Archive for Maj, 2015

PostHeaderIcon finał konkursu

Znamy zwycięzców!

Już wkrótce – 3 czerwca coroczne międzyklasowe zmagania wpisujące się w projekt „Gwieździstym szlakiem kaliskich legend” przeprowadzany w naszej szkole. Jedną z punktowanych rywalizacji jest konkurs „Wiedzy o Kaliszu” dla klas I-III i IV-VI. Wyniki tej konkurencji, tak jak poprzednio, zamieszczamy w zakładce „Wydarzenia” (oddzielnie dla klas młodszych i starszych).
POL_Kalisz_COA_1.svg

PostHeaderIcon rajd

Po zdrowie i wiedzę

Dnia 23 maja br. przedstawicielki naszej szkoły pod opieką pani Jolanty Majewskiej wzięły udział w IV rajdzie wiosennym ?Zostań aktywnym Europejczykiem?. W zmaganiach sportowych oraz językowych nasze uczennice zajęły II miejsce. Gratulujemy!

rajd1 rajd2 rajd3

PostHeaderIcon happening

Przeciwko dopalaczom

19.05.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pikiecie przed jednym z ze sklepów z dopalaczami, który zlokalizowany jest w okolicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu. Happening, w którym uczestniczyli również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu, Zespołu Szkół Samochodowych, Gastronomika i IV Liceum Ogólnokształcącego miał na celu zwrócić uwagę na problem dopalaczy w mieście. Uczniowie przeszli wokół targowiska przy ulicy 3-go Maja, gdzie w jednym z pawilonów mieści się sklep z dopalaczami. Młodzież niosła m.in. transparenty informujące o szkodliwości dopalaczy oraz narkotyków. W organizacje happeningu włączyli się również przedstawiciele kaliskiej policji.
018 019 024 027

 

PostHeaderIcon pomagamy

Kilometry dobra

15. maja dzieci i nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Kilometry Dobra. Z prośbą o udział w kampanii zgłosiła się do szkoły Fundacja Mocni Miłością, która podczas tej akcji zbiera pieniążki na budowę domu dla osób przewlekle chorych.

SAM_1920SAM_1909

SAM_1930SAM_1914

SAM_1958SAM_1925


Uczniowie spotkali się na boisku szkolnym w dwóch grupach wiekowych – klas I-III i klas IV-VI. W klasach młodszych każdy uczeń mógł przebiec dobrowolną i ilość okrążeń boiska, w klasach starszych raczej starano się przebiec minimum wymagany kilometr, i w zależności od uznania wrzucić złotówkę do puszki wolontariuszek.

SAM_1905SAM_1917

Finał akcji zaplanowano na 31 maja. Wtedy też organizacje biorące udział w kampanii Kilometry Dobra podejmą próbę ułożenia nieprzerwanego ciągu z monet o nominale 1 zł w celu pobicia aktualnego rekordu Guinnessa i ustanowienia nowego rekordu Polski. Obecny rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji BG/ BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku, po prawie roku zbierania pieniędzy, ułożyła ciąg o długości 75,24 km, składający się z miliona jednocentówek euro.

Uczniowie naszej szkoły podarowali na ten szczytny cel 294 zł.

SAM_1965

PostHeaderIcon finaliści Szkolnego Konkursu Wiedzy o Kaliszu

Coraz bliżsi zwycięstwa

Do finału Szkolnego Konkursu Wiedzy o Kaliszu przechodzą uczniowie, którzy w II etapie uzyskali co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia tj. 16-20punktów. Do tej pory uczestnicy konkursu rozwiązywali testy na poziomie poszczególnych klas. W finale będą ustnie odpowiadali przed komisją konkursową na wylosowane pytania. Tutaj oprócz wiedzy przyda się też odrobina szczęścia, której każdemu z finalistów życzymy! Gratulacje natomiast należą się także tym, którym nie udało się dostać do III etapu. Jesteśmy dumni z Waszej wiedzy na temat naszego miasta i wierzymy, że za rok spotkamy się w finale!

Listę kandydatów znajdziecie w zakładce „Wydarzenia-kl.0-III”  oraz „Wydarzenia-kl.IV-VI”

Finał konkursu odbędzie się 21 maja w czytelni o godzinie:
– kl. I-III – 8.00
– kl. IV-VI – 9.50

PostHeaderIcon apel

Wiwat Konstytucja!

     Dnia 30 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia została przygotowana przez uczniów klasy 4a, 6b oraz chór szkolny pod opieką p. Krystyny Witasiak i p. Jolanty Majewskiej.

apel2apel1

Natomiast 3 maja 2015r. przedstawiciele naszej szkoły wraz z panią dyrektor Małgorzatą Gałczyńską oraz panią Jolantą Majewską uczestniczyli w uroczystości 224. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3. Maja, która odbyła się na Głównym Rynku w Kaliszu. Później nastąpiło przejście do Kaliskiej Katedry, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny.

ratusz1 ratusz2

 

 

 

red. J. Majewska

PostHeaderIcon zawody sportowe

III miejsce
w minisiatkówce

W dniu 28.04.2015r. reprezentanci naszej szkoły pod opieką p. M. Kamińskiej wzięli udział w Kaliskim Turnieju Szkół Podstawowych w Minisiatkówce Dziewcząt i Chłopców o Puchar Przewodniczącego Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego. Drużyna chłopców zajęła III miejsce.

                                                             GRATULUJEMY

DSC_0040

                                      Więcej przeczytacie w zakładce
Wydarzenia ? Sportowe

PostHeaderIcon konkurs

Wyrecytował drugie miejsce!

W czwartek, tuż przed długim majowym weekendem, w Szkole Podstawowej nr 7 w Kaliszu odbył się konkurs poezji dziecięcej. Interpretacja wierszy dziecięcych oceniana była w dwóch kategoriach – klas I oraz II-III. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. Id – Fabian Zydorek, który zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Chłopiec pięknie zinterpretował długi wiersz Danuty Wawiłow „Wędrówka”, do którego miał przygotowany stosowny strój. Gratulujemy!!!

Fabian Laureatzdjęcie zbiorowe

red. A. Giernalczyk
Dziennik elektroniczny
Rodo
Koło szachowe
Ekologia
Accessibility