PostHeaderIcon relacja

Mikołajek na Święto Teatru

27 marca obchodzimy Światowy Dzień Teatru. Właśnie tego dnia bieżącego roku klasy piąte i szóste z wychowawcami wybrały się do Centrum Kultury i Sztuki w naszym mieście na spektakl ?Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu?, oparty na opowiadaniach Sempe i Goscinnego, a zaprezentowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Bardzo podobały się wszystkim barwne i ciekawe przygody Mikołajka i jego przyjaciół, którzy postanowili wygrać szkolny konkurs i wybrać się do Paryża na Wystawę Lotnictwa. Oczywiście udało im się to i spełnili swoje marzenie.

Na scenie widzieliśmy nie zawsze mądre żarty i wygłupy Mikołajka, Gotfryda, Alcesta i Jadwini. Uczniowie cieszyli się z sukcesów bohaterów i smucili się, kiedy im się coś nie udawało. Mamy nadzieję, że sięgną teraz po inne przygody Mikołajka, który uczy nas, że trzeba dbać o przyjaźń, bowiem jest ona trwałą wartością w życiu człowieka. Pokazuje, że należy marzyć i bardzo czegoś pragnąć, a na pewno się to dostanie.

Przygotowała: p. Beata Galant
Zdj. Z galerii Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu

Leave a Reply

Dziennik elektroniczny
Opcje dostępności strony