Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for styczeń, 2017.

Archive for styczeń, 2017

PostHeaderIcon apel

Stacja – FERIE

W ostatnim dniu nauki przed rozpoczęciem przerwy zimowej uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się na sali gimnastycznej, by wysłuchać podsumowania I okresu szkolnych zmagań. Samorząd Uczniowski w szkolnym Teleexpresie przedstawili najważniejsze statystyki zebrane z całego I okresu roku szkolnego 2016/2017. Mogliśmy poznać uczniów z najwyższą średnią ocen w szkole:

100% frekwencją:

oraz dowiedzieć się, które klasy spóźniały się najwięcej, a które najmniej itp. Przedstawiciele SU przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych.

Podczas apelu wręczono także dyplomy i nagrody za szkolny konkurs dla kl. IV „Moja przygoda z Pinokiem”.
I miejsce w konkursie zajęła – Paulina Michalak z kl. 4b
II miejsce – Miłosz Wanat z kl. 4a
III miejsce – Julia Kaźmierczak z kl. 4b

Na zakończenie z okazji Dnia koszuli w kratę wszystkie osoby w tym ubraniu zrobiły sobie wspólne zdjęcie

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon konkurs

Tradycja i wzruszenie
– VIII Międzyszkolny Konkurs Polskich
Kolęd i Pastorałek

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w naszej szkole od drugiej edycji odbywa się po honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza. Nie inaczej było i w tym roku.
W konkursie, który odbył się 26 stycznia 2017 r. wzięło udział 14 uczestników ze szkół podstawowych w Kaliszu i powiatu kaliskiego. Wszyscy oni przyjechali ze swoimi nauczycielami, którzy przygotowali ich do występu.

Kolędy i pastorałki były oceniane przez profesjonalne Jury w składzie:

– Przewodnicząca – prof. dr habilitowany Agnieszka Sobczak, wykładowca na wydziale pedagogiczno-artystycznym UAM w Kaliszu na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

dr Beata Michalak, wykładowca na wydziale pedagogiczno-artystycznym UAM w Kaliszu na kierunku edukacja artystyczna

Siostra Kazimiera Wanat, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników Jury udało się na naradę, a goście na przerwę i poczęstunek.
Poziom tegorocznych występów był wyrównany, dlatego po naradzie Jury postanowiła przyznać dodatkowo jedno wyróżnienie, które otrzymała Marika Bryła ze Szkoły Podstawowej w Goliszewie za kolędę „W żłobie leży”.

III miejsce zajęła Julia Militowska ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Kaliszu

II miejsce zajął duet ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu – Nicole Nowicka i Nadia Mistrzak

Zwyciężczynią VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek została – Maja Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Koźminku

Wszystkim serdecznie gratulujemy, od nas nikt nie wychodzi z pustymi rękami, każdy jest zwycięzcą, zasługuje na dyplom i choćby słodki upominek za trud włożony w przygotowanie się do konkursu.
Dziękujemy wszystkim za udział w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek i zapraszamy na koleją.

Jak wiadomo, aby taka uroczystość mogła się odbyć potrzebni są sponsorzy. I w tym roku mogliśmy liczyć na hojność przyjaciół naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy:
? panu Pawłowi Haładynowi właścicielowi firmy TERBUD,
? p. Jackowi Gabrysiowi, właścicielowi hurtowni napojów AR-JA-GO.

Przygotowały – p. Beata Galant
p. Agnieszka Giernalczyk

 

PostHeaderIcon SZPZ

Sportowiec fair play

Od września do stycznia uczniowie naszej szkoły rywalizowali o tytuł sportowca fair play. Fair Play – to czysta, uczciwa gra. Jest ona prowadzona nie tylko w sposób zgodny z przepisami, ale także szlachetny i uczciwy. Tytuł sportowca fair play otrzymali: Izabela Stasiak kl. IV a, Pływaczyk Julia kl. V a, Stasiak Karolina kl. V b, Jan Rosiewicz kl. VI a, Mistrzak Nadia kl. VI a, Nowicka Nicola kl. VI a.
Więcej w zakładce SZPZ

Przygotowała – p. Małgorzata Kamińska

 

PostHeaderIcon ogłoszenie

UWAGA RODZICE!

Prosimy Rodziców i Opiekunów dzieci, które nie będą korzystały z obiadów w czasie ferii zimowych (np. z powodu wyjazdu) o zgłaszanie nieobecności dziecka w stołówce szkolnej.

PostHeaderIcon wizyta na UAM

Bawiły się na „uniwerku”

W dniu 25.01.2017 r. dzieci z klasy Ia uczestniczyły w dniach otwartych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.  Udział w zajęciach dał przykład zastosowania ciekawych rozwiązań metodycznych, które  sprzyjają w poznawaniu i rozumieniu świata przez dzieci oraz rozwijania ich aktywności podczas zabaw badawczych.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon relacja

Uczcili rocznicę wyzwolenia

23 stycznia delegacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem p. Katarzyną Lasek uczestniczyła w miejskich uroczystościach obchodów wyzwolenia Kalisza. Przedstawiciele naszej społeczności złożyli znicz pod pamiątkową tablicą na Ratuszu. W ten symboliczny sposób oddali cześć ofiarom II wojny światowej.

Przygotowała – p. Katarzyna Lasek

PostHeaderIcon konkurs

„Moja przygoda z Pinokiem”

Pod takim tytułem odbyła się już piąta edycja konkursu dla klas czwartych oparta o treść książki C. Collodiego. Uczestnicy wykazali się umiejętnością wyszukiwania postaci występujących w powieści pt. „Pinokio”, układali wydarzenia w kolejności ich występowania, rozwiązywali krzyżówkę, przypisywali cechy charakteru odpowiadające pajacowi przed i po jego zmianie. Uczniowie byli doskonale przygotowani, jury miało dużo pracy przy dokładnym zliczaniu punktów. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Kto wygrał? Tego dowiemy się na apelu podsumowującym I okres roku szkolnego 2016/2017.

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon relacja

Zabawa na śniegu

Zima śniegiem posypała. Dzieci chętnie pobiegły ulepić bałwana. Tak rozpoczął się poniedziałek 16 stycznia 2017 r. dla klasy 1a. Uczniowie pod opieką swojej wychowawczyni bawili się śnieżkami i lepili bałwany na szkolnym dziedzińcu ciesząc się z nadejścia „prawdziwej zimy”.

Opracowała – Agnieszka Giernalczyk
Zdjęcia – Anna Dobosz – Sadomska

PostHeaderIcon informacja

Stypendium Miasta Kalisza
im. Świętego  Jana Pawła II
na II okres roku szkolnego 2016/2017

Wnioski należy składać u pedagoga szkolnego do 27.01.2017r. do godz. 11.00.

WARUNKI PRZYZNANIA STYPENDIUM:
Stypendium może otrzymać uczeń:
– zameldowany na pobyt stały na terenie miasta,
– uczęszczający do klasy 4-6,
– osiągający dobre lub bardzo dobre wyniki w nauce – średnia ocen dla ucznia szkoły
  podstawowej wynosi minimum 5.2,
– dochód w rodzinie ucznia wynosi – do 1000,00 zł netto na członka rodziny ucznia,
– posiadający wyjątkowe uzdolnienia i odznacza się wzorową postawą społeczno-patriotyczną /prosimy zwrócić uwagę na dokładne uzupełnienie we wniosku punktów 9-11/.

Szkoła dokonuje wstępnej weryfikacji i opiniuje wnioski, które później trafiają do Kapituły
ds. przyznawania stypendiów im. Świętego Jana Pawła II dla uczniów miasta Kalisza. Stypendium przyznaje Prezydent Miasta Kalisza na podstawie oceny i analizy wniosków dokonanej przez Kapitułę.

Wysokość stypendium za jeden semestr w szkołach podstawowych wynosi 600zł.

WNIOSKI DO POBRANIA W SEKRETARIACIE SZKOŁY I U  PEDAGOGA SZKOLNEGO.

PostHeaderIcon przedstawienie

Jasełka

W tym roku szkolnym w nastrój Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich nauczycieli i uczniów klasa 3a. Dzieci wraz z wychowawcą przygotowały piękne przedstawienie jasełkowe oraz całą oprawę sceniczną. Występ wszystkim bardzo się podobał i był doskonałym wprowadzeniem do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Przygotowała – p. Aleksandra Golatowaska

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility