PostHeaderIcon konkurs

Tradycja i wzruszenie
– VIII Międzyszkolny Konkurs Polskich
Kolęd i Pastorałek

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w naszej szkole od drugiej edycji odbywa się po honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kalisza. Nie inaczej było i w tym roku.
W konkursie, który odbył się 26 stycznia 2017 r. wzięło udział 14 uczestników ze szkół podstawowych w Kaliszu i powiatu kaliskiego. Wszyscy oni przyjechali ze swoimi nauczycielami, którzy przygotowali ich do występu.

Kolędy i pastorałki były oceniane przez profesjonalne Jury w składzie:

– Przewodnicząca – prof. dr habilitowany Agnieszka Sobczak, wykładowca na wydziale pedagogiczno-artystycznym UAM w Kaliszu na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

dr Beata Michalak, wykładowca na wydziale pedagogiczno-artystycznym UAM w Kaliszu na kierunku edukacja artystyczna

Siostra Kazimiera Wanat, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników Jury udało się na naradę, a goście na przerwę i poczęstunek.
Poziom tegorocznych występów był wyrównany, dlatego po naradzie Jury postanowiła przyznać dodatkowo jedno wyróżnienie, które otrzymała Marika Bryła ze Szkoły Podstawowej w Goliszewie za kolędę „W żłobie leży”.

III miejsce zajęła Julia Militowska ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Kaliszu

II miejsce zajął duet ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu – Nicole Nowicka i Nadia Mistrzak

Zwyciężczynią VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek została – Maja Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Koźminku

Wszystkim serdecznie gratulujemy, od nas nikt nie wychodzi z pustymi rękami, każdy jest zwycięzcą, zasługuje na dyplom i choćby słodki upominek za trud włożony w przygotowanie się do konkursu.
Dziękujemy wszystkim za udział w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek i zapraszamy na koleją.

Jak wiadomo, aby taka uroczystość mogła się odbyć potrzebni są sponsorzy. I w tym roku mogliśmy liczyć na hojność przyjaciół naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy:
? panu Pawłowi Haładynowi właścicielowi firmy TERBUD,
? p. Jackowi Gabrysiowi, właścicielowi hurtowni napojów AR-JA-GO.

Przygotowały – p. Beata Galant
p. Agnieszka Giernalczyk

 

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony