Szukaj
Archiwum

You are currently browsing the Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu blog archives for luty, 2017.

Archive for luty, 2017

PostHeaderIcon relacja

Bal karnawałowy

W ostatni czwartek karnawału uczniowie naszej szkoły bawili się na balu karnawałowym. Choć impreza odbywała się w budynku szkoły wszystko było przygotowane profesjonalnie – uczestnicy zabawy mieli piękne stroje (kupione lub specjalnie uszyte), maski lub dekoracje twarzy, sale zostały przystrojone balonami i serpentynami zakupionymi dzięki naszemu sponsorowi – firmie Kaufland. Dla dzieci przygotowano liczne konkursy i zabawy. Uczniom 0-III do tańca przygrywała orkiestra, młodzież z kl. IV-VI bawiła się przy muzyce puszczanej z płyt. Wszyscy bawili się wyśmienicie, nastrój udzielił się także wychowawcom.

bal1

bal2

bal3

bal4

bal5

bal6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przygotowała – p. Agnieszka Giernalczyk
Zdjęcia – p. Róża Krawczyk-Wendland

PostHeaderIcon relacja

Tłusty czwartek

23 lutego przypadał tłusty czwartek i nikt tego dnia nie liczył kalorii, ale ze smakiem oblizywał się po każdym kolejnym pączuszku. Tradycja nakazuje bowiem zjedzenie przynajmniej jednego pączka, a że są takie pyszne i kuszą różnymi nadzieniami… Mmm…. Trudno było się oprzeć pokusie, ale przecież tłusty czwartek jest tylko raz w roku! Tego dnia wszyscy uczniowie zostali poczęstowani pysznymi pączkami zakupionymi za bony ufundowane przez firmę Kaufland.

tłusty czwartek

tłusty czwartek w kl. 4a

PostHeaderIcon informacja

Bal karnawałowy

23 lutego 2017 r. w naszej szkole uczniowie będą bawili się na zabawie karnawałowej. Bal dla dzieci z kl. I-III rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa do 18.00, natomiast dla młodzieży uczęszczających do klas IV-VI będzie trwał w godzinach 16.15-18.15. Natomiast nasze najmłodsze słodziaki z oddziału przedszkolnego będą się bawiły od godz. 16.00 do 17.50.

Zapraszamy do zabawy!

PostHeaderIcon biblioteka

Dzień Kota

17 lutego, w piątek, do szkoły przyszły dzieci – koty. Tego dnia cała szkoła świętowała Dzień Kota.

W tym roku świętowano nie tylko w bibliotece, ale także na korytarzach naszej szkoły. Wszyscy mieli szansę zabawić się w poszukiwanie ukrytych kotów i wymyślić imię dla kota.
Przynieśliście do biblioteki  79 kotów, pięknie narysowanych i pokolorowanych. Każdy inny, ciekawy, bajkowy i podwórkowy. Wybranie najpiękniejszego było bardzo trudne, jednak zwycięzca został  wyłoniony.

Zwycięzcą i ?Super Kotem? roku 2016/2017 została Agnieszka Woźniak.

więcej – „O szkole – Biblioteka cz. II”
Przygotowała – p. Dorota Kasprzycka
zdjęcia – p. Marta Purzyc

PostHeaderIcon konkurs

„Zabawa z poezją”

W piątek w Miejskim Domu Kultury w Kaliszu odbyły się eliminacje do finału corocznego konkursu recytatorskiego pt. ?Zabawa z poezją?. Naszą szkołę godnie reprezentowały 3 recytatorki z klas 3 ? Nadia Kujawska z 3d oraz Julia Kubacka i Małgorzata Bednarz z klasy 3c. Dziewczynki zaprezentowały wiersze: ?Psia niedziela?, ?Czarna jama? oraz ?Zły humorek?. Poziom konkursu był na bardzo wysokim poziomie. Mimo iż, wszystkie dziewczynki zaprezentowały się znakomicie, tylko jedna mogła przejść do wielkiego finału. Brawa dla Julii Kubackiej z klasy 3c!!!

Przygotowała – p. Marta Purzyc

PostHeaderIcon SZPZ

Lekcje wychowania fizycznego ?na śniegu?

Jak co roku zimą jeśli sprzyja aura, lekcje wychowania fizycznego z p. M. Kamińską odbywają się na śniegu. Jest to świetny sposób na hartowanie organizmu.
W trakcie zajęć uczniowie rzucali się śnieżkami, pokonywali zimowe tory przeszkód, lepili bałwany, rywalizowali w ślizgu na lodzie. Wszyscy pamiętali o właściwym ubiorze i bezpieczeństwie podczas zajęć. Zabawy na śniegu i lodzie sprawiły uczniom wiele radości Jeżeli aura dopisze lekcje będą kontynuowane.
My się zimy nie boimy! Namawiamy wszystkich uczniów do aktywnego wypoczynku na śniegu.

Opracowała: Małgorzata Kamińska

PostHeaderIcon SZPZ

Styczeń, luty miesiącem promocji orzechów

W szkole odbyła się promocja orzechów. Jest to akcja cykliczna, ponieważ nigdy nie jest dość przypominania o ich wartościach odżywczych. Dzieci oraz pracownicy szkoły jedli orzechy otrzymane od sponsora. Uczniowie zbierali informacje o ich właściwościach odżywczych i wykonywali plakaty na ten temat, które następnie zostały wywieszone na korytarzach szkolnych. W czasie lekcji wychowania fizycznego prowadzonych przez p. Kamińską odbywały się przerwy śródlekcyjne, w czasie których uczniowie jedli zdrowe przekąski. Mamy nadzieję, że zdrowy nawyk ?chrupania? orzechów pozostanie wśród uczniów na stałe.

Przygotowała – p. Małgorzata Kamińska

PostHeaderIcon apel

Bezpieczne ferie

Rozpoczęliśmy ferie zimowe! W ubiegłą środę (25.01) uczniowie klasy IIIc postanowili przypomnieć najmłodszym, jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe. Pani Zima sypnęła kolorowym śniegiem, a Pan Mróz zachęcał dzieci do wspólnych zabaw na śniegu. Mamy nadzieję, że za dwa tygodnie spotkamy się znów zdrowi i wypoczęci.

Przygotowała – p. Marta Purzyc

Dziennik – logowanie
Rodo
Deklaracja dostępności
Ekologia
Accessibility