Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for styczeń, 2024.

Archive for styczeń, 2024

PostHeaderIcon informacja

FERIE W MIEŚCIE

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe, czas resetu
i odpoczynku. Jak każdego roku, dla dzieci ze szkół podstawowych pozostających w mieście, Miasto Kalisz przygotowało propozycje spędzenia tego wolnego czasu.       
„Ferie w mieście” będą odbywały się w pięciu wybranych szkołach Kalisza. W pierwszym tygodniu ferii (12.02.2024- 16.02.2024) zajęcia organizowane będą także przez naszą szkołę (od 8.00-13.00).

Zapisy uczniów prowadzone są w sekretariacie do 5.02.2024r.

Zajęcia są nieodpłatne, mają charakter otwarty: gry, zabawy, konkursy, zajęcia profilaktyczno – edukacyjne.
Organizator nie zapewnia wyżywienia.

Szczegółowy regulamin publikujemy poniżej:

PostHeaderIcon informacja

Kurs dla ósmoklasistów

Miasto Kalisz proponuje młodzieży kaliskich szkół podstawo-wych dodatkowe, nieodpłatne, zajęcia z matematyki i języka polskiego. Będą stanowiły powtórzenie przed egzaminem ósmoklasisty.

Celem kursu jest usystematyzowanie wiedzy, przygotowującej do egzaminu ósmoklasisty zgodnie z obowiązującymi wymaga-niami egzaminacyjnymi. Zajęcia prowadzone są na bazie autorskich programów opartych na standardach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Kurs prowadzony jest przez nauczy-cieli posiadających stosowne kwalifikacje, wiedzę merytorycz-ną, doświadczenie zawodowe oraz predyspozycje personalne.

Każdy ósmoklasista może wybrać jeden lub dwa przedmioty,
w zależności od potrzeb.

Zajęcia – 2 godziny lekcyjne z danego przedmiotu – odbywać się będą na terenie Zespołu Szkół nr 9 przy ul. Prymasa S. Wy-szyńskiego 22-24 w marcowe weekendy (8 spotkań z każdego przedmiotu). Wszystkie zajęcia są bezpłatne i dedykowane uczniom klas ósmych z kaliskich szkół podstawowych.

Kursy rozpoczną się 2 marca 2024r. o godz. 9.00, ale w sytua-cji dużej liczby zgłoszeń terminy i godziny zajęć mogą ulec zmianie. Planowane terminy spotkań: sobota i niedziela 2 i 3, 9 i 10, 16 i 17, 23 i 24 marca 2024r.

 Warunkiem uczestnictwa jest złożenie deklaracji (wzór poniżej) do 7 lutego 2024r. w swojej szkole lub bezpośrednio w Wydziale Edukacji przy ul. Jasnej 2, pok. 102.

PostHeaderIcon relacja

PACHNĄCE WARSZTATY W KLASIE 1A

W piątek 19 stycznia, z okazji Dnia Babci i Dziadka, w naszej klasie odbyły się warsztaty mydlarskie, które przeprowadziły panie z firmy Figle Migle. Dzieci mogły samodzielnie przygotować mydełka, do których dodawały różne susze, kwiaty, zioła, zapachy oraz barwniki.
Kiedy mydełka zasychały, panie przeprowadziły ciekawe animacje i zabawy przy muzyce. Radość dzieci była bezcenna, a uśmiechy na twarzach utrzymywały się przez całe zajęcia.
Dziękujemy paniom prowadzącym ,,Figle Migle” za bardzo mile spędzony czas. Wielkie podziękowania przesyłamy rodzicom, bez Was organizacja warsztatów nie byłaby możliwa.

Przygotowała – p. Elżbieta Pasik

PostHeaderIcon SU

Pierwszy „Dziki zachód” w naszej szkole

W piątek 19 stycznia do szkoły zawitał Dziki Zachód. Dzieci miały za zadanie upodobnić się do bohaterów westernu.
Wielu uczniów przyszło do szkoły przebranych w kowbojskie stroje. Na przerwach po korytarzach przemykały się uzbrojone w „pistolety”, „rewolwery” postacie improwizujące kowbojski styl i zachowanie, oczywiście pod czujnym okiem „szeryfów”. Na szczęście nikt nie został zastrzelony ani też nikogo nie ścigano, a humory dopisywały wszystkim uczniom oraz nauczycielom.
W każdej klasie znalazło się sporo przebranych osób. Fantazja Dzikiego Zachodu opanowała naszą szkołę. Najbardziej Zgrana klasą, w której najliczniej się przebrały dzieci była klasa 1a. Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w akcji.

Opiekunowie SU
p. Elżbieta Pasik
p. Joanna Biernat
p. Magdalena Kaczkowska

PostHeaderIcon biblioteka

Lekcje biblioteczne

W szkolnej Bibliotece Skarbów Pirata odbyły się w tym tygodniu lekcje biblioteczne dla klas 2-3. Bibliotekarka zaprosiła uczniów na zajęcia do czytelni, gdzie mogli oni zapoznać się z czasopismami prenumerowanymi przez naszą szkołę.

Szczegóły w zakładce O SZKOLE. Biblioteka cz. II.

PostHeaderIcon ogłoszenie

Wolontariat dla schroniska

PostHeaderIcon relacja

XIV POWIATOWY KONKURS
KOLĘD I PASTORAŁEK

Obraz wygenerowany przez AI

W grudniu 2023 naszej szkole już po raz czternasty odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek przeznaczony dla uczniów klas 1-8. Od kilku lat odbywa się on pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Kaliskiego, p. Krzysztofa Nosala, który jest równocześnie fundatorem nagrody Grand Prix oraz za I miejsce, a także upominków za wyróżnienia. Sponsorem pozostałych nagród od wielu lat pozostaje kaliska firma usług komunalnych PUK.

Jak co roku konkurs cieszył się powodzeniem wśród młodych artystów.  W bieżącym roku prezentowali oni pieśni w wersji
a cappella oraz z podkładem muzycznym. Nadesłali je w formie filmików, które oceniało jury  w składzie:

dr Beata Michalak – muzykolog, muzykoterapeuta, wykładowca Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM
w Kaliszu,

dr Krzysztof  Niegowski – kompozytor, dyrygent, dyrektor Studium Organistowskiego w Kaliszu,

mgr Patrycja Kliber – wokalistka i organistka jednego
z kaliskich kościołów, wykładowca Studium Organistowskiego w Kaliszu.

Laureaci konkursu pokazali swoje umiejętności podczas koncertu finałowego, który odbył się 14 stycznia 2024 w kościele oo. franciszkanów w Kaliszu po mszy o godz. 12.00.

Oto lista zwycięzców:

Grand Prix (najlepsze wykonanie):
Amelia Chojnacka, uczennica klasy IV  Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Zbiersku

W kategorii kl. 1-4:
I miejsce – Blanka Krupińska, uczennica klasy IV  Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Dębem

II miejsce – Aleksandra Trubacz, uczennica klasy III  Szkoły Muzycznej Music Store oraz  Julia Chudzińska, uczennica klasy IV  Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Dębem

III miejsce – Emilia Grzesiak ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Dąbrowskiej w Kaliszu oraz Martyna Tomczak, uczennica klasy III  Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku

W kategorii klas 5-8 przyznano tylko jedno miejsce. Zwyciężczynią została Lena Płuciennik, uczennica klasy V Szkoły Muzycznej Music Store.

Przyznano również trzy wyróżnienia:
Adrianna Białek, uczennica klasy III Szkoły Podstawowej
w Rajsku
Tymofii Moroz,  uczeń klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Księcia Bolesława Pobożnego w Kaliszu
Gabriela Mucharska, uczennica klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Księcia Bolesława Pobożnego w Kaliszu

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, życzymy im dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Dziękujemy serdecznie Staroście Kaliskiemu za patronat
i nagrody oraz firmie PUK za sponsorowanie naszej imprezy.

Organizatorki: Krystyna Witasiak i Beata Galant

Obraz wygenerowany przez AI

Retransmisję konkursu można obejrzeć:
https://domjozefa.tv/sermon/xiv-powiatowy-konkurs-koled-i-pastoralek-koncert-finalowy/

Relacje z konkursu przeczytacie także:
https://www.7dnikalisza.com/artykul/grand-prix-dla-amelii-ze-zbierska

Fotorelacja na Latarnik Kaliski/Facebook

PostHeaderIcon relacja

Obecni inżynierowie –
przyszłym inżynierom!

W piątek 12 stycznia 2024 klasy 6-8 miały niepowtarzalną okazję obejrzeć mobilną wystawę „Obecni inżynierowie – przyszłym inżynierom!” w Szkole Podstawowej nr 18 w Kaliszu.
Uczniowie nie tylko oglądali wystawę, ale przede wszystkim mogli skorzystać z każdego urządzenia i wykonać na nim interesujące doświadczenia. Najciekawsze dla wszystkich okazało się budowanie mostu z metalowych nakrętek na śruby na niezwykle mocnym magnesie, robienie zdjęć w lustrzanym kalejdoskopie i jazda na dziwnej hulajnodze. Czemu dziwnej? Bo kierownica w niej skręcała w przeciwną stronę niż kółka,
co bardzo utrudniało jazdę i wywoływało wiele radości.
Większość dobrze się bawiła i bardzo podobała się im wystawa. Uczniowie uznali, że dobrze byłoby mieć takie urządzenia w każdej szkolnej pracowni fizycznej.

Relację przygotowała – p. Beata Galant
Zdjęcia – p. B. Galant,
p. Grażyna Dereń-Jamnicka

PostHeaderIcon SU

KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

W związku z 800-leciem powstania żywej szopki Samorząd Uczniowski jeszcze w grudniu ogłosił konkurs na wykonanie makiety szopki bożonarodzeniowej.
Tradycja tworzenia szopek została zapoczątkowana przez
św. Franciszka z Asyżu, który jako pierwszy stworzył ją we Włoszech w 1223 roku, aby zainteresować wiernych historią zbawienia. Prace, które przygotowali nasi uczniowie zachwyciły wszystkich swoim pięknem, a przede wszystkim pomysło-wością, starannością i precyzją wykonania, co świadczy
o wysokim zaangażowaniu uczestników.
Bardzo dziękujemy za każdą przyniesioną stajenkę i serce włożone w ich wykonanie.

W klasach I-III zwyciężyła Iga Kwiatkowska z klasy 3b, natomiast w klasach IV-VIII wygrała szopka, którą przygotowała Anastasiia Shcherbyna z klasy 7a.
Serdecznie gratulujemy! Rozdanie nagród odbędzie się na apelu podsumowującym I okres nauki. 

Opiekunowie SU   
p. Joanna Biernat
p. Magdalena Kaczkowska
p. Elżbieta Pasik

PostHeaderIcon relacja

Przedstawienie Kameleona

Od października 2023 roku w naszej szkole działa koło teatralne Kameleon, które prowadzi pani Magdalena Kaczkowska. Uczniowie klasy 5b: Maja Glazer, Liwia Knop, Aleksandra Krzykacz, Emilia Nezwal, Julia Olczak,  Oliwia Stein, Amelia Tomczyk i Patryk Staszak w ramach zajęć teatralnych przygotowali przedstawienie Dziewczynka z zapałkami na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Zaprezentowali je tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniom klas I-III.
Dzięki zmianie zakończenia, aktorom udało się pokazać, że mamy wpływ nie tylko na swoje życie, ale także na losy innych ludzi. To był piękny debiut. Czekamy no kolejne efekty pracy naszych szkolnych aktorów.

Przygotowała – p. Magdalena Kaczkowska

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility