecie Stomatologicznym  w Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu, ul. Długosza 14.

Podstawa prawna:  Zalecenia postępowania przy udzielaniu świadczeń stomatologicznych  w warunkach stanu epidemii COVID – 19 w Polsce, wydane przez Ministerstwo Zdrowia 15 lipca 2020 roku.

1. W celu umówienia dziecka na wizytę Rodzic może telefonować w godzinach urzędowania gabinetu stomatologicznego:

  wtorek –     godz. 12:00 – 17:00

   środa –       godz. 10:00 – 15:00

     czwartek – godz.   8:00 – 13:00   

2. Rodzic z dzieckiem zostaje umówiony na wizytę w konkretnym dniu i na konkretną godzinę, by nie dopuścić do kontaktów między pacjentami.

3. Ze względu na stan pandemii  przyjmowana jest jedna osoba na godzinę. Czas ten przeznaczony jest na leczenie pacjenta oraz przeprowadzenie dezynfekcji, przygotowanie pomieszczenia   i sprzętu do przyjęcia następnej osoby.

4. Podczas rejestracji telefonicznej przeprowadzony jest wywiad wstępny, który ma zagwarantować bezpieczeństwo podczas leczenia:

– czy w ciągu ostatnich 2. tygodni dziecko/rodzic przebywał za granicą

  – czy ktoś z domowników w ostatnich 2. tygodniach przebywał za granicą

  – czy pacjent lub ktoś z domowników przebywał na kwarantannie

  – czy obecnie u dziecka występują objawy infekcji jak: gorączka, kaszel, duszności, zanik smaku lub węchu, katar, wysypka bóle mięśni, bóle gardła

  – czy obecnie lub w ostatnich 2. tygodniach występowały u domowników w/w objawy.

Uwaga! W czasie wizyty w gabinecie Rodzic wypełnia ww. ankietę i potwierdza prawdziwość podanych informacji podpisem.

5. Podczas wizyty w gabinecie z jednym dzieckiem  może przebywać jedna osoba dorosła. Opiekun dziecka powinien być zaopatrzony w maskę zakrywającą usta i nos oraz rękawiczki jednorazowe.

6. Przed przeprowadzeniem zabiegu stomatologicznego lekarz przeprowadza wywiad dotyczący stanu zdrowia dziecka, co zostaje odnotowane w karcie stomatologicznej pacjenta.

7. Wszystkie zabiegi stomatologiczne uzgadniane są z Rodzicem dziecka, który podpisuje zgodę na leczenie przed wykonaniem każdego zabiegu.

8. Od chwili wejścia na teren szkoły Rodzic i dziecko zobowiązani są do przestrzegania procedur obowiązujących w Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu, w tym posiadania maseczki, zakrywającej nos i usta oraz dezynfekcji rąk.

 Ważne!

W każdej sytuacji Rodzic (dziecko) może skorzystać z usług NFZ w gabinecie stomatologicznym:

    – Przychodnia Stomatologiczna  CALISIA, ul .Kwiatowa 1

    – Przychodnia Stomatologiczna, ul. Serbinowska 5.

     Informacje znajdują się na stronie NFZ w Kaliszu .

PostHeaderIcon ZMIANY W FUNKCJONOWANIU BIBLIOTEKI

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
            W imieniu Dyrekcji Szkoły informujemy, że w związku z sytuacją pandemiczną oraz chorobą naszych bibliotekarek występują trudności z wypożyczaniem książek.
           Biblioteka do odwołania nie będzie czynna w podanych godzinach, ale każdy Uczeń lub Rodzic może zostawić w szkole (od 8.00-16.00) karteczkę z informacją o potrzebnej książce, która następnego dnia w godz. 14.00-15.30 będzie przygotowana do odebrania.

PRZYKŁAD ZAMÓWIENIA

  LEKTURA:
„Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkien
UCZEŃ:
Anna Kowalska, kl. 4a Tel. 500 500 500    

Zapraszamy do korzystania z naszych zasobów,
a za zaistniałe trudności serdecznie przepraszamy!

PostHeaderIcon Patriotycznie – Pandemicznie

W tym roku nieco inaczej uczciliśmy obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości. Do tej pory odbywały się przygotowane na tę okazję apele prezentowane przez uczniów naszej szkoły. Pandemia
 i związane z nią zdalne nauczanie nie przeszkodziły w podtrzymaniu pamięci i oddaniu hołdu tym, którzy przyczynili się do powrotu Polski na mapę świata, a tym samym prawa decydowania przez Polaków o Polsce. 10 listopada 2020 roku o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy łączyli się online na lekcjach, na tę chwilę zatrzymali się, aby wraz z innymi dziećmi z całej Polski odśpiewać  cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Było i będzie to niewątpliwie ważne
i niezapomniane wydarzenie w historii naszej szkoły, jakże inne niż wszystkie  dotychczasowe.

PostHeaderIcon informacja

11 listopada

Przypominamy, że w najbliższą środę przypada Narodowe Święto Niepodległości, dlatego w tym dniu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne ani opiekuńczo-wychowawcze (świetlica nie pełni w tym dniu dyżuru).

PostHeaderIcon ogłoszenie

Wsparcie psychologa i pedagoga

Kochani Uczniowie,
przypominamy, że w tym trudnym czasie, kiedy kolejny raz zostaliście odizolowani od rówieśników i może doskwierać Wam samotność, jesteśmy do Waszej dyspozycji.
Szczegółowe informacje znajdziecie w załączniku.

PostHeaderIcon ogłoszenie

Wydawanie obiadów

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną informujemy, że od poniedziałku (09.11.) obiady przygotowywane w szkolnej stołówce będą wydawane na wynos w opakowaniach jednorazowych.
Po odbiór posiłków prosimy zgłaszać się w godz. 11.00-12.00 (wejściem od strony kuchni).
Ważne! Prosimy przychodzić z własnymi torebkami.
W razie pytań, udostępniamy kontakt do p. Roberta Balcerzaka (ajenta stołówki szkolnej) – 502-421-095

PostHeaderIcon biblioteka

Nowe godziny pracy

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną i przejście uczniów na tryb nauki zdalnej, biblioteka szkolna będzie otwarta dla naszych czytelników w nowych godzinach.

Biblioteka szkolna będzie czynna 3 dni w tygodniu w godzinach dopołudniowych i 2 dni w godzinach popołudniowych:
poniedziałek 7.30 – 15.00
wtorek 10.00 – 17.00
środa 10.00 – 17.00

czwartek 7.30 – 10.30
piątek 7.30 – 13.30

Pragniemy odzyskać swoich Czytelników, uatrakcyjnić Wam wolny czas, być lekarstwem na nudę i przyjacielem w zdobywaniu wiedzy.

Zapraszamy

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility