Szukaj
Archiwum

PostHeaderIcon integracja dzieci

Rozwiązujemy zagadki

Dzisiejsze zajęcia w klasie 3a przebiegały inaczej niż zwykle. Uczniowie podzieleni na czteroosobowe grupy rozwiązywali zagadki przygotowane przez nauczyciela.  Dzieci, żeby znaleźć rozwiązania musiały wykazać się logicznym myśleniem i zgodną współpracą w zespole. Uczniowie bardzo zaangażowali się w swoją pracę. 
Zajęcia przyczyniły się do rozszerzenia zdobytych już wiadomości, rozwijania umiejętności twórczych, kształtowania prawie wszystkich operacji myślowych (analiza, synteza, porównywanie, klasyfikowanie, uogólnianie) a także pamięci, uwagi, spostrzegawczości i wyobraźni. Rozwiązywanie zadań sprawiło uczniom wiele radości, przyjemności i satysfakcji.
Praca w grupach przebiegała sprawnie i zgodnie. Wszyscy jednogłośnie orzekli, że takie zajęcia bardzo im się podobały.

Przygotowała: p. Bogna Foluszna

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility