Dzień Kota w naszej szkole

Światowy Dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego. Święto to ma na celu propagowanie szacunku dla kotów, zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych kotów.
 Właśnie tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły obchodzili to nietypowe święto „Dzień Kota”. W celu świętowania można było upodobnić się do kotów, dzięki kocim atrybutom- spiczaste uszy, długi puszysty ogon, kocie maski czy maskotki.
Z tej okazji w klasach odbyły się pogadanki poświęcone kotom, poznaliśmy rasy kotów, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o trybie ich życia.
Organizatorem „Dnia Kota” był Samorząd Uczniowski wraz
z opiekunami p. Elżbieta Pasik oraz p. Joanna Biernat.
Uczniowie kl.1-3 mieli dodatkowo okazję do wzięcia udziału
w zabawach bibliotecznych, przygotowanych przez p. Agnieszkę Giernalczyk oraz p. Beatę Galant. Zadaniem dzieci było odnalezienie ukrytych na korytarzu szkolnym obrazków
z wizerunkiem kotów- postaci bajkowych. Dodatkowo,
w bibliotece czekały na dzieci okolicznościowe kolorowanki
z wizerunkami kotków. Emocji było co niemiara!
Bibliotekarki szkolne dziękują za wspaniałą zabawę i zapraszają do wzięcia udziału w kolejnych!

Przygotowały – p. Joanna Biernat
i p. Agnieszka Giernalczyk