Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for luty, 2021.

Archive for luty, 2021

PostHeaderIcon WAŻNE

Informacja dla Rodziców
kandydatów do kl. 1 i „0”

Szanowni Państwo,
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Kaliszu informuje,
że do poniedziałku, 1 marca 2021, Rodzice uczniów zakwalifikowanych do kl. 1 i oddziału przedszkolnego zobowiązani są do złożenia oświadczenia woli – potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do naszej placówki.
Rodzice kandydatów do kl. 1 wysyłają oświadczenie za pośrednictwem profilu, z którego składali wnioski o przyjęcie do szkoły.
Rodzice dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego wysyłają na e-mail szkoły skan wypełnionego i podpisanego oświadczenia (dokument poniżej).

PostHeaderIcon konkurs

MIĘDZYNARODOWY KONKURS
JĘZYKOWO – PLASTYCZNY
„MY TOWN”

Uczennica naszej szkoły Oliwia Kwaśniewska (klasa 8b) zdobyła II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Językowo – Plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 25 im. Władysława Broniewskiego w Lublinie. Na konkurs wpłynęło 114 prac z 56 szkół podstawowych w Polsce oraz 5 szkół zagranicznych. Oliwia przygotowała piękny album o swoim rodzinnym mieście Kaliszu. Praca przedstawiała najciekawsze miejsca warte zobaczenia w Kaliszu. Każde z miejsc zostało dodatkowo opisane w języku angielskim.

Serdecznie gratulujemy 🙂

Przygotował: p. Łukasz Strzelczyk

PostHeaderIcon relacja

Wizyta uczniów kl. 1a w bibliotece szkolnej

Pod koniec lutego biblioteka szkolna gościła jednych z najmłodszych uczniów naszej szkoły. Była to pierwsza  wizyta uczniów kl. 1a w naszej bibliotece.

Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Dostrzegły różnice między biblioteką a księgarnią. Pierwszoklasiści podzielili się także swoja wiedzą nt znajomości rodzajów powieści, słowników czy komiksów.
Nabrali również przeświadczenia, że  biblioteka – to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i, w którym mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza.

Mamy nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
Życzymy pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.

AG

PostHeaderIcon integracja dzieci

Rozwiązujemy zagadki

Dzisiejsze zajęcia w klasie 3a przebiegały inaczej niż zwykle. Uczniowie podzieleni na czteroosobowe grupy rozwiązywali zagadki przygotowane przez nauczyciela.  Dzieci, żeby znaleźć rozwiązania musiały wykazać się logicznym myśleniem i zgodną współpracą w zespole. Uczniowie bardzo zaangażowali się w swoją pracę. 
Zajęcia przyczyniły się do rozszerzenia zdobytych już wiadomości, rozwijania umiejętności twórczych, kształtowania prawie wszystkich operacji myślowych (analiza, synteza, porównywanie, klasyfikowanie, uogólnianie) a także pamięci, uwagi, spostrzegawczości i wyobraźni. Rozwiązywanie zadań sprawiło uczniom wiele radości, przyjemności i satysfakcji.
Praca w grupach przebiegała sprawnie i zgodnie. Wszyscy jednogłośnie orzekli, że takie zajęcia bardzo im się podobały.

Przygotowała: p. Bogna Foluszna

PostHeaderIcon konkurs

Konkurs dla uczniów klas V

Uczniowie klas V !
Serdecznie zapraszamy do udziału w XXI edycji konkursu pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” organizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu. Tegorocznym zadaniem konkursowym jest przygotowaniu prezentacji multimedialnej odnośnie szkodliwości palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów. Prezentacje należy wysłać do pedagoga izabelajas@sp12.kalisz.pl  lub psychologa szkolnego karolinasec@sp12.kalisz.pl w terminie do  26.03.2021r.  

Poniżej publikujemy regulamin konkursu, w którym znajdują się dokładne informacje. 

Pedagog szkolny – Izabela Jaśkiewicz
Psycholog szkolny – Karolina Secler-Szczepaniak

W ubiegłym roku wyróżnienie w konkursie „Wolność bez nałogów” otrzymał uczeń kl. 5a (dzisiaj 6a) – Mateusz Rzepka

PostHeaderIcon nasi pupile

Dzień Kota

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, jednak w naszej szkole obchody tego święta nie wyglądały jak w latach ubiegłych. Na prośbę Samorządu Uczniowskiego, uczniowie ze starszych klas (IV-VIII), zwłaszcza miłośnicy i posiadacze kotów, byli zachęceni do pokazania swoich ulubieńców.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć Waszych Kociaków.

przygotowała: p. Joanna Biernat
Opiekun SU

PostHeaderIcon ogłoszenie

Turniej warcabowy

Serdecznie zapraszam do udziału w Turnieju warcabowym online o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 12 w warcabach w roku szkolnym 2020/2021.

Regulamin rozgrywek dostępny jest pod adresem: https://liblink.pl/VHIBlt60Bd

Aby przystąpić do turnieju należy założyć konto na portalu lidraughts.org.
Poradnik, jak założyć konto i jak korzystać z portalu znajduje się pod adresem: https://liblink.pl/FOYUaqz6aa

Zgłoszenia do turnieju dokonują rodzice do dnia 26 lutego 2021 r. poprzez formularz online udostępniony w linku przesłanym w wiadomości na dzienniku elektronicznym Librus.

Turniej odbędzie się 4 III 2021 r. w godzinach 14.00-16.30.

przygotował – p. Marcin Urbaniak

PostHeaderIcon relacja

Koło kulinarne poleca… faworki!

Dzieci wraz z opiekunem na zajęciach z przyjemnością i dużym zaangażowaniem wykonywały pracę cukiernika. Dokładnie przesiewały mąkę, oddzielały żółtko od białka, odmierzały odpowiednią ilość mąki, octu – zgodnie z przepisem.

Łatwy przepis na smaczne faworki:

Składniki: 8 żółtek, 2 i ½ szklanki mąki pszennej, 2 łyżki octu i cukier puder do posypania usmażonych faworków, olej do smażenia.

Wykonanie:  8 żółtek, 2 i ½ szklanki mąki pszennej, 2 łyżki octu razem wymieszać łyżką w misce, a następnie ugniatać ręką w celu napowietrzenia ciasta.

Po uzyskaniu gładkiej masy przystępujemy do wykonania faworków:
– masę podzielić na 4 części
– 1 część rozłożyć na stolnicy posypanej mąką
– wałkować do uzyskania cienkiego plastra
– kroić na podłużne paski
– naciąć na środku i przełożyć tak jak pokazane jest na zdjęciu
– przy pomocy osoby dorosłej rozgrzać olej na gorącej patelni i smażyć 2 minuty wykonane ciastka.

Gorące faworki położyć na papierowym ręczniku i po ostudzeniu posypać cukrem pudrem.

Czynności powtórzyć z pozostałymi częściami ciasta.

Smacznego !!!
Opiekun koła – p. Renata Ossowska

PostHeaderIcon ogłoszenie – zbiórka karmy

Dla pupili ze schroniska

PostHeaderIcon relacja

Walentynki w klasie I B

Walentynki, to szczególny dzień – nie tylko dla dorosłych. Od samego rana w szkole i w klasie 1B była miła i radosna atmosfera. Serduszka zagościły na dobre. Uczniowie obdarowywali się słodkimi łakociami i kartkami walentynkowymi.

Przygotowała: p. Elżbieta Pasik

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility