Archive for Maj, 2015

PostHeaderIcon finał konkursu

Znamy zwycięzców!

Już wkrótce – 3 czerwca coroczne międzyklasowe zmagania wpisujące się w projekt „Gwieździstym szlakiem kaliskich legend” przeprowadzany w naszej szkole. Jedną z punktowanych rywalizacji jest konkurs „Wiedzy o Kaliszu” dla klas I-III i IV-VI. Wyniki tej konkurencji, tak jak poprzednio, zamieszczamy w zakładce „Wydarzenia” (oddzielnie dla klas młodszych i starszych).
POL_Kalisz_COA_1.svg

PostHeaderIcon rajd

Po zdrowie i wiedzę

Dnia 23 maja br. przedstawicielki naszej szkoły pod opieką pani Jolanty Majewskiej wzięły udział w IV rajdzie wiosennym ?Zostań aktywnym Europejczykiem?. W zmaganiach sportowych oraz językowych nasze uczennice zajęły II miejsce. Gratulujemy!

rajd1 rajd2 rajd3

PostHeaderIcon happening

Przeciwko dopalaczom

19.05.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pikiecie przed jednym z ze sklepów z dopalaczami, który zlokalizowany jest w okolicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu. Happening, w którym uczestniczyli również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu, Zespołu Szkół Samochodowych, Gastronomika i IV Liceum Ogólnokształcącego miał na celu zwrócić uwagę na problem dopalaczy w mieście. Uczniowie przeszli wokół targowiska przy ulicy 3-go Maja, gdzie w jednym z pawilonów mieści się sklep z dopalaczami. Młodzież niosła m.in. transparenty informujące o szkodliwości dopalaczy oraz narkotyków. W organizacje happeningu włączyli się również przedstawiciele kaliskiej policji.

PostHeaderIcon pomagamy

Kilometry dobra

15. maja dzieci i nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Kilometry Dobra. Z prośbą o udział w kampanii zgłosiła się do szkoły Fundacja Mocni Miłością, która podczas tej akcji zbiera pieniążki na budowę domu dla osób przewlekle chorych.

SAM_1920SAM_1909

SAM_1930SAM_1914

SAM_1958SAM_1925

Uczniowie spotkali się na boisku szkolnym w dwóch grupach wiekowych – klas I-III i klas IV-VI. W klasach młodszych każdy uczeń mógł przebiec dobrowolną i ilość okrążeń boiska, w klasach starszych raczej starano się przebiec minimum wymagany kilometr, i w zależności od uznania wrzucić złotówkę do puszki wolontariuszek.

SAM_1905SAM_1917

Finał akcji zaplanowano na 31 maja. Wtedy też organizacje biorące udział w kampanii Kilometry Dobra podejmą próbę ułożenia nieprzerwanego ciągu z monet o nominale 1 zł w celu pobicia aktualnego rekordu Guinnessa i ustanowienia nowego rekordu Polski. Obecny rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji BG/ BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku, po prawie roku zbierania pieniędzy, ułożyła ciąg o długości 75,24 km, składający się z miliona jednocentówek euro.

Uczniowie naszej szkoły podarowali na ten szczytny cel 294 zł.

SAM_1965

PostHeaderIcon finaliści Szkolnego Konkursu Wiedzy o Kaliszu

Coraz bliżsi zwycięstwa

Do finału Szkolnego Konkursu Wiedzy o Kaliszu przechodzą uczniowie, którzy w II etapie uzyskali co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia tj. 16-20punktów. Do tej pory uczestnicy konkursu rozwiązywali testy na poziomie poszczególnych klas. W finale będą ustnie odpowiadali przed komisją konkursową na wylosowane pytania. Tutaj oprócz wiedzy przyda się też odrobina szczęścia, której każdemu z finalistów życzymy! Gratulacje natomiast należą się także tym, którym nie udało się dostać do III etapu. Jesteśmy dumni z Waszej wiedzy na temat naszego miasta i wierzymy, że za rok spotkamy się w finale!

Listę kandydatów znajdziecie w zakładce „Wydarzenia-kl.0-III”  oraz „Wydarzenia-kl.IV-VI”

Finał konkursu odbędzie się 21 maja w czytelni o godzinie:
– kl. I-III – 8.00
– kl. IV-VI – 9.50

PostHeaderIcon apel

Wiwat Konstytucja!

Dnia 30 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia została przygotowana przez uczniów klasy 4a, 6b oraz chór szkolny pod opieką p. Krystyny Witasiak i p. Jolanty Majewskiej.

apel2apel1

Natomiast 3 maja 2015r. przedstawiciele naszej szkoły wraz z panią dyrektor Małgorzatą Gałczyńską oraz panią Jolantą Majewską uczestniczyli w uroczystości 224. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3. Maja, która odbyła się na Głównym Rynku w Kaliszu. Później nastąpiło przejście do Kaliskiej Katedry, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny.

ratusz1 ratusz2

red. J. Majewska

PostHeaderIcon zawody sportowe

w minisiatkówce

W dniu 28.04.2015r. reprezentanci naszej szkoły pod opieką p. M. Kamińskiej wzięli udział w Kaliskim Turnieju Szkół Podstawowych w Minisiatkówce Dziewcząt i Chłopców o Puchar Przewodniczącego Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego. Drużyna chłopców zajęła III miejsce.

GRATULUJEMY

Więcej przeczytacie w zakładce
Wydarzenia ? Sportowe

PostHeaderIcon konkurs

Wyrecytował drugie miejsce!

W czwartek, tuż przed długim majowym weekendem, w Szkole Podstawowej nr 7 w Kaliszu odbył się konkurs poezji dziecięcej. Interpretacja wierszy dziecięcych oceniana była w dwóch kategoriach – klas I oraz II-III. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. Id – Fabian Zydorek, który zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Chłopiec pięknie zinterpretował długi wiersz Danuty Wawiłow „Wędrówka”, do którego miał przygotowany stosowny strój. Gratulujemy!!!

Fabian Laureatzdjęcie zbiorowe

red. A. Giernalczyk