PostHeaderIcon relacja

Narodowe Czytanie „Balladyny”

Nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, objętej patronatem Pary Prezydenckiej. Celem akcji społecznej jest propagowanie znajomości literatury narodowej, poprzez publiczne odczytywanie obszernych  fragmentów dzieł polskich twórców. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.
Impreza, w  której wzięli udział uczniowie klas VI – VIII, odbyła się 4 września 2020 roku. Wspólne czytanie miało miejsce w salach lekcyjnych. Tegoroczna edycja narodowego czytania poświęcona została „Balladynie” Juliusza Słowackiego.

Przygotowała – p. Magdalena Kaczkowska

Leave a Reply

Dziennik – logowanie
Rodo
Koło szachowe
Ekologia
Accessibility