Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for luty, 2023.

Archive for luty, 2023

PostHeaderIcon konkurs

Zabawa z poezją

W sobotę 25 lutego Aleksandra Krzykacz z klasy 4b reprezento-wała szkołę podczas konkursu recytatorskiego „Zabawa z poezją”. Ten międzyszkolny konkurs, który cieszy się dużym zainteresowa-niem, zorganizował MDK w Kaliszu. Ola przygotowała dwa wiersze, a zaprezentowała swoje umiejętności w utworze Jana Brzechwy „Czarodziejski pies”. Nasza uczennica miała trudne zadanie, gdyż rywalizowała z uczniami klas 4-8. Nie udało jej się pokonać ósmoklasistów, ale zdobyte doświadczenie na pewno przyczyni się do sukcesów w kolejnych latach.  

Przygotowała – p. Magdalena Kaczkowska

PostHeaderIcon relacja

Pierwszaki na komisariacie

22 lutego uczniowie klasy 1b odwiedzili Komendę Miejską Policji w Kaliszu. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzanie budynku komendy, przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.
Panie policjantki pokazały dzieciom, jak wygląda sprzęt, w który wyposażony jest policjant, mieliśmy okazję obejrzeć policyjne pomieszczenia dla osób zatrzymanych i zobaczyć, jakie panują w nich warunki. Na koniec przyjrzeliśmy się z bliska pojazdom policyjnym – wozom patrolowym oraz motocyklom, którymi na co dzień poruszają się policjanci.

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon relacja

Dzień Kota w naszej szkole

Światowy Dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego. Święto to ma na celu propagowanie szacunku dla kotów, zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych kotów.
 Właśnie tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły obchodzili to nietypowe święto „Dzień Kota”. W celu świętowania można było upodobnić się do kotów, dzięki kocim atrybutom- spiczaste uszy, długi puszysty ogon, kocie maski czy maskotki.
Z tej okazji w klasach odbyły się pogadanki poświęcone kotom, poznaliśmy rasy kotów, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o trybie ich życia.
Organizatorem „Dnia Kota” był Samorząd Uczniowski wraz
z opiekunami p. Elżbieta Pasik oraz p. Joanna Biernat.
Uczniowie kl.1-3 mieli dodatkowo okazję do wzięcia udziału
w zabawach bibliotecznych, przygotowanych przez p. Agnieszkę Giernalczyk oraz p. Beatę Galant. Zadaniem dzieci było odnalezienie ukrytych na korytarzu szkolnym obrazków
z wizerunkiem kotów- postaci bajkowych. Dodatkowo,
w bibliotece czekały na dzieci okolicznościowe kolorowanki
z wizerunkami kotków. Emocji było co niemiara!
Bibliotekarki szkolne dziękują za wspaniałą zabawę i zapraszają do wzięcia udziału w kolejnych!

Przygotowały – p. Joanna Biernat
i p. Agnieszka Giernalczyk

PostHeaderIcon kl. 4-8

Dyskoteka walentynkowa

16 lutego 2023r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa organizowana przez Samorząd Uczniowski klas 4-8.
Dyskotekę prowadził DJ- Kamil Boratyński z kl.8a we współpracy z Maksymilianem Kuźniackim z kl. 8b, którzy zadbali o dobrą muzykę, przy której wszyscy wspaniale się bawili. 
Nie zabrakło tańców integracyjnych, takich jak Belgijka oraz zabaw. Wszyscy przybyli uczniowie dobrze się bawili i nikt nie podpierał ścian.
Salę udekorowały Julia Majchrzak, Nadia Popiołek oraz Julia Fajka z kl.8b, a nad przebiegiem dyskoteki czuwała p. Joanna Biernat- Opiekun SU 4-8.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Przygotowała – p. Joanna Biernat, opiekun SU

PostHeaderIcon relacja

BAL KARNAWAŁOWY UCZNIÓW KL. I-III

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci 16 lutego podczas balu karnawa-łowego.
Uczniowie klas 1-3 z dumą prezentowały bajeczne stroje. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, policjantów, Spider-Mana, Batmana, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowan-kom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom
i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz pomoc w poczęstunkach klasowych.
Kolejny bal karnawałowy już za rok!!!

Przygotowała – p. Anna Dobosz-Sadomska

PostHeaderIcon SU

Tłusty czwartek

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.
W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi, lukrowanymi pączkami z konfiturą. W imieniu Dyrekcji, wszystkich nauczycieli, pracowników naszej szkoły oraz uczniów pragniemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców za zakup pączków. 

Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. W tym roku przypadł on 16 lutego 2023r. i stał się doskonałą okazją, by skosztować przepysznych pączków. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka.
„Wszystkie diety dziś na boku, tłusty czwartek jest raz w roku!”
W naszej szkole nie zapomniano o tradycji tłustego czwartku. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego „częstowali” uczniów pączkami, które przekazała Przewodnicząca Rady Rodziców- p. Róża Krawczyk-Wendland, dziękujemy natomiast koordynatorem akcji była Opiekun SU 4-8 p.Joanna Biernat.
Uśmiechy na twarzach uczniów są dowodem na to, jak wiele było radości. Dziękujemy Drodzy Rodzice!

Przygotowała – p. Joanna Biernat, opiekun SU

PostHeaderIcon SU

Walentynki 2023

Dzień świętego Walentego, popularnie zwany Walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości .Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunów p. Elżbiety Pasik oraz
p. Joanny Biernat zorganizowano tradycyjnie ,,Pocztę Walentynkową”.
Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanych pudełek. Trzeba przyznać, że uczennice SU nie narzekały na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników obsługi.
W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code – ubrania w kolorze czerwonym.

Przygotowała – p. Joanna Biernat, opiekun SU

PostHeaderIcon informacja

Konsultacje psychologiczne

Informujemy, że konsultacje psychologiczne z dr. Robertem Poklekiem z poniedziałku 20-02-2023 zostają wyjątkowo przeniesione na piątek 24-02-2023 w godz. 8.00-13.15.
Serdecznie zapraszamy!

PostHeaderIcon WAŻNE

ZMIANY W PLANIE LEKCJI!!!

Drodzy Uczniowie,
ferie dobiegają końca i wkrótce się spotkamy w szkolnych murach. Prosimy Was bardzo o sprawdzenie planów lekcji swoich klas, bowiem pojawiły się niewielkie zmiany.

Aktualny plan znajdziecie na Librusie (dzienniku) lub na stronie internetowej w zakładce – InformacjePlan lekcji.

PostHeaderIcon relacja

Finał WOŚP 2023

Za nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Człowiek jest tyle wart, ile warta jest dobroć jego serca, kiedy dzieli się z innymi…”.
Jak co roku chętnie włączyliśmy się do akcji zorganizowanej przez WOŚP. Zbiórce przyświecało hasło: „Chcemy wygrać z sepsą. Finał dla wszystkich małych i dużych”. W dniach 17-26 stycznia 2023r. przedstawiciel SU – Agata Fijałkowska z kl.8b zbierała do puszki potrzebne datki oraz kwestowała podczas niedzielnego finału WOŚP. Zebrano 859,20zł.
Serdecznie dziękujemy!

Przygotowała – p. Joanna Biernat, opiekun SU

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility